tamirhanede geçen günler...

Konu, 'Motosikletinizin Resimleri ve Videoları' kısmında Fatih Genç tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Genç

Fatih Genç Aktif Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    Bazen düşünüyorumda bizler için ulaşılmaz olan nedir diye.şimdi sizlere kendi ulaşamadıklarımı anlatmak istiyorum.
    Yaklaşık bir ay önce çok büyük hevesle aldığım 3.motorum olan 251 kanuni seyhan motorsikletime bir türlü içim rahat binemedim.İlk zamanlar yakıt olarak çok üzdü beni öğrenci bütçemle günlük ortalama 50 60 km de şehir içinde 20 tl benzin harcıyordum motorun değeri ilk o gün değer kaybetti gözümde yinede kullandığım en güzel motor du MZ.Sonra bi gün haber geldi arkadaşımdan Mz in motor sıkışmış diye o gündür tamirhanede yatıyordu.Aşağı yukarı 3 hafta oldu.Ve inanın her gün ona bakıp durdum Kendim motorsiklet showroom ve tamirhane olarak çalışan bir iş yerinde çalışmaktayım motorda bizim dükkanımızda duruyordu ama ne yapılsa binebilecek dermanım vardı ne de yapcak zamanım.Geçen gün dükkanı temizlerken arkalardan çıkan dayun atl 125 model bir motoru sordum bizim ustalara km saati boyası fln kötü durumda çok şükür iş yerinde arta kalan zamanlarda ustalardan filan vida sıkmasını boya yapmasını öğrendim yarın iş yerine gider gitmez ilk işim jantları söküp boyamak olacak.
    şimdi burda ulaşılmaz olan ne onu söyliyeyim.Ulaşılmaz olan bir insanın kanı iki teker için bu kadarkaynerken her gün internetten gezi fotoğraflarına saatlerce bakarken kendi motoruna binemiyor olması.ulaşılmaz olan en büyük tutkum saydığım motorsiklet yolculuklarını gönül rahatlığıyla yapamıyor olmak.
    söylesenize aracınıza bindiğinizde acaba şuraya gitsem çok yakar mı diye düşündüğünüzde yada muayenesi sigortası geçikse acaba yakalanırmıyım diye tedirgin olduğunuzda şefkinizin hevesinizin ne kadar kırılabilceğini hiç düşündünüz mü?

Rabbim herkese gönlünce versin her zaman ki sloganım HER İŞTE BİR HAYIR VARDIR.

teşekkürler.

Ethem Doğru ve Barış bunu beğendi.
  2. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    güzel yazı olmuş:)açık ve alçak gönüllüğünüz için teşekkürler:)

3. Hakan.Ulukavak

Hakan.Ulukavak Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Parayla heves aynı anda zor denk geliyo heralde :)

Fatih millet boşuna bağırmıyo demekki çin almayın diye dikkatini çekerim. 4. motor ybr olabilr yani.

4. Oğuz Kiper

Oğuz Kiper Üye

o kadar ince bir konuya değinmişsiniz ki, benimde içimde acıdır bu kimseye söyleyemediğim, bende öğrenciyim, motor parası denkleştirmeye çalışıyorum, şimdi burada kimseye ağlama edebiyatı yapmak istemiyorum,ikinci el sitelere bakıyorum,bu foruma bakıyorum,sıfırlara bakıyorum,bazen bir an geliyor, alsam bile, vergisi yakıtı, nereye gideceğim ki diyorum

5. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Hakkaten güzel konulara değinmişsin:D

Öğrenci genç arkadaşlarım genç yetenekler:D bende üniverse döneminde bu sıkıntıyı yaşadım yanlız size tek tavsiyem şudur ki korkucak birşey yok çin malı motosikletlere bulaşmayın yamaha ybr 125 veya cbf 150 alın artık şehirler arasımı gezersiniz şehir içimi o size kalmış iki motosiklette basınızı arıtmadan sizi taşıyacaktır:D