Sürüş Egitimi Sirasinda Kaza

Konu, 'A2 Motosiklet Ehliyeti' kısmında iskender buyuk tarafından paylaşıldı.

1. iskender buyuk

iskender buyuk Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Bugün sürüş eğitimi sırasında pistte motoru çukura düşürdüm bi aynası egzoz borusu, sol tarafta motoru örten plastiği kırıldı ve direksiyon da yamulma var bu hasarın ücreti kime aittir. Ben kurs ücreti olarak 350 lira vermiştim. Buna sigorta filan dahilmidir. Adam pek iç açıcı konuşmadı trafik olmadığı için sigorta ödemez filan dedi

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Kurs sırasındaki kaza vs hasarlar size aittir.Kurs öncesi belge imzalatilmadimi mi..

3. iskender buyuk

iskender buyuk Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Resmimim oldugu bi belge imzalatıldı ama onda dersle alakalı şeyler yazıyordu. Ben bu hasarı asla ödeyemem. 350 lirayı ben neye verdim peki

Trafik sigortası ücreti karşılazmı?

4. Bilgin Turan

Bilgin Turan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    al iste bunu dusunduruyor olmalari bile cok üzücü gercekten. bunun icin demekki altina motoru veren ve bu tarz dusme kalkma olaylarini problem etmeyen yerlere fitmek lazim. kendi motorun olmayacak cunki bircok seyi kendi motorunla yapmak istemezsin ki yapmazsinda zaten normalde. ayrica egitim.yerinin motorlarinin koruma demirleri daha uzun dizayn edilmis oluyor. gecen iş için honda 3. seviye egitimindeydim adamlar 1000 lik motorlari gonul rahatligiyla yatiriyordu kaldir devam tekrardan

murat acar bunu beğendi.
  5. murat acar

murat acar Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    Sana zarf atmis,koparabilirsem ne ala.kursun amaci acemileri egitmek ehliyet alacak,trafige cikacak seviyeye getirmektir.hayatinda ilk defa motora kursta binenler var.acemiye motor vermekle sorumluluk Kursa ait oluyor birazda.ya sana birsey olsaydi,kurs bizene kendi hatasimi diyecekti.senin guvenliginden dahi kurs sorumlu bunu unutma.yetersiz goruyorsa seni motorun ustune cikartmamali.

Bilgin Turan bunu beğendi.
  6. Oktay Karateke

Oktay Karateke Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Bence Şikayet etmelisin belkide eğitim aldığın kişi bile eğitim sertifikası olmayan korsan işletme ile para kazanan biri olabilir.

Birde o nasıl iştir ya ? motor sürmeyi bilmeyen birine eğitim veriyorsun düşmesi kalkması olmasa bile vites geçişlerinde sıkıntı yaşayıp motorun mekanik aksamına da zarar verebilir ozamandamı eğitime gelen kişi ödeyecek masrafı ? Bu tarz amaçlar için kullanılan araçların kaskoları ayrı oluyor aynı rent kaskoları gibi. Eğer korsan eğitim veren biri olduğunu fark ettiyseniz lütfen gerekli yerlere bildirin en azından başka arkadaşların başı yanmasın.

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Motosiklet kime ait.Sürüş eğitimi verene mi size mi ait.

8. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Arakdaşlar genelde motor eğitimlerinin birinci seviyesi motor eğitmeni tarafından verilir. İncelediğim kadarıyla daha sonraki eğitimler yine eğitimci yada kurumu tarafından veriliyorsa zaten ücrete ek fiyatları vardır.

Siz ilk eğiitmde mi bunu düşürdünüz. Veya herşeyi geçtim normalde yapılan kaza ve hasar size aittir. Eğitmenler bunu düşünerekte kağıt imzalatırlar.

Ancak faturalı bir eğitim aldıysanız (yani kanıtlayabilme amaçlı) ve size bu tarz bir kağıt imzalatılmadı ise peşine düşebilirsiniz. Buna üşenirim diyorsanız eğitmenin (eğer tanıdık bir eğitimci sie) tamir atölyesi vb birşeyleri vardır. Pazarlık yaparak daha ucuza yaptırıp maliyeti düşürebilirsiniz.

murat acar ve Şenol SEL bunu beğendi.