Teveccühlere Laik Olmaya Çalışıyorum

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında ahmet atay tarafından paylaşıldı.

1. ahmet atay

ahmet atay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu gece sabaha karşı 4:30 civarında gayri ihtiyari bi şekilde kalktım.Nedense içimde bi sıkıntı vardı uyuyamıyordum.Portakal almak için balkona yönlendiğim vakit bir tıkırtı duydum ve aşağı doğru baktım.İlk başta 2 kişi motoruyla gidiyormuş gibi gelsede bana ,yoldan geçen birini gördüklerinde motoru bırakıp yürüyor gibi yapmaları beni kuşkulandırdı.Adam geçince tekrar motora yönlendiler ve yavaş yavaş sürüklemeye devam ettiler.Sürüklüyor diyorum çünkü direksiyon kilitli.O an ne yapsam ne yapsam diye düşünürken aşağı indim ve dış kapının sesini duydukları anda topuk oldular.Biraz koşturdum bende ne tarafa gidiyorlar diye hemen polisi aradım ve durumu birbir anlattım.Bunu size neden anlattım,hepimizin başına gelebilir o motor benim motorumda olabilirdi.Kimimiz duyarsız olup görmemezlikten de gelebilir.

Motorun sahibine gelince;plakadan numarasını buldular fakat numara kullanım dışı olduğu için polis çekici çağırdı ve otoparka götürdü.2 Mahalle öteden olduğunu biliyorum fakat tam çıkartamadım kimin olduğunu banada bırakmadılar.
    He bu arada bu 2. vaka çözüşüm mahallede diğer olayımda da eve giren hırsızı yakalatmıştım kaçtığı yeri bulup :D

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bende 2009 yılında buna benzer bir vakkıa da rol almıştım.Motosikleti çalmaya çalışan adi bize bıcakla saldırmış ve biz etkisiz hale getirmiştik.Sonra karakolda adi bizden şikayetçi oldu ve biz nezarethaneye hırsız bey avukatı marifeti ile hastaneye oradan ertesi günü savcılığa gitmiş ve sayın yansız! adalet bizi suçlu bulup adiyi tutuksuz yargılamak üzere serbest bırakmıştı.
    Affedersin Ahmetçim.Ben artık gözlerimi kapıyorum vazifemi yapıyorum.
    Artık bu memlektte hırsızlar şerrefsizler baş tacı biz gariban vatandaş suçlu hale geldik.
    Benim memurum işini bilir demişti bir zamanlar biri.Benim yansız! adaletim de artık işini biliyor.Hakkında 16 sabıka dosyası bulunan sayın hırsız bey tutuksuz yargılanmak üzere serbest biz haddi aşan mukavemetten suçlu olduk çıktık.
    Bilmem anlatabildim mi.
    Biz 2 gün mahkemelerde nezarethanelerde sürünürken sayın hırsız bey sayın avukatıyla evlerinde rahat döşeklerinde uyuyorlardı.Özel araçlarıyla mahkemeye sırıtarak geldi sayın hırsız bey ve onu haklı çıkarmak suçsuz olduğunu ispatlamak için çırpınan sayın avukatı.
    Bilmem anlatabildi mi.
    Benim motorum çalınırsa diye korkum yok artık.Çalınsın aman başım derde girmesin.Kazara sayın hırsız beyleri hasarlı hale sokarsak yine yansız adaletin kolarına düşmek yine aynı suçtan cezalandırılmak istemiyorum.

3. Hakan.Ulukavak

Hakan.Ulukavak Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Hırsızlar biraz acemiymiş heralde, sürükleye sürükleye nereye gider motor?
    Şenol bey size de geçmiş olsun, böyle acayip durumlar oluyor malesef.

4. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Tebrıkler Senden 1 tanede bızım mahalleye lazım :D

5. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Keşke sert bir cisim ile kafalarını kırsaydın. Ağır oldu ama haklarıdır.

ahmet atay bunu beğendi.
  6. ahmet atay

ahmet atay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Zaten adımız çıkmış mahallenin muhtarları nabalım herkes kuzu gibi ses çıkartacak birileri gerek :)
    düşünmedim değil portakal fırlatacaktım bu sefer kaçarlar dedim :)

7. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    bunları görmezden gelemiyoruz ama şenol abi gibide olmuyor deyil yani benimde arkadaşımın başından geçti eve hırsız giriyor bezbol sopasıyla dalıyor bizim arkadaş herifin kafa göz düm düz ondan sonra neymiş sana vurursa vuracakmışın yada falan filan herif serbest kaldı bizimkide aynı suçu 5 sene içinde işlerse ceza alacak nasıl bir sistem anlamadım :(