Tecrübeli Chopper Kullanıcarının Engin Bilgilerine Ihtiyacım Var

Konu, 'Chopper - Cruiser Kullanıcıları' kısmında ibrahim naldemir tarafından paylaşıldı.

1. ibrahim naldemir

ibrahim naldemir Yeni Üye

Öncelikle merhaba motor tutkunları bazı konularda bilgi almak istiyorum yardım ederseniz sevinirim. Yaklaşık 2000 km asya nostalji kullandım ve vitesli motorlarda fazla bir tecrübem yok. Hayalimde her zaman chooper almak var ve seneye almayı düşünüyorum. Ben hyosung gv250 ile başlayıp bir iki yıl alışıp sonra büyütmeyi düşünüyorum. Sizce nasıl yapmalıyım ilk vitesli motor için gv250yle başlamak zor mu olur. Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

2. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Naked veya enduro tarz motorlar daima ilk başlangıç için daha uygundur. Sürüş becerilerinizi motor tipi etkiler.

Ancak illaki chppper diyorsanız tabiki alıp ilerleyenilirsiniz.

Ancak eğitim alabilme şansınız varsa eğitime öncelik verin

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri almadan hiç bir araça binmeyin sürmeyin/kullanmayın.

4. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Otobüs, minibüs de buna dahildir :D
    Şaka bi yana hocam kızmadan yeri gelmişken ben de bir soru sorayım. Neden chopper başlangıç için tavsiye edilmiyor. Kullanımı kolay, oturuş pozisyonu rahat. Ağırlık ve dengeden dolayı falan mı acaba tecrübe için commuterler arkasında bırakıyor bu araçları?

5. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Armağan teknik ismini bilmiyroum ama teker ve gövde arası olan mesafe racelerde çok dar, chopper tarzında ise çok geniştir. Özellikle dönüş açıları nedeniyle yetenek gelişimini azaltabikeceği düşüncesi ile önerilmez iki tarz da. Bunlara oranla enduro ve naked ler önerilir.

En azından bana böyle anlatılmıştı ;)

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bilgi eksikliğiniz var.Yere yakın olan daha güvenlidir demek çok yanlış.Kullanımı kolaylığı görecelidir ve sürüş kaabilyeti isterler.Gidonları ve gidon turları açısından sıkıntılıdır.Frenajda sıkıntı vardır.Biraz teknik detaylar var ama bunlar yazarak öğretilmez.Bir ara yüzyüze görüşme imkanımız olursa size uygulamalı anlatırım.

7. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Hocam sizinle görüşebilsek keşke çok isterdim. Ancak ben yere yakın diye güvenli falan demedim. Ağırlık merkezi ve dengeden dolayı mı acaba bunlar yerine komuterler tercih edilmeli demek istedim. Ben mesala boydan dolayı yere yakın araçlarla daha rahat ediyorum. Hem acemi hem boyu kısa için chopper ayakla tutmak için daha kolay gözüküyor. Yaklaşık 50bin km kadar tecrübem oldu ama hala bir chopper test edemedim.

8. muhammedknc

muhammedknc Üye

İyi aksamlar...chopper motorlarda manevra digerlerine nazaran biraz daha düşüktür.bu yuzden vitesli baslangic icin;cbf ybr cb vs...büyük hacimli ise: sym wolf suzuki inazuma ama kesinlikle baslangic icin buyuk cc tavsiye etmem

9. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Ben 650 likle başladım. Alışma dönemi uzun sürebiliyor ancak olmaz diye bir şart yokmuş :)