Temcit Pilavı gibi olacak ama :D

Konu, 'Motosiklet ve Trafik' kısmında Noyan Yıldız tarafından paylaşıldı.

1. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Ya abilerim siz ne yapıyor nasıl ediyor da canınızı kurtarıyorsunuz anlık reflexlerdi belki şans belki yetenek belki dikkat ben de sıyrılabiliyorum ama anlık hep ya ters gidiverse şansım?örneğin bir alt konu başlıklarından biri hız sınırı ile ilgili 70 diyorsunuz temde gidiyorum en sağ şeritteyim hızım 79Km.Yi gösteriyor vites 3 de gidiyorum sakin sakin evime varmak ve sürüşün tadını çıkarmak istiyorum motorumu dinlemek istiyorum bir de.Hava kararmış farlar başladı ya açılmaya arkamda öküzün biri ulan sağ şerit orası hayvan hızım da otoban şartlarında olsa bile aslında fazla sağ şeride göre 80-79 oynuyor,çakıyor uzunları bir de korna basıyor ????? Altımdaki makina racing diye mi yapıyor (Bir kere sanane ama doğru ferrariye selektör yapan transporterlerin olduğu mandafon bir ülke burası)Anlamsız bir uyarıdan sonra sinirini alamayıp solumdan az da beni sıkıştırıp taciz ederek arabasını da yüksek devirde bağırta bağırta geçiyor yanımdan bu gene insaflısı daha hayvan versiyonları sağımdan güvenlik şeridini kullanarak yapıyor aynısını.Ya nasip diyorum sinirlenme oğlum devam ediyorum kızımla yol yapmaya.İlerde esenyurt sapağı var,ben oradan girmeyeceğim düz devam edeceğim.Hızım hala 79 ben istifimi bozmayıp çelik halat gibi sinirlerle hayata bağlanıyorum.En soldan kopmuş bir ford connect en az 140 ile geliyor benim iki katım hızda üzerime doğru bir daldı ki allahtan önüm boş vitesi düşürüp bir kapatıyorum motor fırlıyor 160lara connecten sıyırıyorum bu defada önümdeki tırın plaka an be an büyümeye başlıyor :mad: asılıyorum arka frene bas çek bas çek düşürüyorum vitesi artık bire motor komprese binince yavaştan yaklaşıyorum(Allahtan ki o anda tır fren yapmayıp aynı hızı ile devam ediyor gitmeye) hafif ön fren desteği ile tırın tampona durabiliyorum peki kaçacamasam ne yapacak connectin şoförü esenyurta üzerimden otoban yada köprü çekerek mi bağlanacak.Beni mi alacak esenyurta doğru hep beraber gideceğiz ben gök yüzünden o oto yoldan.Anlamıyorum farkında değilmi bu hanzolar insan hayatı ne demek?Anlamıyorum bu istanbulda ne kadar okumamış hırt karstan (Karslılar doğulu olanlar alınmasın sözüm onlara değil ama ne demek istediğimde istatistiklerle sabit)Mardinden vandan gelmiş okumamış ne kadar hanzo varsa bu trafikte şoför mü olmuş.Anlamıyorum ben kesinlikle anlamak da istemiyorum.Sıkılmadan yazacağım bunları.O hengamede plakasını almış olabilmek de imkansız almış olsan zaten sonucunda ne eline geçecek.Hep bir olup bir dernek çatısı altında falan yada ne bileyim abilerimiz var daha iyi bilirler başka bir şekilde falan yaptırım uygulatmamız imkansız mı?Bu hayvanlara ne bileyim yaw para cezası falan değil işte src belgesi diyorlar mesela herşey laf olsun diye mi?Önüne gelen çatır çatır alıyor o belgeyi ama psikoteknik testi denen şey biraz da insanın psikolojisini irdelemiyor mu=?Nasıl geçiyorlar bunların testlerinden bu insan kılıklı ********ler.Alacam bir 14'lü yanımdan öyle hayvani geçen biri oldumu takır takır saydıracam ardından bu mudur istanbul bu mudur istanbul'un trafiği lanet ettim ya!!!!

