Super Sport Motor Seçimi

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Efe Evliyaoglu tarafından paylaşıldı.

1. Efe Evliyaoglu

Efe Evliyaoglu Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Motoru 0 alıcağım. Benim için görüntüsü, sesi ve performansı çok önemli. İlk dikkat ettiklerim bunlar. Birkaç motor arasında kaldım. Yardımcı olursanız sevinirim.
    Modeller :
    Kawasaki Ninja 250 r
    Honda Cbr 250 r
    Hyosung Gt 250 r
    Hyosung Gt 650 r (2010 model)
    Kanuni Gt 250 r

Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

2. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bence Kanuniyi hiç düşünme bile.Hyosung da aklının bir köşesinde dursun ama kalite ve güven istiyorsan Honda ve Kawasaki yi düşün derim.Bu konu forumda yüzlerce kez tartışıldı eski konuları incele derim.İnternetden test video ve incelemeleri izle... Hyosung un tek iyi tarafı kasasının 600 makinalarla aynı görünüme sahip olması.En son izlediğim altın elbiseli adam videosunda honda ile kawasaki nin farkları güzel bir şekilde anlatılıyor.Seçmin ne olursa olsun hayırlısı olsun...

Serkan 06 ve Efe Evliyaoglu bunu beğendi.
  3. Hakan.Ulukavak

Hakan.Ulukavak Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Efe hoşgeldin de nerden başlayacağımı bilemedim öyle bi mesaj atmışın ki.. :D
    Motorda birinci önceliği güvenliğe vermek lazım her zaman, yani kesinlikle ilk dikkat ettiğin şeyin bu olmasını tavsiye ederim.

Bu açıdan, eğer deneyimin yoksa, bu motorların hepsini unutup ybr 125 yada cbf 150 gibi tipi ve performansı daha az "yakıcı" bi motorla başlamanda sağlık ve sıhhatin açısından büyük faydalar var :)

Bide full koruma lazım bu arada

Efe Evliyaoglu bunu beğendi.
  4. Efe Evliyaoglu

Efe Evliyaoglu Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Korumasız asla çıkmam ancak ben uzun süreli kullanmayı düşünüyorum, yani alıcağım motoru yaklaşık 3 yıl kullanıcam. O yüzden 125 likleri hiç düşünmüyorum.

5. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    efe aramıza hoşgeldin.

efe motorsiklet deneyimin hakkında kısace bilgi verebilirmisin ?? eğer ilk motorun olucaksa bu makınalardan herhangi birisi bence şimdilik uzak dur derim ama yinede bu senın düşüncen istersen 250 cc bi makına al :)

6. Hakan.Ulukavak

Motosiklet:
    Honda
    Koruma bi yere kadar korur. Deneyimsiz birinin güçlü motor idare etmesi zordur, mesele o. Tavsiyem: 125 lik motor. 2. el bi tana al, bi 10 bin km falan sür, sonra geç 250 ye. Yok ben illaha 250 race alıcam diyosan sen bilirsin.

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sıfır tecrübe sıfır bilgi ile imkansızı istiyorsunuz.
    Motosiklet sese görüntüye ve performansa göre alınmaz alınmamalı.Yazılı medya da hiç gözünüze ilişmedi mi raceli kazalar.Hepsi sizin istediklerinizden yola çıkarak bu çok tehlikeli hobiye başladılar ve şimdi hepsi 2 metre toprağın altındalar.
    Motosiklet sürmek eylemi sabır işidir.
    Tecrübe olmadan bilgi olmadan sırf sesi görüntüsü performansı için alınmaz alınmamalı.
    Arkadaşlarımın dediği gibi ybr 125 veya cbf 150 ile tecrübe kazanın eğitimlere katılın her hava ve yol şartında en az 20 bin km yol alın sonra 250 liliğe geçersiniz.
    Bu isteklerinizle siz emeklemeden koşmaya çalışan bir görünüm sergiliyorsunuz ki emeklemeden koşmak imkansıza yakın.

8. Efe Evliyaoglu

Efe Evliyaoglu Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Sizde haklısınız 125 likten 250 ye geçme gibi bir imkanım olsa inanım bende öyle yapıcam ancak alıcağım motoru taksitle alıcağım. Bu taksitte 24 ay veya 36 ay olucağından, ikinci el almam imkansız. Sıfır motor alıp 2-3 yıl kullanmayı düşünüyorum. Şimdi doğruya doğru 125 lik bi racing 2-3 yıl kullanılmaz. 250 lik racing alıp ilk birkaç bin kilometreyi sadece üniversite kampüsümün içinde kullanmayı düşünüyorum, ondan sonra alışınca yavaş yavaş yola çıkarım. Hepinize yorumlarınız ve fikirleriniz için teşekkürler.

9. Hakan.Ulukavak

Motosiklet:
    Honda
    Hocam kafaya koyduysan çok dikkatli ol, virajlara, gaza frene alışmak, motoru tanımak zaman alır. En az bi 5-10 bin km. sürmeden ilk acemilik çıkmaz.

Yinede 2. el 125liği bi düşün, kredi çekip 2500 civarına bi cbf150 alabilirsin, bi-iki sene sürüp aşağı yukarı aynı fiyata satman mümkün ;)

10. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ben bir kaç milyon km dir yollardayım.Ve son 8 yılım ybr üstünde geçiyor.
    Şimdi beklentileriniz yüksek tabii ki egolarda yüksek.Bu yüzden bakış açınız farklı.
    Bizim eğitimlerde sık sık dile getirdiğimiz bir konu var.
    Nereye bakarsan oraya gidersin.Bu kuralı asla değiştiremezsiniz uğraşmayın deriz.
    İşte sizin meseleniz de bu.Bakışınız ona göre değiştirmenize imkan yok çünkü egolar yüksek.
    Ve yaştan kaynaklanan deli kandan dolayı herşeyin üstesinden geleceğiniz düşüncesi ağır basıyor.
    Okul kampusun içinde sürücülüğünüze bir katkı pek olmaz.Ama trafikte geçireceğiniz zaman ve yaşamanız muhtemel olumsuzluklar size yön verecek.
    Ama benden size tavsiye eğitim almadan ne kampuste ne de trafikte yol almayın.
    Size akıl verecek maymun çok olacak ne gerek var eğitime diyecek ver gazı adrenalin yoksa hayatın anlamı da yok diyecekler.Siz gaza gelir o maymunları dinlerseniz sizinle teşriki mesaimiz çok kısa sürecektir emin olun.
    Yok eğitim alır Güvenle ve Keyfle sürüş yaparsanız siz de benim gibi torunlarınıza zevkle anlatabileceğiniz muhteşem yol hikayeleriniz olur.

11. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Sen bilirsin arkadaşım 250 cc al biraz tecrübe et kendine göre 26 ve 30 hp arası makinen olacak tahminen 150-170 arası rahat görürsün seside güzel çıkar görüntüde güzel olur ama senin görüntün nasıl olur bilemem burda arkadaşlar gerekli uyarıları yapmış yinede sen bilirsin kardeşim allah yolunu açık etsin