Talihsiz bir olay

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Zafer tarafından paylaşıldı.

1. Zafer

Zafer Üye

Motosiklet:
    Honda
    ------------

2. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

valla ucuz atlatmışsın kardeş geçmiş olsun.:(

3. ANIL

ANIL Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Geçmiş olsun hakikaten verilmiş sadakamı, servetmi vermişsin düşündürücü..Allah bir daha kaza bela vermesin..

4. Selcuk Gurdal

Selcuk Gurdal Aktif Üye

Motosiklet:
    Kymco
    çok geçmiş olsun gerçekten çok ucuz yırtmışsın

5. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Çok geçmiş olsun, bir felaket atlatmışsın, inşallah bir daha başına böyle bişey gelmez.

Ancaaakkk otoyolda ve akan trafikte 240-250 km süratle gitmek bence akıl karı bir iş değil. Yaptığın hareket bence çok yanlış. Arkadaşlar sürat yapmayı seviyorsanız lütfen alın motorlarınızı gidin trafiğe kapalı piste ne istiyorsanız yapın. O süratlerde en ufak bir hata ölümle sonuçlanır. Hatta otoyolda tam bir facia olabilir.
    Lütfen dikkat edelim.

6. oguzhan

oguzhan Kıdemli Üye

erol abi haklısında o motora binen mutlaka o hızları yapar ben abi ye bişiy diyemiyorum o yüzden yapmadım diyen varsa da yalan söylüyor. bu arada gerçekten ucuz atlatmışsın...

7. İlhan.Aydınlıoğlu

İlhan.Aydınlıoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Zafer kardeşim. Öncelikle geçmiş olsun.
    Atlattığın tehlike pek hafife alınır cinsten değil.
    Benim anlayamadığım bir aracın Km. saatinde kaç yazıyorsa o kilometreyi yapmak mı gerekiyor.
    Bence yol,trafik ve hava koşullarına göre hızımızı belirlemeliyiz ve hem kendimizin hem de başkalarının hayatlarını tehlikeye atmamalıyız.
    Düşünün sizin yerinize aynı olayla motosiklete yeni başlamış bir kişinin karşılaştığını. Neler olabilirdi.
    Bilgisizliği ve yapacağı panikle çok büyük bir kazaya sebebiyet verebilirdi.
    Benim de buna benzer bir olay başıma geldi.
    Motorumu yeni revizyondan geçirtmiştim. Henüz ilk 500 km. deydi. Motoru biraz fazla sıkıştırınca 60 Km/h hızla giderken motor kilitlendi ve arka tekerlek sürüklenmeye başladı. Ben ne olduğunu anlayamadığım için ön frenle biraz yavaşlattım ve baktım ki motosiklet yalpalamaya başladı o zaman sağa doğru motoru yatırdım ve kendimi yere attım.
    Şimdi bu olay benim tecrübesizliğimden kaynaklandı. Çünkü ikinci bir kez aynı olay meydana geldiğinde hemen debriyaja asıldım ve motoru güvenli bir şekilde bankete çıkarıp durdum.
    Yani demek istiyorum ki tecrübe çok önemli.

NOT: Bir sakıncası yoksa imzanızın anlamını öğrenebilirmiyim?

Turgay bunu beğendi.
  8. Haluk

Haluk Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Honda
    Zafer resim olarak bir Alman Nazi subayı ve imza olarak da gamalı haç kullanmışsın. Bunun manasını bildiğinden yola çıkarak uyarıyorum, bu semboller Almanya'da yatağında uyuyan vatandaşlarımızı kundaklayıp yakan it sürüsünün taptığı sembollerdir. Senin bunları kullanmaktaki maksadın başkaysa onu bilemem.

9. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Zafer kardeş foruma hoş geldin ve geçmiş olsun!..''160-170 km hızla normal normlarda seyrederken'' diye bir cümle kurmuşsun biraz garip geldi!..Akan trafiğin hızı ortalma otoyolda bile 80-130 arası iken..Bence tehlikeli kullanıyorsun,hele böyle hesapta olmayan aksilikler olma ihtimali varken..Bence bu olaydan bir ders çıkarıp hız denemelerini çok nadir anlarda ve şartlar müsaitken kısa süreli kullanman ,kendi emniyetin ve sevenlerinin yararına olur!.. İmzana gelince ;İlhan Bey'in dikkatini çeken zannedersem kartal değildi!..Geçmişte tüm dünyayı kana ve acıya boğan Nazi'lerin sembolü olan ''Gamalı Haç''ı ve onların kartalını seçme sebebi ne olabilir diye düşündü herhalde!..(Tabii bunu ben de merak etmedim değil..)