Vb...Gibi düşünceler ile yarını mı düşünmeden an bu andır diyorum çekiyorum sola doğru 2.viteste gazı bir açıyorum arkadan selektör yapa yapa geliyor gene hayvanın biri!!!!N A H!! yakalarsın bu defa atıyorum 3'e devam basmaya manda gibi kalıyor ardımda,yetişecem diye arabasını anırtıyor!Ama bu defa otoban gişelerine doğru yaklaşıyorum :D tırs atıyorum çıkıyorumda sağ salim...Gişelerden fakat basacam diye bu arada döneceğim yeri geçeli kmler olmuş bu defa evime gidebilmek için geldiğim o kadar yolu geri dönüyorum!erken varacaktım güya evime birde üzerine 20 dakika geç varıyorum.Neyse vardım ya ona da şükür.Daha da iş çıkışı akşam trafiğinde yol yapmak mı?İş yerinde yatarım daha iyi!!!

Dip Not : Ulan İstanbul beni de insanlıktan çıkarıyorsun ya helal olsun demekten de alı koyamıyorum kendimi!

2. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
    yapıcak bişey yok malesef, tem de iseniz 90 a kadar çıkın derim ben öyle yapıyorum trafik akışına uyunca bi sorun olmuyor..

Noyan Yıldız bunu beğendi.
  3. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    kardes öncelikle arada bir (DOLU) kelimesini koymayı unuttun sanırım, onu hemen yerine koyuyorum

Bir kere sanane ama doğru ferrariye selektör yapan transporterlerin olduğu mandafon DOLU bir ülke burası

ÇÜNKÜ ülkemi çok seviyorum ve etrafta bulunan birkaç 2 ayaklı hayvana feda etmeye de niyetim yok.

diğer konu hangi yolu hangi araç ile kullanıyorsak, o yolun ve trafiğin genel gidişatına hızına uymak her zaman hayatta tutar (tecrübeyle sabittir).

ayrıca motor kullanıcılarına karşı egolarını tatmin eden yada kıskançlık eden pek cok araç sürücüsü var buda bir gerçek.

eğitim sistemimizin ise cok şeye muhtaç olduğu da bir gerçek. lisede okuyup yazamayan öğrencilerimize şahit olup çok üzülüyorum.

birde sürücü kurslarımızın kalitesizliği ve sınavlarımızın değersizliğini ve denetimsizliğini katarsak değme gittsin işte.

bende motosikler belgesi alırken daha denge de duraamayanlara, araçlarını vitese geçiremeyenlere belge verildiğini de gözlerimle gördüm, kaldıki trafik kurallarını bilsin. işaretlerin ne anlama geldiğini bile bilmeyen sürücüler var malesef.

tabi birde insanların anlayış problemi stres ve küçükler üzerindeki ego tatmin etmeye girişmeleri bizleri daha fazla tehlike içine sokuyor.

sen sen ol mutlaka dikkatli ve trafiğin genel seyrine uygun kullanmaya dikkat et. sinirlerini işte aldır veya berberine teslim et ve öyle çık sefere ;);)

4. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Haklısın arada bir bağlaç unutmuşum cümlenin gidişatı kökten değişmiş.Biraz sinirle yazdığım bir yazı idi ondan olsa gerek.Ülkemi bende çok seviyorum ama bu gidişle istanbuldan nefret edeceğim hatta ediyorum...Sürücü belgesine gelince ilk heves ettiğim zamanlar a2 alabilmek için :D daha bisiklet harici bir araca binmemiştim hem de hiç(Mobilet bile sürmemiştim)İnanmayacaksınız belki ama ben hayatımda ilk kez motorsiklete sürücü kursunun ehliyet sınavında bindim.Çok ciddiyim sınava başlamadan 10 dakka önce sürücü kursunun motoru ile bir kaç deneme turu attım bir düşme tehlikesi atlattım falan.Sonra işte laf olsun 100metre git geri gel dediler bana gittim geldim oldu mu oldu al ehliyetini dediler.Hemde 80gibi bir puanla almıştım ehliyetimi.Ama daha sonra eksiklerimi kapatma yoluna gittim hala daha da buna uğraşıyorum.Sinir ve strese gelince inanın yol sıkışıklığı yada herhangi bir durum sinirimi bozmuyor benim ama ardımdan sıkıştıran üzerime kıran ters makasa giren görüpte benim için tehlike yaratan oldumu deliriyorum.Neden sıkıştırıyorsun be adam.Çoluğun çocuğun yok mu seni şefkatli ev babası işinde mülayim memur sananlar biliyor mu ki az önce birinin canına kast ettin psikopatın önde gidenisin.Can bu ? Bu kadar mı değersiz bu insanlar için ...

