Total control

Konu, 'Motosiklet Şürüş Eğitimi ve Dersleri' kısmında Şenol SEL tarafından paylaşıldı.

 1. Şenol SEL

  Şenol SEL Site Müdavimi

  Kayıt:
  27 Şubat 2009
  Mesajlar:
  9.464
  Beğeniler:
  9.031
  Şehir:
  Altıntaş Mudanya - Bursa
  Motosiklet:
  Yamaha
  [SIZE=+1]TOTAL CONTROL

  Sevgili Dostlar ve Motosiklet Sürücüleri,

  OMM camiası, 10 yıldan uzun bir süredir, Türkiye'de ileri seviye motosiklet sürüş becerisi hakkında konuşan tek (bazen de yalnız bırakılmış) ses oldu. İlk yayınladığımız Türkçe kitap, ARA (OMM - Advanced Riding Academy / İleri Seviye Sürüş Akademisi) eğitim programında takip ettiğimiz Motorcycle RoadCraft UK, Police Manual - Motosiklet Yol Sanatı, ülkemizde yayınlanan ilk ileri seviye sürüş kitabı olmuştu.

  Sanal ve gerçek motosiklet grupları oluşup çözülür, pazar genişleyip daralır ve Çin skuterleri tarafından işgale uğrar, motorlar (büyük motorlar) İstanbul sosyetesinin ara sıra fotoğraf dekoru olur ve faydalı, steril tartışmalar kendilerini uzman ilan edenlerin ilgisini çekerken, OMM, neredeyse monoton bir ritimle ileri sürüş becerisini teşvik etmeye devam etti.

  Gerçekten de teşvik ettik.

  Küçük odalarda ve salonlarda Motosiklet Yol Sanatı Kitabı'nın teorisini sunarak, sürüşlerini geliştireceklere dondurucu veya yakıcı yol şartları altında, ıslak ve kuru günlerde, tamamen gönüllü olarak eğitim vererek, ehil gözlemcilerinin bilgisini ve tecrübesini paylaşan tek grup olduk. Önceleri gözlemcilerimiz, bizi destekleyen yabancı dostlardı. Şimdi ise gözlemcilerimiz Türk motosiklet camiası içerisinden çıkıyor, eğitiliyor ve sınavdan geçiyorlar.

  Uzun bir yol kat ettik ve hizmet verme geleneğimiz zevkli deneyimler yaşatırken, bizi olağanüstü şahsiyetler ve cömert sürücülerle bir araya getirdi. Bu tecrübe birçoğumuzun hayatını değiştirdi ve motosikletçiliğin ötesinde ve üstünde bir dostluk bağı yarattı.

  EMOK grubu, başından beri bu yolda bize eşlik etti ve iki grubun üyelerinin, yolumuzu paylaşan dostların görüşmeleri sonucunda Lee Parks'ın kitabının, ileri seviye sürüş becerisini destekleme yolundaki en iyi araç olduğunu belirledik.

  Böylelikle, uzmanlık içeren kitaplığımıza ikinci bir cilt ekliyoruz.

  Neden bu kitabı seçtik?

  Çünkü bu kitap gerçekleri anlatıyor. Gerçek motorlara binen, gerçek durumlardaki, gerçek sürücüler için yazılmış.

  [/SIZE]
  [​IMG]

  Çünkü Lee Parks teorik konuşmuyor, motosiklet sürüş becerinizi, ölçülebilir bir şekilde geliştirebileceğiniz çalışmalar öneriyor.

  Çünkü Lee Parks zihinsel dinamiklerden bahsediyor ve bu dinamiklerin yola nasıl yansıdığını çok iyi biliyor.

  Çünkü bu kitabı inceleyip çalışmaları uygulayan her motorcu, geri dönüp ne kadar çok geliştiklerini anlattılar.

  OMM, bu kitabı tercüme etmeye başlamadan önce yolda test etti. Bu kitabı, Türk motosiklet camiasına, ileri seviye motosiklet sürüş becerisinin yaygınlaşması yolunda ufak bir destek olarak sunmaktan dolayı mutluyuz.

