terleme ve hastalik...

Konu, 'Motosiklet Ceketi' kısmında ferhat.dagli tarafından paylaşıldı.

1. ferhat.dagli

ferhat.dagli Üye

Motosiklet:
    KTM
    Herkese selamlar..
    Kendime ful koruma aldim (yazlik havadar) ama inanilmaz terliyorum trafikte.. zaten pantolon ve cizmeyi giymeye henuz baslamadim ama ceket cok terletiyor trafiye girdigimde...
    Bangkok ta yasiyorum haliyle yilin hergunu sicak ve daha sicak, gece dahil.. 30-40 derece arasi oynuyor, tabi bangkok trafigide inanizmaz tikali... Terlemek bitarafimi kirmaktan iyidir dedim ama malesef hasta oldum... Hizim 60 i gectinde sorun olmuyor ama tirafikte bide o arclarin yadigi sicakda su gibi oluyorum...
    Hasta olmamak icin ne yapmam lazim, candama 3-4 fazladan tshord stolayip her durdum yerde mi deyistiriyim yoksa bir pratik yontemi varmi? Ne yapabilirim...?

2. Şafak

Şafak Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Sporcu iç giyimleri var. İçinize atlet yerine bunları giyebilirsiniz. Hem teri tutat dışarıda vermez. Ayrıca bizde Türkiye'de çok terliyoruz sıkışık trafikte ama yazın hasta olan duymadın pek. Belki de bağışıklık sisteminiz zayıftır. Ona da dikkat ederseniz sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum.

3. ferhat.dagli

ferhat.dagli Üye

Motosiklet:
    KTM

Hmm evet termal iclikten bahsediyor olmalisiniz, balaklavasida var... Dagcilikta kullandimiz tek malzemeydi, burnumun ucundakini gorememisim...
    Ben yeni basladim daha belki oyuzden vucudum alismamistir... Daha ilk motorumla sadece 160 km yaptim, ilk haftasi...
    Cok tesekkurler safak bey, ilesir ilesmez denicem...

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Terlemek sakat kalmaktan acı çekmekten çok daha iyidir.Biz ortadoğu gezimizde resmen eridik ama hiç birini çıkartmadık.Ki siz daha pantolon çizme giymiyorsunuz.Neden sadece üst taraf mı önemli.
    Geçtiğimiz yıllarda İstanbul'da kaza yapan bir sürücü kot pantolunu yüzünden hayatını kaybetti.Bu kadar çok zor mu full koruma giyinmek.Sanırım hiç ciddi düşüş yaşamadınız sanırım hiç aylar süren acılar yaşamadınız o acıların nasıl olduğu hakkında hiç bir fikriniz yok.
    Ve yine eminim ki o ciddi düşüş olmadan da diğer korumalı ekipmanlarınızı giymeyeceksiniz.
    Siz bilirsiniz.Neyticede acıyı yaşacak olan sizsiniz keyfiyet de sizin.
    Ben yaşadım o acıları bilirim bu yüzden sizin gibi taze acı çekmemişlere bilgilerimi aktarırım.Ama başına gelmeyene anlattıklarım masal gelir.Neyse bekleyelim görelim.Mevlam ne eylerse güzxel eyler fani aciz kuluda o acıları yaşadığında sözüme gelir ama iş işten geçmiş olur.

5. ferhat.dagli

ferhat.dagli Üye

Motosiklet:
    KTM

Yok pantolonla cizmeyi giymeme sebebim sicak deyil, motora ve pedallara icene ayami alistiriyorum, malum cizme baya kalin ve pedallari hissetmek zor oluyor... Ayakkabiyi yavas yavas kalinlastirdim, hayirlisiysa 1-2 hafata icinde ful korumaya giyinicem... Giymicek olsam zaten almazdim, durdugu yerde korumuyo...