5. Hasan M.Mustafa

Hasan M.Mustafa Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Arkadasim bence sende hatali kullaniyosun motoru.Mademki altinda iyi bir motor var neden otobanda bir yavaslayip bir gaza basiyosun.Tacizlere gelmemen sinirlerine hakim olman lazim kullanirken.Tem de 80le gidiyorum diyosun Tem gezinti yeri degilki,dikatli bir sekilde seri ve bir tempoda kullanman lazim motoru.Tabiki kendine güven ve motora hakimiyette cok önemli.Bence tam pismeden otoyola ve kalabalik trafige cikmamak lazim.

Noyan Yıldız bunu beğendi.
  6. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Son derece haklısınız motora hakimiyet ve tam pişmek ama artık yavaş yavaş hakim olabiliyorum bunu hissetikçe de pişmek yada tecrübe dediğiniz şeyi kazanabilmek için trafiğe çıkmam gerekiyor.Yani gazı kaçırmıyor debriyajı kaçırmıyor ve istediğim hızlarda motoru durdurabiliyorum sadece biraz gücüne alışamadım biraz da çok yüksek hızlara çok kısa sürede çıkabilmesine (Gerçi bu da gücü ile ilgili ama...) Neyse fakat velhasıl 80 km çok yavaş bir sürat değil özellikle de tem bile olsa sağ şerit için.Orası moto gp pisti değil sonuçta arkamdan gelen manda bana selektör yaptı diyelimki hızımı arttırıp orta şeride geçtim yada güvenlik şeridine kaçarak ona yol verdim diyelim yaklaşık 25metre mesafede takip ettiğim ve benimle aynı süratte giden tıra ne yapmayı düşünüyor bu arkadaş ona da sellektör yapıp şeridini çalarak tacizle yol alabileceğini mi sanıyor?Değişken tempom yoktu ayrıcada 80le sabit giderken tacizlerden sıkıldığım için sola kaçtım ve gazı epeyce açtım sadece...Sonrasında da yaklaşık 150-140 arası ile sol şerit ve orta şeritten devam ettim ortada gitmek makascılar yüzünden tehlikeli solda da biraz sürat yapmak gerekiyor sanırım biraz daha pişmek ancak bu açıdan yararlı olabilir...

7. İlhan.Aydınlıoğlu

İlhan.Aydınlıoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Noyan kardeşim. İlk mesajından hiçbirşey anlamadım. Çok karışık olmuş.
    Ama eğer otobanda sağ şeritte gidiyorsan (hızın ne olursa olsun) ve arkandan gelen araç sana selektör yapıyorsa senin güvenlik şeridine geçip ona yol vermen gerekir diye bir şey yok.
    Eğer senin solundaki şerit müsait ise seni sollasın geçsin.
    Bir motosikletçi olarak böyle tahriklere kulak asmaman gerekir. Bu bir!
    İkincisi motosiklet sürüş tekniklerini motosiklet kullanarak elde edemeyiz.
    Kesinlikte eğitim almalıyız.
    Son olarak : Motosikletçi olarak yolda giderken çok sakin olmalıyız.
    Tahriklere kanmamalıyız.!
    Bırakın diğer araçlar sizi geçsin.
    Biz sürüşün zevkini tadalım.

Noyan Yıldız ve o.somuncu bunu beğendi.
  8. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Teşekkürler aslında karışık demenize rağmen anlattıklarımı gayet iyi anlamışsınız biraz daha net ve öz olarak bunu demek istemiştim.Eğitim konusunda haklısınız,gereğini de yapıyorum zaten, tahriklerden sıkılmaktı anlatmak istediğim,racing illa hız yapmak zorunda mıdır,yada ezilmesi gereken bir komplex aracı mıdır?Enduro nasıl ki sadece arazide yol yapmıyor ise Racing de kullanan biri illa hız yapacak diye bir kaide olmamalı bence...

İlhan.Aydınlıoğlu bunu beğendi.