  Tüm baskı masraflarını üzerine alan Renault Trucks Türkiye'nin katkıları olmasaydı bu proje mutlu bir sona erişemeyecekti. Onlara, işbirlikleri ve sponsorlukları için teşekkür ediyoruz. Bu kitap sayesinde iki farklı yol kullanıcısı grup benzersiz bir işbirliği kurmuş oldu.
  Tercümeleri yapan, kontrol eden, tekrar kontrol eden ve uluslararası baskının Türkçe sürümünü hazırlayan OMM sürücüleri olmasaydı sponsorluk da boşa giderdi. Onlar, bu yaz herkes dışarıda motora binerken evde oturdular ve tutkularını paylaşmada Bir Mil Daha ileri gittiler. Onlara hep minnettar kalacağız.

  Bu kitabı, sizi adım adım izleyen "uzman bir yol arkadaşı" gibi kullanın. Üzerine notlar alın, yorumlarınızı yazın, yarar gördüğünüz bölümleri işaretleyin, elinizde ve motorunuzun çantasında dolaştırıp bir güzel yararlanın.

  Tam Hakimiyet ile Bir Mil Daha Sürün
  Paolo Volpara
  OMM Kurucusu


  [​IMG]

  Sevgili Dostlar,

  Yolculuk keşfetmektir... Yollar keşfetmesini bilenler için açılır ve uzar gider. Yol dostları vardır bir de... İşte bu kitap siz yol dostlarına, yol dostlarımız Renault Trucks Türkiye ekibinin çok değerli katkılarıyla basılmıştır.

  2009 yılının Mayıs ayında Renault Trucks ekibi ile yaptığımız daha ilk toplantıda, her iki taraf da amaçlarının "Yol Güvenliğini" nasıl artırabilmek olduğunu anlamıştı. Çünkü, hem OMM Derneği'nin hem de Renault Trucks şirketinin en çok önem verdiği şeylerden biriydi Yol Güvenliği...

  OMM Derneği yaklaşık 12 yıldır motosiklet kullanıcılarına, Renault Trucks Türkiye şirketi de uzun yıllardır kamyon sürücülerine yönelik eğitimler düzenlemekteydi. Her iki tarafın da amacı yollarda bilinçli ve saygılı sürücüler yetiştirmek ve her geçen gün bu sayıyı daha da artırmaktı.

  Bakıldığında biri yoldaki en ufak araç, diğer ise yoldaki en büyük araç...

  İşte bu düşünce bizi daha da heyecanlandırmıştı.

  Çünkü, iki uç noktayı bir araya getirebilirsek bir can kurtarabileceğimizi anlamıştık.

  Bu birlikteki ana fikir de "Bir, Sıfırdan Büyüktür" oldu.

  Renault Trucks şirketi ile OMM Derneği'nin Türkiye'de "Yol Güvenliği" ile ilgili yapacağı bir çok projeleri var. Bunlardan ilki ise motosiklet kullanıcılarının "Yol Güvenliği" ni artıracağını düşündüğümüz "Tam Hakimiyet (Total Control)" kitabı.

  Aynı yolda farklı araçlarla yol aldığımız Renault Trucks ekibi ile beraber, Tam Hakimiyet kitabının siz motosiklet kullanıcılarının yolculuğunda, deneyim ve önerileriyle iyi bir yol arkadaşı olacağına inanıyoruz.

  Lee Park tarafından kaleme alınmış ve orijinal adı "Total Control" olan bu kitap, OMM Derneği'nin Türk Motosiklet sürücülerine, Türkçe'ye çevirerek sunduğu ikinci kitaptır.

  OMM Derneği'nin bundan sonraki hedefi ise, her yıl Türkçe'ye çevrilmiş yeni bir kitabı siz değerli motosiklet sürücülerine sunmak olacaktır.

  Sizlerin de bildiği üzere "Motosiklet Kullanmak Bir Düşünce Şeklidir" tanımı, OMM Derneği'nin temel felsefesini oluşturmaktadır. OMM Derneği bu felsefenin 10 yıldır öncüsü olmuştur ve ileride de olmaya devam edecektir.

  OMM Derneği 10. Yılını kutladığı bu dönemde, siz değerli motosiklet kullanıcılarının keyifle okumasını umduğu "Tam Hakimiyet" adlı kitabı sunmaktan onur duyar.

  OMM Derneği, bu kitabın basılmasında ve çevirisinde destek olan; Sayın Gino COSTA'ya, Sayın Z. Şebnem UYGURTÜRK'e Sayın Selim ULUÇ'a Sayın Renault Trucks Türkiye Çalışanları'na, Sayın Paolo VOLPARA'ya, