tecrübe ve tavsiyelere ihtiyacım var.

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Raistlin tarafından paylaşıldı.

1. Raistlin

Raistlin Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    herkese selamlar bu foruma daha yeni katıldım. bu yazıyı yazmadan önce birkaç konuyada biraz göz gezdirdim. herkesin söylediği birşe var; yeni başlayacaksan küçük birşeyle başla. bu konuda bende hem fikirim ama insanın gözüde büyük olanlara kaymıyor değil yani :) özellikle honda cbr600ler çok hoşuma gidiyor hatta bana bu işe başlama şevkini veren motor da o ama kontrol edemeyeceğimden korktuğumdan cbr125 düşünüyorum. benim kişisel olarak isteğim bu işi zevk için yapmak şöyle haftasonları biraz dışarı çıkıp gezmek belki arkadaşlarla bir yerlere gezintiye gitmek ve motor kullanmanın tadını çıkartmak. racing bir motor istememin sebebi tamamen hoşuma gitmeleri yoksa hız için değil. biraz fazla abarttım yazıyı galiba ama benim esas merak ettiğim cbr125 nasıl bir alettir, bunun hakkında görüşleriniz tavsiyeleriniz nelerdir gibi şeyler. malum yeni başlamayı düşünüyorum ve bu konularda pek bir bilgim yok bana birazcık yardımcı olabilirseniz sevinirim. şimdiden cevap veren herkese teşekkür ederim. :)

2. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    CBR125 güzel motor,yeni başlayanlar için de ideal.. Honda olduğu için de servis ve yedek parça sorunu yaşamazsın...;)

3. Ozgur Baglama

Ozgur Baglama Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    selam arkadaşım öncelikle aramıza hoşgeldin.ufak motorla başlama konusunda tavsiyede bulunanlar haklı.cbr 125 başlangıç için çok ideal bi motor ve gösterişli.diyorsun ki hız meraklısı değilim o halde bu motor açılış için isteklerine cevap verir.bende bundan iki sene önce cbr 125 repsol e biniyordum.sonra fz6 fazer aldım şimdide cbr 1000rr repsol e biniyorum.bu işler sırayla ve sabırla olur emeklemeden koşulmaz yoksa düşersin düşersen ölürsün.bu işin şakası yok. hazır motor hevesin başlamış kendini motordan soğutmamak için küçük makineyle başla hem cebin hem canın yanmasın.

Ferhat Taskın, huseyin.sait.61 ve Metin bunu beğendi.
  4. Dr_Wiktor

Dr_Wiktor Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    yeni başlayacaksan cbr 125 idela kendine de söylediğin gibi ikl seferde 600 alıp bir taraflardan uçmana gerek yok ilk önce tecrübe ve deneyim önemli........

5. huseyin.sait.61

huseyin.sait.61 Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    arkadaşlar çok haklı sende farkındasın bük motorun kazasıda büyük oluyor sendaha hazır deyilsin cbr125 le hamlıgını at sonra kaden-me kademe yüksel en saglıklısı budur

6. Raistlin

Raistlin Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    beni cevapsız bırakmayan arkadaşlara teşekkür ederim :) bu soruyu burda sormak ne kadar doğru bilmiyorum ama sadece motoru almakla bitmiyor bu iş tamam Kask ta malum alınacak peki başka nelere ihtiyaç var neler olmazsa olmaz malzemelerdir? dediğim gibi ben bu işten hiç anlamıyorum, daha yeni başlamak istiyorum ve işin kötüsü etrafımda motor kullanan olmadığından baya bir boşum bu konularda. şimdiden cevap verenlere teşekkkür ederim :)

7. Ozgur Baglama

Ozgur Baglama Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    sevgili arkadaşım eğer motor kullanmayı ileriye dönük devamlı olarak düşünüyorsan kıyafet kesin şart.ve kesin tavsiyem üst düzey kaliteli malzeme al ve kask parasından kesinlikle kaçma.en iyisi hangisi ise onu al ileride çok faydasını göreceksin.yanına birde mevsimlik mont al sırt koruması omuz ve dirsek koruması kesin olsun zaten vardır ama sen yine belirt.ama dediğim gibi fiyattan kesinlikle kaçınma.unutma altındaki motor hep değişebilir ama kıyafetlerin çok uzun bir süre seninle birlikte olacak.

8. pelin

pelin Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    125 CC motosikleti küçümsemeyin. Bugün bir çok yarış takımı alt yapısını hazırlarken 125 cc ile başlatıyor.

İyi bir motosiklet sürücüsü olmak istiyorsanız bu kurala uymanızı öneririz.

9. huseyin.sait.61

huseyin.sait.61 Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    diz korumalıgıda al ayrıca eldivende çok faydalı allah göstermasin ençok etkilenen dizkapaklar eller ve koldirsegi ve kafa bide deponu devamlı fule yakıntut ummadıkbiyere gidersin yolda kalma benkaldım hiçhoş olmuyor inan