Tekirdağ’ın en ünlü hız tutkunu kaza kurbanı

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında Şenol SEL tarafından paylaşıldı.

1. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

Tekirdağ’da, arkadaşlarıyla motosiklet yarışı yapan bir kişi, motosikletinin park halindeki kamyonete çarpması sonucu öldü.

Edinilen bilgiye göre, Tekirdağ mezbahasında işçi olarak çalışan ve çevresinde "hız tutkusuyla" tanınan 37 yaşındaki Levent Doğan, Kurban Bayramı’nın son günü kendisi gibi motosiklet tutkunu olan 6 arkadaşıyla birlikte 100. Yıl Mahallesi’nde trafik yoğunluğu olmayan caddede kendi aralarında yarış düzenledi.

Yarışa 1000 cc’lik 59 AR 953 plakalı motosikletiyle, katılan Levent Doğan, yol kenarında park halindeki Hurşehit Sarı’ya ait 59 ER 237 plakalı kamyonete çarptı. Motosikletinden yola savrulan Levent Doğan ağır yaralı olarak kaldırıldığı Tekirdağ Devlet Hastanesinde yaşamını yitirdi.

Hastaneye gelen arkadaşları, kendi aralarında yarış düzenlediklerini, bu sırada Levent Doğan’ın kullandığı motosikletin park halindeki kamyonete çarptığını ifade ettiler.

Levent Doğan’ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını dile getiren arkadaşları, olayın şokunu hala üzerlerinden atamadıklarını belirtti.

---

Tekirdağ’da hız ve motosiklet tutkusuyla tanınan Levent Doğan, önceki akşam arkadaşlarıyla yarışa çıktı. Ancak Doğan, park halindeki bir kamyonete arkadan çarptı. Ağır yaralanan Doğan öldü.

Tekirdağ’da motosikletiyle hız yapan 2 çocuk babası belediye işçisi Levent Doğan (37), park halindeki kamyonete çarptı. Ağır yaralanan Doğan, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Belediye mezbahasında işçi olarak çalışan Levent Doğan, önceki gün akşam saatlerinde kendisi gibi motosiklet tutkunu olan 6 arkadaşıyla birlikte 100. Yıl Mahallesi’nde trafik yoğunluğu olmayan caddede kendi aralarında yarış düzenledi.

Yarışa katılan Levent Doğan, yol kenarında park halindeki Hurşehit Sarı’ya ait kamyonete çarptı. Motosikletinden yola savrulan Levent Doğan ağır yaralı olarak kaldırıldığı Tekirdağ Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Kamyoneti fark etmedi
    Hastaneye gelen arkadaşları, kendi aralarında yarış düzenlediklerini, bu sırada Levent Doğan’ın kullandığı motosikletin park halindeki kamyonete çarptığını söyledi. Kazadan sonra ifadesine başvurulan kamyonetin sahibi Hurşehit Sarı, park ederek ailesini beklediği sırada şehir merkezinden gelen motosikletin gelip arkadan çarptığını söyledi. Görgü tanıkları 2 motosikletin yarış yaptıklarını, önde olan Levent Doğan’ın emniyet şeridinde park halinde olan kamyoneti fark etmeyerek çarptığını ifade etti.

Kaynak: Milliyet

Gökhan TUNALI bunu beğendi.
  2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Şimdi sorarım bazılarına.Hangisi tehlikeli.
    Sürücü mü Motosiklet mi.
    Tabii ki bilinçsizce Motosiklet kullanan bu mefta.
    Ne oldu.Bu aklıevvelin yüzünden ailesi ve çevresi Motosikletin tehlikeli olduğunu söyleme başladılar.
    Ama aynı çevresi bu aklı evvel hayatta iken kenara çekip oğlum kardeşim trafikte yarış olmaz.Yarış pistlerde olur demedi de şimdi Motosiklet tehlikelidir diyebiliyorlar.
    Bu kazalardan biz ders çıkaracakmıyız.
    Maalesef ki çok acıdır çok çok azımız ders çıkaracak ve kalanı yoluna kaldığı yerden devam edecek.

Bakınız bu kazadaki sorun nedir.

Bir kaç tahlil yapalım.Bu kaza haberi başka forumlarda da yazıyor.Bakın onlara ne tür aklıevvel iddialar atılıyor ortaya.Bir yerde okudum bu meftanın diğer aklıevvel arkadaşları kamyonu suçlu bulmuşlar.Oha.
    Yol kenarında emniyet şeridinde park halinde araç duruyor zaten.Sen nereye bakıyordun.Gizlerin nereye bakıyordu.Aklın düşüncelerin neredeydi de örmedin.
    O duruyordu sen ona çarptımn.Bu düşüncede olanlara tek diyeceğim gidin bir dr a görünün.
    Anlama algılama da çok ciddi sorunlarınız vardır dedim.

Bakalım bizden ne cevherler çıkacak.

3. Hakki Orun

Hakki Orun Site Bağımlısı

Almaty KZ - Istanbul TR - Mobil Alabama USA
    Motosiklet:
    BMW
    Sevgili Senol,
    Konuyu biraz daha ayrintili inceledikten sonra bu cok sevdigimiz arkadasimiz icin bir degerlendirme yapmaniz hem size daha yakisirdi hem de forumdaki arkadaslari yanlis bilgilendirmemis olurdu.

Isin Dogrusunu asagida bildiriyorum. Buna gore degerlendirme yaparsaniz cok sevinirim.

.......
    Hürriyet gazetesi'nden alıntıdır...

Levent'in kazası ve , ölümü ve sonrasında yazılan onlarca çirkin ve asılsız haberlerden sonra, bir muhabir'in hemde bizden bir muhabir'in olayı tüm açıklığı ile inceleyip "Gerçek haber" yapması bizi çok mutlu etti.

Teşekkürler "vosvosmania" , teşekkürler Eyüp Serbest, teşekkürler Hürriyet......................

Motosikletçilerin seri katili ‘son yüzde 10 sendromu’

İkisi de eve dönüş yolundaydı... Eğitmenler motosiklet kazalarının çoğunlukla yolculuğun başındaki ve sonundaki yüzde onluk bölümlerde meydana geldiğine dikkat çekiyor. Nedeni ise konsantrasyon eksikliği.

ARKADAŞLARIYLA Karadeniz turuna çıkan zihinsel engelliler öğretmeni Gökçen Yılmaz, 9 Ağustos’ta, Samsun’da, bomboş yolda şerit değiştirip karşıdan gelen TIR’a çarpmıştı. Levent Doğan da, bayramın son günü Tekirdağ’da boş yolda motosikletiyle iki şerit aşıp duran kamyonete arkadan çarptı. İkisi de turu tamamlamış evlerine dönüyordu. İkisinin de kaza anındaki hızları 80 kilometre civarındaydı. ADAC ve IAM sertifikalı sürüş eğitmeni Rahmi Barutçu, motosiklet kazalarının çoğunlukla yolculuğun başındaki ve sonundaki yüzde 10’luk bölümlerde meydana geldiğine dikkat çekiyor. Barutçu, “Acemi biri bile olsa frene basar, bir tepki verirdi. Motosikletten kaynaklanan bir sorun görünmüyor. Levent’le ilgili bir sorun var. Hedefe kilitlenmiş. Bunun çeşitli nedenleri olabilir. Yediklerinden zehirlenmiş hatta kalp krizi bile geçirmiş olması muhtemel” diyor.

Tekirdağ Mezbahası’nda, Kasaplar Kooperatifi’ne bağlı kantar görevlisi 37 yaşındaki Levent Doğan, bayramın son günü 5 arkadaşıyla buluştu. Grup İstanbul’a gitmeye karar verdiyse de, dönüş yolculuğu karanlığa kalacağı için plan iptal edildi. Marmara Ereğlisi’ne gidip birer çay içtikten sonra Tekirdağ sahilindeki bir kafeye döndüler.

16.30’da 3 motorlu gruptan ayrıldı. Levent Doğan, Levent Üzücü ve Murat Pehlivanoğlu da 10 dakika sonra bir arkadaşlarının tamirhanesine gitmek için kafeden çıktı. Üç arkadaş Mey İçki Fabrikası’nı geçtikten sonra trafik ışıklarında durdu. Güneş yeni batmıştı, hava aydınlıktı. 150 metre ileride flaşörleri yanan kamyoneti gördüler. Işık yeşile dönünce Murat Pehlivanoğlu önden, Levent Doğan ikinci, Levent Üzücü de artçı olarak kalktı. 200 metre ileriden sağa sapacaklardı. Levent Doğan motosikletini üçüncü vitese taktıktan sonra soldan sağa doğru şerit değiştirmeye başladı.

Birkaç saniyenin hikâyesi

Kazayı tüm detaylarıyla gören Levent Üzücü, motosikletin sağa doğru kaymasıyla başlayıp kamyonete çarpmasıyla biten birkaç saniyeyi şöyle anlattı: “Levent’le birlikte binlerce kilometre yol yaptık. İyi bir sürücüydü. O gün sadece içimde bir sıkıntı var diyordu. Hızımız 80 kilometre civarındaydı. Sonra en soldan sağ şeride doğru kaymaya başladı. Çarpmasına birkaç metre kala sola doğru hamle yaptı ama kurtulamadı. Başı ve göğsü kamyonete çarptı. Hemen durup motosikletini kaldırdım. Motosiklet sağlamdı. O an kesinlikle bir rahatsızlık geçirmişti. Gözlerini kapatsa bile bu kazayı yapamazdı.”

Ardında iki evlat bıraktı

Levent Doğan’ın cenazesi önceki gün Gündoğdu Mahallesi’ndeki Çiftlikönü Camii’nden kaldırıldı. Ayakta durmakta zorlanan eşi Alev’e 16 yaşındaki oğulları Mert ve 10 yaşındaki Koray destek oldu. Törene İstanbul, Edirne ve Çanakkale’den de onlarca motosiklet tutkunu katıldı.

TIR’a çarpmıştı

Öğretmenlik yapan Yılmaz boş yolda şerit değiştirip TIR’a çarmıştı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/13116891.asp?top=1

Biz Tekirdagdaki arkadaslarimizla beraber basinda cikmis ve sizin de alintiyapmis oldugunuz o haberin dogrusunu yazdirabildik. Ve bununla da gurur duyuyoruz. Iki tane yamuk yumuk medya mensubunun her yazdigini dogru nitelendirmemek konusunu daha onceleri de cesitli sitelerde ve cesitli basliklarda tartismis idik.

Sizin gibi, motosiklet ve onunla ilgili egitim konusunda gercekten samimi bir sekilde bu kadar calisan bir arkadasimin bu yanilgisini duzeltmek amaci ile bu yaziyi kaleme almam gerektigine inandim. Umarim, siz de benim bufikrime katilirsiniz.

4. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Benim de başka kaynaklarda (L.Doğan'ın üye olduğu forumda)okuduğuma göre,AA'nın geçtiği ve gazetelerde yayınlanan bu haber yanlış yansıtılmış..Bir başka gazetecinin yaptığı araştırmada yapılan roportaja göre yarış falan yokmuş,''son %10 sendromundaki konsantrasyon zaafiyeti''nedeniyle hata yapmış...
    Haber tekzip edilmediği sürece bizler habere inanmak durumundayız..Ama gerçek olan bir olay var;trafik ışıklarında durup,30m ilerideki araca kalkıştan sonra çarpmak,izah edilecek bir durum değil..
    Demek ki beyni ileriye bakmıyordu,dikkati gideceği yönde değil,sağında-solunda veya başka yerdeydi!..
    Ölen arkadaşa rahmet,eşine ve çocuklarına başsağlığı diler,motosiklet tutkunu arkadaşlarımın da ders çıkarmasını dilerim..

5. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Ben yazımı yazarken Hakkı Bey'in yazısı çıkmammıştı.Hürriyet'te çıkan habere sevindim..
    Yalnız bu yazıyı daha önce Şenol Bey bu forumda yayınlamıştı ve ben de okumuştum..

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Değerli Hakkı ağabeyim.
    Sizin kaleme aldığınız yazıyı Değerli Hocamız Rahmi bARUTÇU dan alıntı yaparak yayınlamıştım.Yine de gündeme getirdiğiniz için çok teşekkür ederim.
    Ama kazanın oluşumuna dikkat çekmek istedim.Dueran araca çarpılıyor.Yanlış mı düşünüyorum.Duran araca çarpma varsa o zaman hedefe kilitlenme de var demektir.Ve akıl başka yerde göz görüş başka yerde anlamı çıkıyor değil mi Sevgili Ağabeyim.

7. Hasan M.Mustafa

Hasan M.Mustafa Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Yazik cok yazik keske böyle seyler olmasa,Allah rahmet eylesin.

8. Emre PALAK

Emre PALAK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Peki nedir bu kilitlenme olayı. Sağlıkla ilgili bir durum olsa tamam. Bu muhtemelen otopsidede çıkar ama bu haberlerden sonra hiç bu bilgileri görmüyoruz. Dalgınlık mıdır yorgunluk mudur? Bazılarına diyecek yok onlar bile bile diğer tarafa biletsiz geçenler ama peki iyi eğitimli sürücülerin bu durumu neden?

9. Hakki Orun

Hakki Orun Site Bağımlısı

Almaty KZ - Istanbul TR - Mobil Alabama USA
    Motosiklet:
    BMW
    Sevgili Senol,
    Ben senin yaziyi yayinladigini (belki baska baslikta oldugu icin) gormedim ve Medyanin bu yanlis yonlendirmelerinden biktigim icin burada yayinladim.

Elbette, aklimiz, motorumuza bizimle beraber binmedi ise bir yere gitmememiz lazim. Hatta bizimle olsa bile, ondan hizli gitmemek en dogrusu. Bunu butun egitimlerde veriyoruz, aliyoruz. Bu durumdaki olay ise, arkadaslarinin da anlattiklari gibi biraz sanki saglikla ilgili bir olay gibi gelismis. Ben Leventi tanirim, oyle hain bir surucu degildi. Akli basinda alayli bir surucu idi.

Egitimli kisilerin basina (saglik haric) bu tip olaylarin gelmesi icin, ogrendilerini tatbik etmiyor olmalari lazim.

Amam medyanin yaptigi bu yanlisliklar, bizim egitimlerde alip, verneye calistigimiz bilgileri bile curutmeye yonelik olabiliyor maalesef.

Bakarmisin suna lutfen. Gecenlerde bir sitede yayinlandi;

Muğla'da meydana gelen trafik kazasında, Muğla Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği son sınıf öğrencisi Çağrı Gurbet Gül (24) kullandığı motosikletle yaptığı kaza sonucu yaşamını yitirdi. Kaza sırasında arkasında oturan ve kask takmayan sınıf arkadaşı Ulaş Korhan (22) ise hafif yaralandı.
    Edinilen bilgiye göre, bayram tatilinin kısa olması nedeniyle memleketi Samsun'a gitmeyen ve arkadaşlarıyla Muğla'da kalan üniversite öğrencisi Çağrı Gurbet Gül, arkadaşı Ulaş Korhan ile birlikte akşam saatlerinde 06 BJ 5488 plakalı motosikletiyle üniversite yerleşkesinin bulunduğu Kötekli Mahallesi'nde gezmeye başladı. Çağrı Gurbet Gül'ün kullandığı motosiklet iddialara göre aşırı hız nedeniyle Üniversite Caddesi üzerinde kontrolden çıktı. Yol kenarındaki kaldırıma çarpan motosiklette bulunan iki üniversiteli yola savruldu. Savrulmanın etkisiyle yol kenarında bulunan duvara çarpan Çağrı Gurbet Gül ağır şekilde yaralanırken, arkadaşı Ulaş Korhan kazayı küçük sıyrıklarla atlattı. Olay yerine gelen 112 ekiplerinin yaptığı ilk müdahalede motosiklet sürücüsü Çağrı Gurbet Gül'ün taktığı kaskının kayışının şah damarını kestiği ve aşırı derecede kan kaybettiği belirlendi. Ambulansla Muğla Devlet Hastanesine götürülmek istenen talihsiz üniversiteli yolda hayatını kaybetti.

Buyur buradan yak!

Dolayisiyle, bu medya ile artik mucadele etmenin vakti geldi. BU mucadele de en guzel egitim almakla ve o egitimle ilgili her firsatta yazmak ya da konusmakla olacak herhalde. Asagida buna da bir ornek verecegim.

Sevgili Ugur Ertekin hoca ile ilgili Milliyetteki yazi;

http://www.milliyet.com.tr/Yazar.as...iv&ArticleID=1169766&AuthorID=82&b=Motosiklet

Yine onunla ilgili bir dergide cikan mulakati;

http://www.milliyet.com.tr/Yazar.as...iv&ArticleID=1169766&AuthorID=82&b=Motosiklet

Bu insanlar varken Turkiyede inaniyorum Motosiklet dunyasi istendigi yere gelecektir. Bunlar herseyi devletten beklemenin yerine, kalkip
    bir filizofun dedigi gibi
    Karanliga kufredecegine kalk bir mum yak diyenlerdir.

Sevgili Rahmi, Ugur ve Engin gibi insanlar oldukca hayatlari kurtulanlar cogalacaktir. Allah onlarin yolunu acik etsin, de bir daha boyle kardeslerimizi kaybetmeyelim.

Allah Rahmet eylesin, Leventigime...

10. Furkan.Celebi

Furkan.Celebi Üye

Motosiklet:
    Honda
    Hakkı abi'nin alıntı yaptığı Eyüp Serbest'in Hürriyet gazetesinde yazdığı haber ile başlığa adını veren haber taban tabana zıttır.

Burada motosikletsever ve işine saygılı gazetecinin kaza yapan abinin arkadaşlarını arayarak ele aldığı yazı yerine çalakalem yapılan haberi referans alıp meftaha "aklıevvel" demek bana hiç doğru gelmiyor.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/13116891.asp?top=1

Ayrıca konu burada onu yakından tanıyanlar tarafından tartışıldı:

http://www.ikiteker.org/modules.php...pic&t=14764&postdays=0&postorder=asc&start=45

11. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

önce ölen sahısa allah rahmet eylesin diyorum,, bana kızacan senol bey ama bende sana kızdıgım için yazıyorum,bakın kazayı degerlendirip ders cıkarmak ayrı bişey kazadaki sahsın hatalarını ortaya koyup bilgi vermek ayrı bişey ölen kişinin hatalıda olsa başsalıgı dilemeden ve sahsı eleştirerek,katarak ders cıkarılması ayrı bişey,bana kızmayın ama siz bunları karıştırıp haddinizi aştıgınızı düşünüyorum,gerekcesi ne olursa olsun terörist hariç ölen kişiler hatasıyla sevabıyla konuşulmaz,ama olay eleştirilebilir,tartısılabilir ders cıkarılabilir,sizde başsalıgı dileme yok,kişiyide katarak yorum des cıkarıyorsunuz,yanlış yapıyorsunuz senol bey,kendinizi az sorgulayın,kimin nasıl ölecegine garantisi yok hepimiz insanız ve hata yapabiliriz,bunu daha önceki bir konudada yaptınız,elinizi vicdanınıza koyun bence,bu iyiniyetli eleştirime, yazımada insallah ban gelmez

Ozgur Baglama ve Furkan.Celebi bunu beğendi.
  12. uguripek

uguripek Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Ölen arkadaşımıza Allah'tan rahmet, kalanlara sabır diliyorum...

13. tarık karadeniz

tarık karadeniz Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Honda
    Kazada vefat eden Tekirdağlı sürücüye Allah'dan rahmet kederli ailesine de başsağlığı dileklerimi sunarım..

Site yöneticilerinden Şenol beyefendinin bu başlık altında yazdığı ve bazı zamanlarda olduğu gibi bu kezde sivri dilini, düşencesi doğrultusunda kaleme yansıtması sebebiyle, rahmetli olan bir kişi hakkında söylenmemesi ve yazılmaması gerekenleri yazmıştır. Bazı üyeler direkt olarak, bazıları ise incitmek istememeleri veya herhangibir sebeple daha dikkatli bir şekilde Şenol beyefendinin yazısındaki rahmetli ile ilgili bölüme muhalefet etmişlerdir ve haklıdırlar. Bu konuda bende şenol beyefendiyi kınıyor ve bundan sonra daha dikkatli yazı veya cevabi yazılar yazmasını temenni ediyorum.

Not. Motosikletforum son derece faydalı bilgiler içeren ve kaynak olarak gösterilebilecek vede kategorisinde ilk sırada yer alan bir aile sitedir. Bu nedenle eleştirilerede açık olunmalı ve hassasiyetlerin üzerinde daha fazla durulmalıdır. yayın hayatınızda başarı dileklerimle birlikte sevgi ve saygılarımı iletirim.

14. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    :d:d:d:d:d:d:d:d

15. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    Öncelikle motosiklet forum nezih insanların ve bir topluluğun ortak bir platformudur yanlış varsa her zaman düzeltilir ve hatta özürde dilenir ama bu hiç bir zaman saygısızlık boyutuna taşınamaz Şenol abi belki yanılmış olabilir bu düzeltilebilirde ve malesef ders alacağımız konular bedel ödenmeden olması hepimizin temennisidir fakat üslup hepimizin dikkat etmesi gereken konudur Tarık bey sizide bu üsluba uymanız konusunda uyarırım burada büyüğünden küçüğüne herkes buna dikkat eder o yüzden lütfen lafımızı bilip konuşalım burda eleştiriye hepimiz açığız ama saygı çerçevesinde ve üzmeden yanlız sizin için değil herkes bende dahil olmak üzere forum hepimize malolmuştur forum polisimizinde bu konuya dikkat etmesini rica ederim saygı ve sevgilerimle

Gökhan TUNALI bunu beğendi.
  16. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Bir yarış alanı %100 tehlikesiz olmalıdır,dışarıdan herhangi bir müdahale olması yarışın kuralını bozar ve %1'lik bir açık rakipler arasında haksızlık yaratabilir. Yarış pistleri bunun için vardır!
    Hayatını kaybeden motosiklet sevdalısına da Allah'tan rahmet ,ailesine sabır dilemekten başka yapacak bişey yok.

17. tarık karadeniz

tarık karadeniz Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Honda
    Kazada vefat eden Tekirdağlı sürücüye Allah'dan rahmet kederli ailesine de başsağlığı dileklerimi sunarım..

Site yöneticilerinden Şenol beyefendinin bu başlık altında yazdığı ve bazı zamanlarda olduğu gibi bu kezde sivri dilini, düşencesi doğrultusunda kaleme yansıtması sebebiyle, rahmetli olan bir kişi hakkında söylenmemesi ve yazılmaması gerekenleri yazmıştır. Bazı üyeler direkt olarak, bazıları ise incitmek istememeleri veya herhangibir sebeple daha dikkatli bir şekilde Şenol beyefendinin yazısındaki rahmetli ile ilgili bölüme muhalefet etmişlerdir ve haklıdırlar. Bu konuda bende şenol beyefendiyi kınıyor ve bundan sonra daha dikkatli yazı veya cevabi yazılar yazmasını temenni ediyorum.

Not. Motosikletforum son derece faydalı bilgiler içeren ve kaynak olarak gösterilebilecek vede kategorisinde ilk sırada yer alan bir aile sitedir. Bu nedenle eleştirilerede açık olunmalı ve hassasiyetlerin üzerinde daha fazla durulmalıdır. yayın hayatınızda başarı dileklerimle birlikte sevgi ve saygılarımı iletirim.

Anadolu insanı olarak görüş ve inancımız; yukarıda değinilen elim kaza sonucu hakkın rahmetine kavuşan kişi hakkında olumsuz görüş bildirmemek ve olumsuz konuşmamaktır. Şenol bey yazımı makaslayarak ve sebebi anlaşılamayan şekilde ''D'' harfleri yaparak ne kastetdiğinizi de anlayabilmiş değilim. Ama posbıyıklı resminizi avatar olarak kullanıp postij bıyıklarınızın arkasında kendinizi daha güvende ve karizmatik hissetmenizi anlıyorum. Uzun yolda faydasını görürsünüz; çünkü en azından konuşurken ağzınıza börtü böcekler kaçmaz.

18. Hakan Karael

Motosiklet:
    Aprilia
    Burda Forumumuzun arasında TERBİYESİĞLİĞİ hiç bir şekilde kaldırmayız lafını bilip konuş arkadaşım ve büyüklerine saygıyı öğren kinayeli konuşmalar buranın saygı ve terbiye limitlerini zorluyor devamında burda yaşaman ve dikte etmene burdaki yönetim müsade etmez haberin ola !!!!!!!!!!!!

19. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Dostum Hakan
    zaten sahte süpermen gitti.
    Amam daha önce de olduğu gibi Murat bvey gibi yeniden başka bir isim yada rumuzla üye olup yazmaya devam edecektir.

Neyse şimdi bir şekilde bu mesajı okuyorsa bu sahte süpermen ;
    ben facebook ta da bu şekilde yazılar yazıyorum.Faceden beni bulup bana istediğin gibi yaz.Forumun tadını kaçırma.Ben sana oradan senin anladığın lisandan cevap yazarım.Forumda kirliliğe sebep verme

20. Hakan Karael

Motosiklet:
    Aprilia
    Eyvallah abi ama böyle insanlara malesef taahmmül edemediğimden bende tepki verme ihtiyacı duydum Türk toplumu olarak belli aleni ve görgü kurallarını unutmamamız lağzım ve bunu her Türk korumalı saygılarımla

Şenol SEL bunu beğendi.