Tavsiye

Konu, 'Tanışma Alanı' kısmında muratakburak tarafından paylaşıldı.

1. muratakburak

muratakburak Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Hepinize merhaba. Arkadaslar ben ankaradan murat yakinda universiteye gecicem ve kucuklukten beri motosiklet tutkum var. Sizden hem tipi hem sesi karizmatik bi motor ariyorum. Motorun türü naked, racing veya herhangi bisey olabilir o konuda sıkıntı yok. Bir de sunu soylemek istiyorum boyum 1.80 kilom 100 yani motor en azindan bi 250 cc olsun istiyorum. Hepinize simdiden tesekkurler.

2. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Ankara Motosiklet Gruplarında eğitimler oluyor. Özellikle OMM ile ilgili eğitimleri takip edebilirsin, bol miktarda buralarda oluyor. 18 yıldır aktif olarak otomobil kullanan biri olarak şunu söyleyebilirim, sadece en temel şeylerde ortak kısımlar motosiklet ile. Diğerleri tamamen farklı ve öğrenilmesi gerekiyor.
    Altyapı olması açısından http://ommriders.com/ adresinden Yol Sanatı kitabını edinin ve onu okumakla başlayın. Gene OMM'nin sayfasından ARA Theory çalışmlarını takip edin ve mutlaka katılın. Ulusan Motor Adventure Motor Okulundan veya Soner hocadan (İncek de yeri, telefonu değişmediyse 0533 474 38 91) eğitim alabilirsiniz. Hatta, alabilirsiniz değil, mutlaka eğitim alın. Temellerin sağlam olması önemli.
    İstanbulda GIS akademi ve Rahmi Barutçu Sürüş Akademisi (benim eğitimimi aldığım yer) tavsiye edebileceğim diğer yerler.

MOTORA HİÇBİR NEDENLE TAM KORUMA (KASK, MONT, ELDİVEN, KORUYUCU PANTALON VE KORUYUCU BOT) OLMADAN BİNMEYİN.

Motor olarak karşında ki alternatifler (bence)
    1. Suzuki Inazuma
    benim 3000 km dir kullandığım motor. Bariz bir şekilde sınıfına ve rakiplerine göre ağırdır. Düşük hızda yapacağın manevralarda ağırlığını hissettirir ve senin bu ağırlığı kontrol altında tutabilmen (eğitim) gerekiyor. F modeli daha uygun. Tek farkı karenaj ve ön cam. Eskişehir yolu gibi 82 limitli yollarda rüzgardan dayak yemeden trafik hızıyla akabilmeni sağlar. Sınıfına göre iri bir motordur.

2. KTM Duke 200
    Hafif, kıvrak ve pahalı. Biraz daha kompakt dır. Fazla bilgim yok ama kullanıcıları çok memnun. Fiyatı problem olabilir.

3. Kawasaki Ninja 250/Yamaha YZR 250/Honda CBR 250
    böyle yazmam bu motorlar hakkındaki bilgi seviyem hakkında bilgi veriyordur.. Alternatif oldukları için yazdım. Racing tarzına giriş olarak düşünebilirsiniz. Honda'nın bir üzerine gidip oturun, hoşuna giderse diğerlerine de bakarsınız

4. Honda CRF 250L
    Moto-Cross esintilerinin olduğu yüksek, ince ve hafif bir motor. Boy problemi yoksa, kullanılabilir. Saydıklarım içinde en yüksek seleye sahiptir. Lastikleri nedeniyle (dişli off-road ağırlıklı) 80 ve üzeri hızlarda asfaltta titreşim hissedilir ve uzun mesafede yorucu hale geliyor.

5. Yamaha WR250R
    Aynı CRF gibi off-road için daha iyi ve daha pahalı.

Şenol SEL bunu beğendi.
  3. muratakburak

muratakburak Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Merhaba cagri bey cevabiniz icin tesekkur ederim. Tabi ki trafige cikmadan once her egitimi alacagim ve ekipman icin de bir butcem var. Ayrica onerdiginiz motorlar icin de tesekkurler. Ninja250, yamaha r25 ve ktm duke hosuma gitti. Bir de ankarada bu motorlari deneyecebilecegim bayilik vardir degil mi?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Bir de yeni kanun var; ona göre 250cc motor kullanabiliyor musunuz ? Detaylarını bilmiyorum, o kanun çıkmadan almıştım ehliyeti.
    KTM, Rider Motor (incek bulvarı üzerinde), Ulusan Motor'da (konya yolu, gölbaşına doğru giderken solda) var. Ulusandakiler 2. el di sanırım.
    Yamaha için BAYDAR gözüküyor, Resmi Yamaha bayileri
    Kawasaki Ulusan da

Honda'yı atlamışsınız ama ona da Konya yolu üzerindeki EFE'den bakabilirsiniz. En sorunsuz yedek parça ve servise sahip olanıdır.

Şenol SEL bunu beğendi.
  5. muratakburak

muratakburak Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Cok tesekkurler hondanin avantajlarini biliyorum ama gene de cok isinamadim ama bi gidip bakmak lazim belki de ustune oturunca fikrim degisir :D

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. TnonsnXX

TnonsnXX Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Tabiki bütçene bağlı ama ilk olacağından dolayı cbr 250 öneririm.

7. Atakan Arkali

Atakan Arkali Yeni Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    Herkese merhaba ben Atakan. Yaşım 17 küçüklükten gelen bir motor hastalığı var.Ben daha 6 yaşlarimdayken babam beni zx9r la gezdirirdi. Şimdi bende motor sürme yaşına geldim ve sizlere sorum şu. Boyum 1.82 kilom 63.Motor sürmeye kanuni gt170 le başladım. Gayet iyi sürüyorum hiçbir sıkıntı yok. SORUM ŞU
    Kanuni GT170 i dibine kadar kullanmış birisi zx6r kullanabilirmi hız yapmamak kaydıyla ?. Çünkü şuan lise son dayım. Hemşirelik bölümü düşünüyorum. Hemşire olabilirsem kendime ninja zx6r almayı planliyorum ve o motora geçersem surdugum en iyi motor kanuni gt170 olucak. Kanuni gt170 dibine kadar kullanildiktan sonra zx6r a gecilirmi?
    Cevaplarınızı bekliyorum hayırlı akşamlar.