tavsiye

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında alperen.akkas tarafından paylaşıldı.

1. alperen.akkas

alperen.akkas Yeni Üye

slm ben alperen 17 yaşındayım motor ehliyetim var kocaelindeyim forumunuza yeni geldim ve 2. el bi 600 luk bi racing motor almayı düşünüyorum kuçuklügümden beridir ilgimi çeker son 3-4 yıldır hastası oldum araba motorundan anlarım bi benzinli araba ortalama 250 bin km yapar peki motorsiklet aldıgımda bütçem fazla olmadıgı için 2003-2006 arası birşey arıyorum ve baktıgım motorların km leri yuksek acaba bu ileride sorun yaratırmı rekleve soksak kaça maal olur

şimdiden teşekkürler

2. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    hoşgeldin alperen
    ehliyetin olması güzel de 600 için erken olmasın sakın:confused:

3. alperen.akkas

alperen.akkas Yeni Üye

600 luk motorun arkasında çok gittimde daha kullanmak nasip olmadı scooter cok kullandım ama :) vites atmayı felanda bi şekilde ögrenicez

4. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Alperen öncelikle motosiklet forum ailesine hoş geldin.

Şimdi gelelim yazdıklarına, 17 yaşındasın motor ehliyetin var ama zannediyorum ki fazla bir eğitimin yok. Motosikleti ehliyet değil insanlar kullanır. Eğer yeni başlıyorsan 600 lük bir makineyi aklından bile geçirme. Bir sürü para harcayıpta rektefiyesiyle bakımıylada uğraşma. Al bir tane düşük cc li makine kullan.

Fidel.Yıldız ve Turgay bunu beğendi.
  5. goksel ozdogru

Motosiklet:
    Honda
    abicim sadece arkasına oturmak tecrübe sayılmaz scooter ise alakasız
    sen bence tekrar düşün ve 125-150 vitesli bir makinayla başla işe
    ondan sonra 600 lük bi makina kullanırsın
    ben bile 20 seneden fazla bekledim 600 ye binmeyi en son 3 sene önce aldım oda racing değildi zaten iyi düşün

6. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW

Alperen kardeşim, 600 lük bir makinede vites atmayı değil frene basmayı bile öğrenemezsin. Ben yıllardır motosiklet kullanırım ama hala 600 lük bir makine kullanmaya cesaretim yok. Haa kullanamazmıyım kullanırım. Ancak bir işi yapıyorsan adam gibi eğitimini alıp yapmak gerekiyor. Bu makineler eğitim makineleri değildir. Bu makiler birinci viteste gaza dokundumu 100 km yi gören makinelerdir. Debriyajdan elini biraz hızlı çeksen gazada hafif dokunsan motorun altından uçup gittiğini bile anlamsın. Önce düşük cc li bir motorla eğitimi al, tecrübe kazan sonra büyük makinalara geçersin.

Fidel.Yıldız bunu beğendi.
  7. alperen.akkas

alperen.akkas Yeni Üye

15 yaşımdan beridir motor kullanırım ama tabi dediginiz gibi birinin arkasında gitmek tecrube degildir ve dogru durust egitimim de yok sadece trafik makinalarla ilgili bi egitimim yok

8. alperen.akkas

alperen.akkas Yeni Üye

ama birde benim direk 600 luk istememdeki sebep 125 lik alıp satmak en azından 3-4 ayımı yer ve sabırsız bi insanımdır :) ama tabiki egitim şart

goksel ozdogru bunu beğendi.
  9. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW

Ve sen hala 600 lük bir canavar düşünüyorsun. Böyle düşünmeye devam edersen kabirde düşünücek çoookkkk vaktin olur. Onun için iyi düşün ve burdaki abilerinin uyarılarına kulak ver.

10. alperen.akkas

alperen.akkas Yeni Üye

tabiki siz benden daha tectübe ve bilgi sahibsiniz peki ne önerirsiniz 125 veya 250 olarak

11. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    250 cc motor seni biraz zorlar. 125 ve 150 cc bir motor öneririm. Ve bu motorlara en az bir yıl binip tecrübe kazanmak gerekir.

