Suzuki Srad hakkında bilgilniz varmı ?

Konu, 'Super Sport' kısmında Samet UZUN tarafından paylaşıldı.

1. Samet UZUN

Samet UZUN Üye

Motosiklet:
    Honda
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...ha-temizi-varsa-bedava-veririm-29768758/detay

açıkçası bu motoru almak istiyorum.
    önümde kısa dönem bir askerlk var gerçi o da 12 aya mı 9 ayamı uzayacak bilmiyorum da şu an mayıs gibi burada olucam. ve gelir gelmez bu motor hala duruyorsa alırım ama 98 model adam temiz bakmış gayet iyi durumda görünüyo ama eski olduğu için çoğu kişi alma diyo. bu fiyata bence alınır çok para bağlamamışta olurum ama uzun yıllar motor kullanmadım bi motor eski diye çok arıza çıkarırmı çürüme felan yoksa bunun hakkında bilgim yok. araba olsa 97 model felan temizse alırım sürekli sorun çıkarmaz ki çevremde örnekleride var ama motor hakkında fikrim yok. fikri olanlardan görüşlerini bekliyorum

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    O kadar şey yazdık yüzyüze konuştuk.Havaya konuşmuşuz yazmışız demek ki.Biz sana bir şeyler anlatırken sen kulağının birini tıkmayı unutmuşsun.Üzüldüm.Yazdıklarımız burda ama konuştuklarımız bir kulağından girmiş diğerinden çıkmış olmasına inan çok üzüldüm.
    ALLAH yolunu açık etsin kardeş.

Samet UZUN bunu beğendi.
  3. Samet UZUN

Samet UZUN Üye

Motosiklet:
    Honda
    abi valla üzüldüm şimdi. olur mu hiç öyle şey. dedikleriniz kulağıma küpe oldu. motoru alim hemen eğitimlere katılmaya başlicam. evet motor büyük ama kesinlikle olması gerekenden daha tedbirli kullanıcam. o kiralık motorda olduğu gibi olmicak yani. sizler çok iyi örnek oldunuz bana korumasız felan binmicem. hedefim sizler gibi olabilmek. büyük motordan başlamak biraz abes kaçıyo gibi görünebilir ama gerçekten çok tedbirli gidicem bundan şüphem yok

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Benim için sorun yok kardeş.
    Hayat senin istediğin gibi harcama lüksüde senin bana ne.Senin canın yanacak.Ben bir kaç dk üzülürüm sonra bana ne ya kendi düşen zırlamasın derim hayatıma devam ederim.
    Ama sakın bana ben ayarımı yaparım merak etme deme bu bugüne dek mümkün olmadı.
    Yani ben gittim dönüyorum sen daha yeni başlıyorsun anladın mı.

Samet UZUN bunu beğendi.
  5. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Neyse canım samet ten egitime gidecem kıyafetle gezecem lafını duymak bile buyuk aşama helal valla taktir ettim samet . ASfaltın o b.ktan tadına bakmadan bazı seylere karar kılmışsın.

Gelelim motora 600 cc alma falan demeyecem. Geçtim oraları artık. Motor hakkındaki dusuncelerimi sorarsan ben alma derim. Tabiki bu işler para pul işi ama egerki 6500 tl lik motor alabilecek kadarsa paran git 2008 model bi 250 cc kawasaki ninja al cok guzel alet ve bunlar gibi kaslı. Eski motor her zaman basa beladır. Ozellikle Super Sport larda o motorun ne kadar redline gordugu ne kadar zorlandıgını tahmin edebilirsin. Tabiki motorları buna uygun uretiliyor fakat 11 sene diyoruz az bir zaman degil . Araba da alırken spor arabaların eskisinde kacınır insanlar aynı mantık.

Sen dinle beni git gıcır gıcır 250 cc kawasaki ninja al kardesim bide o usta ya bu ustaya para bayılıp da bu işten bıkma. Cok cektim cok sogudum biliyorum bosa konusmam.

6. Samet UZUN

Samet UZUN Üye

Motosiklet:
    Honda
    walla abi arabadada öyle motordada öyle olacak sanırım. arabadada ilk zamanlar çok sakindim hiç sürmeyi bilmezken günde 250 km yol yapmaya başladım. arabayı veren şirketimede biliyorum dmeiştim. motorda yine bildiğin gibi 1000lik kullandım ve nelerle karşılaşabilecğeimin farkına vardım büyük tehlike :)

canım yansın diye binmicem motora hızlı gitmek içinde binmicem. alıcam ve öğrenmek için çalışıcam ve öğrenmek içinde deneme yarılma yoluyla olmicak eğitimlerle öğrenmeye çalışıcam. motor büyük ve ağır ayrıca güçlü olduğu için çok daha temkinli olmam gerekecek hatta düşebilirimde bol bol ama elimden geleni yapıcam. bu tip şeylerde biraz yeteneğim var kavramam çok hızlı oluyo ama tecrübesizlikten dolayı elbet tehlikeler atlatabilirim. farkındayım yediğim nanenin ama çok dikkat ederek sürücem. ama önce öğrenmem lazım bu motoru çok istiyorum uzun zamandır srad bakıyodum ki bu bana acayip makul geldi. alacak olsam bugün işi bitirmiştim =)

7. Samet UZUN

Samet UZUN Üye

Motosiklet:
    Honda

ewet söylediğin çok mantıklı ninjalarda çok hoşuma gidiyoda ibre 200de kalıyo :) bir zaman sonra beni kesmicek diye düşünüyorum :) (şenol abi duymasın :D)

ama görüntü olarak 250lik ninjalar gayet güzel ama işte ben ses istiyorum. o ses beni bitiriyo zaten 250likte çok ses yoktu galiba dikkat edemedim hiç sağımdan solumdan geçerken

ayrıca resimdeki egzosa baktımda ondan ses çıkar bi inceleyeyim şunu :)
    lakin bu sradlar çok dolgun duruyo bayılıyorum ya temiz birşey olursa aslında düşünüyorum ama senin dediğinde çok mantıklı

8. Can Doruk

Can Doruk Üye

Motosiklet:
    Honda
    Eğer sesten kastın sıralı dört silindirlerin kendi has olan o sesleri ise çift silindir olan 250 ninjaya soba borusu da taksan o sesi alamazsın :)

Samet UZUN bunu beğendi.
  9. oktay.selvi

oktay.selvi Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    SRAD bu.eski de olsa bir SS.Şakaya gelmez diye düşünüyorum.
    Ama bunu eleştiri amaçlı yazmadığımı belirtmek isterim.Sonuçta burada fikir alıyorsun.Ama son kararı kendin vereceksin.
    Ben teknik olarak eski ve zorlanmış makinaya karşıyım.Ama bütçe buna yetiyorsa detaylı bir incelemeden sonra sorunsuzsa alınabilir diye düşünüyorum.

Samet UZUN bunu beğendi.
  10. Samet UZUN

Samet UZUN Üye

Motosiklet:
    Honda

tamam ben alacağım cevabı aldım :) o ses yoksa bende yokum :)

ayrıca oktay abi motorunu felan kontrol ettirip kasada temizse böyle birşey almak istiyorum gidip bi hondaya 13-14 milyar vermekte istemiyorum sorun çıkarmayacka bir makineye 98-99 modellere 7-8 veririm ama gerisi çok para oluyo bende. zaten ralli yapmayacağım için yollarda bana ses çıksın yeter diye düşünmekteyim. hani böyle sağda solda sradı olan varmı onu merak ediyorum. bu motor bana çok ucuz geldi aslında işime çok yakın yer ama şu an almayacağım için gidip bakmıyorum gerçi ben motordan pek anlamam ama acayip uygun görünüyo 32bin yol bile yapmamış sayarım ben bunu