Supersport

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Uğur.Gültekin tarafından paylaşıldı.

1. Uğur.Gültekin

Uğur.Gültekin Yeni Üye

Benim ilk gözağrım olacak 1-2 yıl idare edebilcek honda cbr 600 f almayı düşünüyorum.0 deneyimle başlayacam(sabit konuları okudum riskli olduğunuda biliyorum ve hemen trafike çıkmayıda düşünmüyorum).1 hafta sonra ehliyet kursuna başvuracam eğer alabilirsem mayısta almayı düşünüyorum yada sonbaharda ki zaten dediklerine göre 8-9ay trafike çıkmamam söylendi yani tam anlamıyla öğrendikten sonra.Sizce 600cclik motor doğru bir kararmı 171kg biraz fazla geldi bana sanki ama 250cc alırsamda ileride yetmeyecek benim için ve yinede alışma sorunu olacak arada çok büyük fark var

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    250 cc neden yetmesin.Olay nedir.Nerede kullanacaksınız 250 cc yi de yetmiyor.
    Bir yerde eksiklik yada yanlış var ama bilmem farkındamısınız.
    Yarış pistelerinde yetmez ama trafikte yeterlidir.
    600 cc yi eğitim almadan zaptetmek çok zordur birde motosdikleti sırg gösteriş yapmak için alıyorsanız eğer.
    Bakın imzama neler yazmışım.Belki gözünüz biraz açar imzam da yazanlar.

3. Umur.Arsoy

Umur.Arsoy Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Trafiğe çıkmamam söylendi diyorsunuz ama 600f alıp 9 ay mahalle arasında gezmek biraz garip ve uygulamazı zor olmazmı? İlk başta 600cc doğru bir karar değil, 250cc alın ve acele etmeyin.

4. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

hayretler içindeyim buna benzer bir arkadaş daha yazmıştı 250ccyetmiyecek diye işin garip ve tuhaf tarafı bunu diyenler sıfır deneyimli arkadaşlarımız,ugur 250cc ye sen yetmezsiz merak etme,tek tavsiyem 125cc yada 250cc le başla 250cc bile cok sıfır deneyimli bir kişiye

5. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Hayırlı olur inşallah sen 125 cc le başla bence

6. Gürkan Şiblakay

Gürkan Şiblakay Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    bende çok deneyimli değilim ama mantıken düşünüldüğünde 600cc başlangıç için baya bi fazla , trafiğe çıkmayacağım diyorsunuz fakat sokak aralarında 600cc lik motorun ne işi olabilir ki , hem siz o 600cc motoru aldığınızda merak etmeyin elbet trafiğe çıkarsınız boru değil yani güzel bi motor var ve sokak aralarında takılıyorsunuz akıl alacak gibi değil yani :)

Honda cbf 125 , yamaha ybr 125 başlangıç için güzel motorlardır bence.