Süpersporta beş kala...

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında halil küçük tarafından paylaşıldı.

1. halil küçük

halil küçük Yeni Üye

Merhaba motosiklete gönül vermiş arkadaşlarım ve tecrübeli abilerim.İnşallah 5 ay sonra hyosung gt250r alacağım (2006 07 08 model), Ama süpersport tarzı motosiklete geçmeden önce vitesli motor tecrübesi kazanmak istiyorum.Önümde iki seçenek var birincisi; şekli hoşuma gittiği için CUP tarzı debriyajsız(yarım debriyaj da deniliyor ve genelde 4vites) bi motosiklet almak.(çin malı asya, mondıal,kanunı vs.)
    ikincisi; debriyajlı ve 5vitesli olduğu için 100 veya 125cc Commuter tarzı bi motosiklet almak.(çin malı asya, mondıal, kanunı vs)
    Bunlardan hangisi acemiliği mi atmam konusunda bana daha yardımcı olacaktır? Ben çin malı commuterlerin şeklini sevmediğimden cup almayı daha çok istiyorum ama debriyaj olmaması kafamı karıştırıyor, Acaba cup motosikleti 3 5 ay kullandıktan sonra GT250R a geçiş yaparsam acemilik çekermiyim?
    *ehliyetim var
    *koruma ekipmanları için ayrıca para ayırdım
    *bu geçiş motosikleti için max 1000, 1250 lira verebilirim, üstüne koyamam. Bu yüzden bende isterim ama ybr, cbr, tvs gibi önerilerde bulunmayınız
    *şimdiden herkese teşekkürler, Kazasız, belasız keyifli yolculuklar...

2. Hakan.Ulukavak

Hakan.Ulukavak Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Halil hoşgeldin, yanlız bu büyük harflerle kırmızı yazı pek hoş olmamış. Normal yazssan da cevap alırsın, gerek yok.

Sen o parayı ikiye katla, yamaha ybr 125 yada honda cbf 150 al 2. el temiz, 5-10 bin km. sür, sonra az zararla geri sat derim ben.
    3-5 ay meselesi değil, gerekli tecrübeyi almam lazım, o da en az bi 10 bin km. Motor normal vitesli olsun. Ayrıca kask ve koruyucular da lazım, onlara da para ayır. Özellikle kaskı gerektiğinde cep telefonunu sat yine al, çok önemli.

Barış bunu beğendi.
  3. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Evet bu 1000 - 1500 e korumalar dahil değilmiş gibi bir intiba aldım ben. Önceliği onlara vermeni tavsiye ederim. Motor illa ki alınır.

4. Sinan Sevingen

Sinan Sevingen Yeni Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    Hoşqelsin kardeş :)
    Önce malzemelrini al bencece kesinlikle (kast, mont, eldiven vs. )
    eğer önceden vitesli motosiklet kullanmadıysan uygun fiyata ikinci el ybr 125, yada cbf 150, yava tvs 150
    almanı tavsiye derim.. GT250R kuulanıcısıyım ben şuan öncesindede tvs 150 kullandım 2 yıla yakın bir süre

Öncelikle düşük cc li motosikletle çevreyi trafiği tanı, motorsiklet kullanmayı daha da öğren tecrübe kazan..

Saygılar..

5. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    arkadaşlar forumumuz da bold(kalın),renkli...yazı karakterleri kullanmıyoruz!!!!!!!!
    ayrıca forumlar da BÜYÜK HARF bağırmak anlamına gelir!!!!!!!

6. halil küçük

halil küçük Yeni Üye

konuyla ilgili gerekli düzenlemeyi yaptım uyardığınız için sağolun.

7. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bir de yüzünün göründüğü bir avatar eklesen tam olacak.

8. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
  9. halil küçük

halil küçük Yeni Üye

Tekrar merhaba arkadaşlar yaklaşık 10 gündür cevap yazılmamış konuya, Dün çok güzel bir şey oldu hiç tahmin etmediğim bir yerden para geldi bana ve tamda çin malı motor araştırırken kararımı değiştirdim 2011, 2012 model (ikinci el) yamaha ybr 125 veya tvs apache 150 alacağım, Yamaha nın kalitesi cezbederken, Tvs nin görüntüsü, ince detayları ve şık görünümü aklımı çeliyor. Araştırıp ikisinden birini alırım inşallah..görüşmek üzere...
    *Bu arada bu makinelerde(özellikle tvs de) tecrübesi olan varsa yorumlarınızı beklerim..

Barış bunu beğendi.
  10. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

ybr çok isabetli bir karar olur;)

11. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Ybr derim bende hem zarar etmemiş olursun fazla hemde baya tecrübe kazanman için çok km yol yap sonra 250 cc al derim

12. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    benim grubumda tvs kullanan var gayet güzel ve kullanışlı bir makina satarkende hiç zarar etmedi diyebilirim.

bu arada sevgili arkadaşım yüzünün göründüğü bir avatar resmi koymanı rica edicem senden..

13. halil küçük

halil küçük Yeni Üye

Yamaha üzerine söylenecek çok fazla söz yok bence yamaha kalitedir çünkü yamaha yamahadır ama ben bunu bilmeme rağmen yamaha almayacağım nedeni ise bugün bayiye gittim ve apacheyi inceledim ybr ye nazaran birçok artı gördüm şöyle ki;
    *genel yapı olarak daha ince tasarımlar var ve daha kaslı bi yapı çarptı gözüme
    * alt motor siyah renk bu çok güzel, motor daha büyükmüş havası veriyor
    *arka stop led ışık yamahada galiba led değil ve sinyalleri beyaz renk yamahadaki gibi turuncu değil
    *arka tutacak (adı nedir bilmiyorum) siyah renk ve süpersport motor havası var yamahada ise nikelaj demir var demir diyorum çünkü çin malı motorlarda bile daha ince tasarımlar
    *ön frenin diski parçalı disk daha şekil duruyor
    *tekerler daha kalın
    *göstergeler dijital

Bu nedenlerin hiçbiri tvsyi yamahadan kaliteli yapmaz ama hepsi biraraya gelince tvsyi daha şık bi görünüme kavuşturuyor.
    Tabi yinede ne olacağı belli olmaz acemisi olduğum konularda tecrübeli insanların görüşlerine her zaman önem vermişimdir...