Tavsiye istiyorum ( Yardim )

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında Berk Berber tarafından paylaşıldı.

1. Berk Berber

Berk Berber Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Beyler bu sene ehliyet aliyorum nasip ise agustosta cıkıyor ehliyetim.
    Simdi ben cok istedigimden dolayi sadece 1000 milyar aciyor agustosa kadar bir tane kanuni veya mondial cup almayi düsünüyorum ondan sonra 1 1.5 sene para biriktirip ybr alicagim.
    Simdi benim bu cup 2.el alcagimdan dolayi nasil secmeliyim motoru mesela 2006 2007 model cup tarzlari var bu fiyatlarda bunlar beni 1 1.5 sene yaz kıs tasir mi sorunsuz sekilde birde ne kadar az bulabilirsem o kadar km'si az olan motor almaya calişacagim baska sizin tavsiyeleriniz nedir?

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    İmkanın varsa Modenas Kriss 1 veya 2 al.
    Yağını baktıkça seni bayağı yüz bin km götürür.

3. Berk Berber

Berk Berber Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Hocam simdi baktimda malesef o kadar bütcem yok baya tuzlu onunda fiyati

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sıfırını demedim zaten.2. ellerine baksan iyi olur.
    Bende 99 model olanı vardı 6 yılda 500 bin götürdü gezdirdi beni Bende periyodik bakımlar haricinde hiç servis yüzü göstermeden.Sonra bir çırak bile olamayacak kalitesizlikle ******** bir usta!nın aklına uydum rektefiye işine girdim canını çıkarttı motorun.Satmak zorunda kaldım.
    Ama sen takmışsın Modiale al bakalım.Zaman herşeyin en iyi ilacıdır.Umarım bu ilaç sana iyi gelir.

5. Berk Berber

Berk Berber Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Hocam bizim sehirde o motordan 2 tane var biri 2 milyar istiyor biri 2.750 milyon..

6. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Abi cup motor 500 000 kilometremi yaptı, motor hiç rektefiye edilmeden? Yoksa 50 000 mi ?

Yanlış anlama Şenol abi belki rakam hatası olabilir diye sordum...eğer 500000 km yaptıysa hayretlere düşülecek bir durum...

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Dedim ya bir çırak bile olmayacak Usta!nın eline düştüm 130 bin rektefiyeler başladım 3 defa rektefiye ile 500 bine geldim.
    Sonra uyandım.
    Malezya dan üreticisi ile yazışmalarında anladım ki çırak bile olmayacak deyyus usta motorun içine etmiş.Hiç rektefiye yapmamış olsaymışım rahatlıkla 250 - 300 bin çıkarırmış.Rektefiye de ise sadece piston segman yetermiş.Benim deyyus çırak! kranka kadar her bir şeyi değişdi bir motor parası söğüşledi benden.
    Canım motorumdan soğuttu beni.

Evet 3 rektefiye ile 500 bin yaptım.Çok sağlam bir makinedir Modenas Kriss 1 ve 2 ler.
    Malezya malıdır.Tek kusuru yağı 100 gram dan fazla eksiltirse öldürsen çalışmaz ki buda motosikleti korumak için yapılmış.
    Kesinlikle cup tarzında Modenası tek geçerim.
    Zaten Jet Fadılın bana göre tek güzel icraatı bu markayı getirmiş olması.
    Modenastan önce Honda nın bu tarz cup modelleri vardı.C serisi cup modeller C50-C70 ce C 90.Sonra ki yıllarda C100 çıkarttı ama tutmadı.
    Daha sonra Çin furyası bu modelleri çıkarttı.Çok tuttu ama alanın elinde kaldı hep.Ucuz materyal malzeme insanları bezdirdi.Sonra Honda cup tarzında köklü değişikliler yaptı yeniden piayasaya girdi.
    Onu başka markalar takip etti.

8. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Abi açıkcası markaya ilk defa duyuyorum çünkü hiç bu tarz bir motor araştırmadım. Ben Burdurluyum oralarda bu cup modeli çok tuttu genelde mondial var, yakıtları gerçekten azmış ancak sağlamlıkları hakkında duyduğum kadarıyla pek olumlu bir şey söylenmiyor.

Bu tarz bir motosikletin (usta çıraklığı atlatamamışta olsa) 130 000 km yol gitmesi şaşılacak bir durum, ben daha büyük hacimli motosikletlerin bile bu kadar yol gittiğini duymadım, illaki giden vardır ama ben duymadım, senin ybr hariç.

9. Berk Berber

Berk Berber Üye

Motosiklet:
    Mondial
    demekki ürün saglam oldugundan dolayi fiyati böyle pahaliymiş

10. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    http://www.modenas.com.my/

Jet Fadılın Türkiye ye getirttiği model burada Kriss xx diye geçiyor.Bizde AF F diye geçiyordu.
    Türkiye' ye gelen modellerin üstünde ki motor 70 yıllarda Kawasakinin geliştirdiği ama piyasa da o zaman pek rağbet görmeyen maymun kafa tabir edilen motorlar vardır.
    Motor kıs yere paraleldir.Yani piston dikey veya az yatık değil yere tamamen pararlel çalışır.Bu yüzde 9 bg den çok iyi randıman alınır.Tabii başka sebeplerde var.
    9 BG modenas çok rahat 130 KM sürati görüyordu.
    Çok da dengeli bir motosikletti.
    Modenasla 6 kere tam kardeniz turu 4 defa tam akdeniz ege ( koy koy ilçe ilçe) yaptım.