İlhan.Aydınlıoğlu bunu beğendi.
  10. Mustafa Bilgin

Mustafa Bilgin Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    çok geçmiş olsun.gerçektende çok ciddi bir olay atlatmışsınız .bence hemen bir sadaka verin .

11. Cüneyt ÖZEN

Cüneyt ÖZEN Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Keeway
    Zafor kardeşim. Hasssssss be dedim fotoları görünce. Yani yazını okudum tabiki ama o ilk fotonu görünce yağ izinin ve kenara çekmiş olduğun hali arkandaki çizgi. Of baba çok ama çok geçmiş olsun. Gerçekten verilmiş sadakan varmış. Hele o arka lastiğini görünce soğuk kanlılığını taktir ettim. Buda senin hayatını kurtarmış. Of diyorum hala inanamıyorum yaa. Yağ tapası atmış olaya bak.

Racing motorlarını pistte kullanılmasını tavsiye eden tüm dostlarımıza birşey diyeceğim. Tabiki trafikte aşırı yüksek hızlar ve bu hızın devamlılığı oldukça sakıncalı. Ancak Pist dediğiniz neresi varki kullanılabilecek.

F-1 pisti kiralanan kişi yüzünden 2TeKeR cilere yasak.
    Körfez pisti (pist denilebilirse) heryeri yama yama yama yama
    Başka neresi var gerçekten gazlanabilecek yatılabilecek ?

Zor ya Türkiye'mde hep kısıtlı durumdayız. Yazık.

12. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Çok geçmiş olsun hocam

13. Bahadır

Bahadır Yeni Üye

cok gecmis olsun. :(
    okurken ve fotograflara bakarken icim cok kotu urperdi.

14. levent ert

levent ert Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    buyuk geçmiş olsun arkadaşım...

15. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    evet gerçekten verilmiş sadakan varmış..geçmiş olsun..

16. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Cok gecmis olsun.

17. Ahmet.Akin

Ahmet.Akin Yeni Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    çok çok çok geçmiş olsun gerçekten çok büyük bir kaza atlatmışsınız. Allah bir başkasını başınıza vermesin. İnşallah motorunuzdan soğumamışsınızdır. Çok güzel bir motor bence. Kontrolden geçirin ve sorunlarını halledin. Bence bomba gibi olur. Birdaha sürerken aklınıza getirmeyin. Bu daha iyi hakimiyet sağlayacaktır.

18. Serkan User

Serkan User Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Aynen katılıyorum. Yapılabilecek en öncelikli şey soğukkanlı olmak. Tabii o hızda ölümle burun burunayken nasıl olunacaksa... Şans, bilgi, tecrübe her neyse tebrikler gerçekten... Geçmiş olsun.

19. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Geçmiş olsunkardeşim : Sayın ve sevgili racing sürücüleri hayatınızın bir pamuk ipliğine bağlı olduğunu görmediyseniz bundan daha güzel bir örnek olmaz ne lastik kalınlığı ne kompresör gücü nede motor dengesi hepsi yalan o küçücük çizgi işte bunu unutmamanız dileği ile....

20. Ozgur Baglama

Ozgur Baglama Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    arkadaşlar arkadaşımızın geçirdiği olay hızla alakalı değil okuduysanız.70 lede gitse bu olay başına gelse zor kurtarır hatta altında scoter olsa kesin düşer şimdi scuter ınıza pisttemi binin diyeceğiz.ayrıca hız yapmak için pist varsa hemen gideyim öyle bir pist yok.arkadaşımıza çok gemiş olsun diyorum verilmiş sadakası varmış.hem mekanik olarak 125 cc bir motorla 100 de gitmek racing bir motorlar 250 ile gitmekle aynı tahlikededir tabiki mekanik olarak...