Suzuki burgman 650

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında Bozkurthakan tarafından paylaşıldı.

1. Bozkurthakan

Bozkurthakan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Harley Davidson
    Selamlar kardeşlerim...

Az çok buradaki arkadaşlarımızın scooter tarzı motor hakkında ne düşündüğümü bilir.Scooterlara karşı bir önyargım vardı.Muhakkak ki günümüzde 4 tekere karşı her tür 2 tekerin yanındayım,yanındayız.İsterse çamurdan olsun:).
    Belki de bu önyargı Çin malı motorların insanlara yaşattığı eziyet ve servislerin densizliğinden ileri geliyor(tabi ki tüm servisleri kastetmiyorum,benimde sonuçta 4 tane Çin servisim var).
    Ama bu ön yargımı 2-3 saat önce bir motor bozdu.Suzuki Burgman 650.Yüksek cc'li scooter kullandım ama inanın hiç zevk almamaıştım.Burgman 400'de bile.Ama bu 650 nedir yahu?Gazı açıyorsun süzülüyor motor çekiyorsun elini yine aynı şekilde.Kompresör sizi yavaşlatıyor ama kasmıyor.Kullanımı rahat sürüşü rahat,her şeyi mükemmel.
    Amcam bu makineyi ilk getirdiğinde burun kıvırdım ama adeta çarpıldım.Ne ataklık,ne rahatlık harbi motormuş.

BÜYÜK RESİM KOYDUM Kİ WALLPAPER GÖREVİ DE GÖRSÜN;)

erenkocer bunu beğendi.
  2. Altan

Altan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Benimde hayalimdeki motordur.

Gerçi şu an kullandığım Yamaha Majesty 400 den de çok memnunum ama Burgman 650 bir başka gerçekten.Teknik özellikleri ve detayları gerçekten muhteşem.

Fakaaaaaaaaaat,

Bu işten anladığını düşündüğüm kimle konuşsam sanki ağız birliği etmişçesine "aman ha sakın !!!!!" diyorlar.:confused:

Kimisi inanılmaz bir yakıt sarfiyatından bahsederken kimiside mekanik sorunlardan şikayet ediyor.

Önümüzdeki ilkbaharda 2008 model bir Burgman 650 alma hayalimi ciddi şekilde baltaladılar maalesef.

Bu konuda bilgisi (tecrübeye dayanan bilgi, görsel yada duyum değil) olan dostlarımızın bizlerle paylaşmaları çok iyi olur.

altan

3. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Adları Maxi-scooter diye geçiyor ama aslında Burgman650 ve Silverwing600(400) turing motorlardır,ve konfor olarak üstlerine tanımam...:);)Nihayet beni birilerin anlamasına da çok sevindim...;)

4. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    ben bir vespa tutkunu olarak vespa gts 250 derim:)

5. semih_55

semih_55 Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    bunu ayıptır sorması nasıl park edecen nerdeyse küçük bi araba kadar yer kaplar ve sıkıntı yanii

6. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Altan kardeşim ilk defa senden duydum Burgman 650 mekanik problem çıkarttığını...Arkadaşların kullanıyorlar mı,yoksa kulaktan dolma mı söylüyorlar?
    Arkadaşım kullanıyor ve hiç bir sorun yaşamadı...Kullanmadan kullanmaya da çok fark var tabii,ama o her motor için geçerli...Yakıta gelince,düz vites motorlara göre fazla yaktığı bir gerçek,ama herşeyin bir bedeli var neticede...;)
    Ben Burgman 650 için sadece mükemmel bir makine diyebilirim...;)

Altan bunu beğendi.
  7. erenkocer

erenkocer Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kymco
    650cc lik burgman harikka bişey ama benim xciting de ondan geri kalmaz yani kasa olarak:)

8. Altan

Altan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Metin kardeşim günaydın;

Bu sözlerin sahiplerinden birisi 2 sene kullanan bir kişi şu an Scarabeo kullanıyor.İkincisi ise benim motorumu götürdüğüm servisteki iki usta.
    Sonuncusuda bir meslektaşım oda kısa bir süre kullanıp hemen Piaggio X9 a geçmiş.

Bir Scooter ci olarak :) kendime koyduğum hedef Burgman 650 .
    Ama bu tarz duyumlarda insanın midesini bulandırıyor.
    Neredeyse ikinci eli bile 20.000 YTL olan bir makinayı alıp sonrada Yamaha'mı aramak istemem doğrusu.

altan

9. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Günaydın Altan kardeşim; Biraz araştırma yaptım,Burgman650 nin sorunları debriyaj balataları ve şanzıman görünüyor...Şanzıman problemi nedenini bilmiyorum,ama debriyaj balatası sorununa gelince bende SilverWing 600 var ve aynı problemi yaşıyorum,motor ağır ve güçlü olduğu için çok fazla dur kalka gelmiyor,belli bir zaman sonra ya kayışı yada debriyaj balatalarını sıyırıyor,ama uzun yolda tadına doyum yok..Aslında bu motorlar uzun yol motoru...Bunları bilip motoru ona göre alıp ve kullanmak lazım...Dediğim gibi kullanım çok önemli...Yamaha Majesty 400 ve T-max 500bence ideal motorlar ve varyatör sistemleri de farklı,hele T-max 500 zincirli olduğu için en sorunsuz motordur,ama spor bir tarzı olduğu için konfor biraz ikinci planda kalmış diğerlerine göre...İşte bunları bilip ona göre seçim yapmak lazım ve sonuçlarına katlanmak tabii,çünki her motorun diğerlerine göre eksikleri ve artıları var... Gülü seven tikenine katlanıyor bir şekilde...;):)

Altan bunu beğendi.
  10. ersin küçük

ersin küçük Yeni Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    slm kardeş bende burgman 650 sahibiyim banada motoru almadan önce honda yamaha satıcıları ve binicileri sakın ha dedıler parça pahalı yakıt çok dediler ama kimseyi dinlemedim çünki makınaya aşıktım ve gittim aldım uzun yoldan getirdim ölçtüm km. de 143 ytl yaktı şehiriçi 190 civarı ama ben gazla çok oynarım sakın lkullanırsan bu sanırım daha da düşer birde yanlış anlama şunu söyleyim bir ata sözü döven atının ağzı bağlanmaz sen mercedese 200 milyar say ondan sonrada yakıtını düşün arkadaşım bu makına dolu manyak bişey oyna dur sesinden bile zevk alacan o yuzden çok yakşa bile hesabını yapma tatmın ol tşk.ler

Bozkurthakan ve Altan bunu beğendi.
  11. burak yalman

burak yalman Yeni Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    2 senedir 650 kullanan arkadasım var,inanın sorunsuz..ben de 400 kullanıyorum henuz iki aydır,insallah seneye 650 ye gecmek istiyorum..hayırlısı ..
    ama inanın 400 de cok guzel,konforlu..sekil olarak bence cok iyi,diger maxilere gore..uzun oturaklı gorunuyor..matorumu almadan once kymco 500 e takmıstım hala cok begenirim,ama burgman 400 sekil olarak daha basarılı gorunuyor..bence...

12. ANIL

ANIL Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Burak bey aramıza hoşgeldiniz,forum kuralları gereği kendinizi biraz tanıtırsanız,profil bilgilerinizi tamamlayıp aramıza güzel bir giriş yaparsanız seviniriz..Teşekkürler..

13. metin coşkun

metin coşkun Üye

Motosiklet:
    Mondial
    slm .çok merak ediyorum şu motorun sürüşü nasıldır yaaaffff.anlatıyosunuz içim gidiyo vallaa;)

14. vehbi gül

vehbi gül Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    iyide kardesım kac para bu motor

15. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

pahalı bi turing bence goldvingin kaliteli çakması giibi bişi

16. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha