T-Rap DinLeyenLer..

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Tayfun.Demir tarafından paylaşıldı.

1. Tayfun.Demir

Tayfun.Demir Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Rap DinLeyen MotosikLet forum üyeLeri KimLeri DiLiyosunz ??
    > KimLeri beyeniyorsunuz ?
    >KimLeri beyenmıyorsunuz ?

Sagopa Kajmer*
    Ceza*
    Ayben*
    Fuat*
    Ogeday
    A.P.o*
    aLaturka Mavzer
    Başar*
    Beta*
    CanCa
    CashfLow*
    Girdap
    Giyoti*n
    MAfsaL *
    no.1*
    Patron
    Piton*
    Pusat
    Rapozof*
    sanSar.*
    şanişer*
    ŞehinŞah*

YıLdız KoydukLarım benım En Çok dınLedikLerim . =)

Rap Nedir ?

Rap bir müzik türüdür. Kökenleri 1970'lerin getto Amerika'sına dayanmaktadır. Amerika'nın varoş bazı eyaletlerindeki çetelerin birbirlerini islah amaçla buldukları hip-hop kültürünün müzik koludur.

Rap, müziğin temposuna uyarlanarak söylenen kafiyeli sözlerdir. Hiphop kültürünün içindeki başlıca dört elementden biridir. Ve diger elementler DJ'lik, breakdance ve grafiti, hiphop'ı yeterince yaygın hale getiremediği için rap yıllar boyunca değişim geçirmiştir. Rap sözcüğü daima bu aktiviteyi açıklamak için kullanılmamıştır. Müziğin temposuna uygun olarak kafiyeli sözler söylemek Mc' lik olarak adlandırıldı. Rap terimi '79 yılında keşfedilen iki kayıt sayesinde hiphopla özdeşleşmiş gibi görünüyordu. Bunlardan ilki King Tim III (Personality Jock)'tu, ki bu şarkı hiphop'ın bilinen ilk kaydı olarak tarihe geçti.

Rap,'rhitmic american poem' olarak açılabilir ve çoğunlukla muhalefeti susturmak anlamında kullanılmaktadır.Rap tempoları ve müzik uyumu çok önemlidir. Rap'i icra eden kişiye MC (Master of ceremonies'in kısaltması) adı verilmektedir. Dünyada ilk rap yapmış kişi King Tim III (Personality Jock)'dır.

Türkiye'de ise ilk rap grubu Karakan'dir. Bu grubun geçmişi 1986'lı yıllara dayanmaktadır. 1995 yılında televizyonlarda yavaş yavaş gördüğümüz Cartel bu akımın türkiyedeki öncülerinden olmuştur. Türkçe rap 2000'den sonra büyük bir gelişme gösterdi. Bir cok grup ve rapper ortaya cıktı

2. Ozgur Baglama

Ozgur Baglama Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    bu bilgileri okudum bir yandan hoşuma gitti biryandan düşündürdü.rep tarihin, bu kadar çok araştırıp öğrenen genç arkadaşlarımız maalesef kendi tarimizi bu kadar bilmiyor.kültüründen uzaklaşan toplum yok olur.birazda kendi özümüze önem verip araştıralım..

ANIL, SERVET, Recep Varlı ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. mehmetpolat

mehmetpolat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    bak yabancıların yaptıkları rap hiphop tarzı müzikleri dinliyorum arabada felan güzel oluyor ama bu müzikler amerikalıların avrupalıların kendi yöresel müzikleri ve gerçekten iyi yapıyorlar bu saydığın Türk rapciler bana göre bir Amerikalının bir bahar akşamı şarkısını söylemesi gibi geliyor.

Recep Varlı bunu beğendi.
  4. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
    Tayfun güzel bir konu açmışsın fakat,
    -Kimleri beyenmiyorsunuz değil, kimleri beğenmiyorsunuz olacak. ;)

5. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
    RAP bir müziktir, müzik sanattır ve sanat tüm insanlar içindir. Demem o ki bizlerin türküsü sadece bizlera ait değildir, dünyanın herhangi biryerinde başka ırk ve medeniyetten insanlar da bizim türkülerimizden etkilenerek, araştırıp dinleyebilirler.

Yani aynı konu rap, rock, metal, cazz, latin müzikleri vs. türler içinde geçerlidir. Müzik evrenseldir ve insanları bir araya getiren ortak dildir. Bu yüzden Tayfun kardeşimin çok da yanlış bir yolda olduğunu düşünmemekteyim zira insanların müzik seçimleri ile vatan sevgisinin arasında ortak bir bağ kurulmamalı.

Herkeze saygılar..

6. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    layıkıyla yapıldığı ve işini ciddi yaptığı sürece dinlenmeyecek kimse yoktur.. iyi yada kötü müzik yoktur iyi yada kötü yapılmış müzik vardır ;)

7. SERVET

SERVET Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    tayfun kardesım rap muzıkle ılgılı verdıgın bu cok cok kıymetlı bılgıler ıcın sana ne kadar tşk etsem azdır paylasımınız ıcın cok tesekkurler

8. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    Kulağıma hoş gelen her türlü tarzı dinlemeyi seviyorum o yüzden müzik evrensel değilmi :)

9. mehmetpolat

mehmetpolat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    beyler müzik evrenseldir notada öyle ama siz bir amerikalının Türk sanat müziği yaptığını gördünüzmü kulağa güzel gelen her tarz müzik dinlenebilinir ama kültürümüzden uzaklaşmıyalım.

10. Tayfun.Demir

Tayfun.Demir Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok

Özgür Abi dedıkLerine KesınlıkLe katılıyorum...Çok HakLısın.!

Sana ^Cezanın PusuLam yok^ AdLı parçasından bi cumLeyLe cvp verıyorum =)

''Tekrardan İbaret Bi dünyada KaLmamak Gerek , GençLer ana(ata)'ya Küfreder Başında Yokki kıLavuz.'' . . .

Abi işte tek sorun bu Yokki başLarında KıLavuzz . GördukLerini yapıyoLar özenıyoLar.. =(

11. Tayfun.Demir

Tayfun.Demir Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Bu Arada .. Sen söleyınce farkettım Abi =) Özürr..

Türkçemizi Doğru kuLLanaLım. !! =D =D

12. Tayfun.Demir

Tayfun.Demir Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok

KesınLıkLe dedıkLeriine Katılıyorum Abii .. Ama İşte Türkiyede Ki BatıLaşma İsteğı AvupaiiLeşme İsteği Türk HaLkını Böle düşüncelere Sevkedıyoo ..

Bu Şey Gbi Bişey Aslında Amerakının Yada BAşka Bir MiLLetin Yemeklerınden tatMak Gibi OnLar Nasıl Türk mutfaığını SevıyoLar takip Edıyolarsa Bizde OnLarın Mutfağından Yemek yemeiliyz. =D

13. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    tayfun sana bir müzisyen olarak şunu söyleyebilirim güzel melodilerin güçlü alyapılarla kucaklaştığı iyi bir sesle harmanlandığı her tür müzik seve seve dinlenilir rap diye belli saplantılar olmasın rap bile olsa senin için kötü yapılmışsa hemen ayırt edebilmelisin ne demek istediğimi anlıyormusun? haketmeyenlere prim verme bu ülkede insanlar malesef bunu her alanda çok yapıyorlar bari sen rap dünyasında yapma ok? :)

mehmetpolat bunu beğendi.
  14. Tayfun.Demir

Tayfun.Demir Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok

Tabi hakLsın Abi. Zaten Sadece Rap değil Yeri geldiğinde slov'da Arabesk'de Pop'da dınlıyorum. Zevk meseLesii..!!!

15. Bozkurthakan

Bozkurthakan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Harley Davidson
    Aga tek dinlediğim rock'tır.Teyzem sağolsun aşıladı.Albüm yaptı klip yaptı bir de o beni yetiştirdi biraz oldum rock'cı.Çıstak müzik bana ters.
    Ama rap dinleyen arkadaşlarımızın da başımız üstünde yeri var.Sadece popçulara karşıyım o da son dönemde çıkan asalaklara.

Turgay bunu beğendi.
  16. tayga berat kılıç

tayga berat kılıç Aktif Üye

kesinlikle ceza tayfası sana şöyle sıralayayım: ceza ayben fuat sahtiyan cashflow beta ilker uncuoğlu alaturka mavzer ve kurşun

17. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    ilker uncuoğlunu tanırım, elimde büyüdü kerata :)

18. Murat Koseoglu

Murat Koseoglu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Sagopa kajmer , ceza , sansar , cashflow , hepsinini güzel şarkıları var ben iyi olan hepsini dinliyorum ama bu türkce rap müzikte cok kalitesiz yapılan şarkı var yani '' ben sadece sagopacıyım '' ben sadece ceza dinlerim diyenler bu isimlerin kalitesiz parcalarına da eyvallah demek zorunda.. ben güzel olan her müzigi dinlerim Trance müzikte bu aralar favorim yabancı dj lerin setlerini indirip dinlemeyi seviyorum sadece müzik .. pop müzikte dinlerim , bence sabit fikirli olmamak gerek.

Türk sanat müzigi dinlemeyi de severim , türkce rap müzikte ama zamanı ve yerine göre dinlerim