12. alperen.akkas

alperen.akkas Yeni Üye

hmm ben 125 lkle 250 lik arasında pek bi fark yok zannediyordum demek varmış heralde 125r öneriyorsnuz

13. goksel ozdogru

Motosiklet:
    Honda
    fark olmaz mı hemde 2 kat :)

14. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Motosiklet sabır işidir.Sabrın yoksa sen bu işi unut.
    Önce ehliyet derim Almışsın hayırlı olsun.Sonra full korumalı kıyafet ve KASK
    sonra "Güvenli sürüş eğitimleri"
    ondan sonra küçük cc li motosikletle başlayacaksın.

Neden illede 600 lük bir makine.Kim veriyor size bu aklı.Sen uyma onlara.Ama illede kendini öldürmeye niyetliysen bunun için motosikleti araç olarak kulanma.
    Git köorüden atla.Ölmek için motosikleti kullanmayın.

Burda hemen herkes aynı şeyi yazıyor.Küçük cc li başlaman çok daha iyidir.
    Ben neden küçük cc diyorum.Bende küçük cc motor üreticilerinden veya satıcılarından prim almıyorum.ben bu olayın bir kültür bir yaşam şekli olduğunu yazıyorum..Ölmek için seçilmiş bir yol değildir.
    Yaşın benim çocuğumdan küçük.Bir şey diyorsak bir bildiğimiz var.Bayağı bir km tecrübem var.Bayağı bir eğitim aldım almayada devam ediyorum.Hala acemiyim diyorum.Anlıyormusun.
    Siz hangi topikleri okuyorsunuz.

Turgay, Erol, o.somuncu ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  15. goksel ozdogru

Motosiklet:
    Honda
    bravo şenol abi aynen katılıyorum
    sürücünün iyisi olmaz sadece !! kötül sürücüler ve kötü olmayanlar !! vardır.
    Ama tecrübeli sürücü vardır. O da aklın yolu bir diyor . herkez aynı kanaatte olduğuna göre tecrübelere kulak ver abicim .

alperen.akkas bunu beğendi.
  16. alperen.akkas

alperen.akkas Yeni Üye

abilerim aydınlatıcı bilgileriniz için çok teşekkür ediyorum bende artık size katılıyorum 600 luk u unuttum 125 lik alıcam gerçektende bi araştırma yapıldıgında 1 kişi bile 600 luk al demiyor:) butun herkez bunu diyorsa bi bildiginiz vardır eminim

17. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Canım kardeşim buradaki tüm uyarıları sağlığın ve canın için önemle dikkate al...

Bizde senin geçtiğin yollardan geçtik.Kanımızın kaynadığı,hiç bir tehlikeyi umursamadığımız hatta farkında bile olmadığımız..!

Senin yaşındayken eğer benim altıma max. hızı 260 km 600cc lik bir alet verselerdi şuan eminim ki burada bu satırları yazıyor olmazdım..!Bunu çok iyi idrak et.Bu işin şakası yok.Seni gazetelerin 3. sayfasından okumak istemeyiz!
    Bence herkezin nasihatini dinle en büyük motor olarak ya CBR 125 yada YZF125 R al.Kesene göre hangisi olursa.Hem bu paraya anladığım kadarı ile sıfır bile alacak gücün var.

Dediklerimden sonra pek önemi yok ama 2. sorun için ise şunu söyleyebilirim.Büyük silindir hacimli racing motorsikletlerin bakım masraflarıda oldukça büyük olur.Ayrıca motor konusuna gelince bu aletlerde müthiş bir devir ve güç var.Dolayısı ile kulanımda büyük oranda etkili fakat bir otomobilin motoruna göre daha çabuk elinde kalabilir ve başına büyük masraf açabilir..!

Sonuç olarak daha 17 yaşındasın önünde uzun bir ömür var.İnşallah bu satırları boşuna yazmış olmayız...Kendine iyi bak iyi düşün!

Turgay ve alperen.akkas bunu beğendi.
  18. SERVET

SERVET Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Aramıza ve MF aılesıne hosgeldın alper kardesım ıyı forumlar dılerım

alperen.akkas bunu beğendi.
  19. alperen.akkas

alperen.akkas Yeni Üye

hoş bulduk teşekkürler

20. polat

polat Üyeliği İptal Edildi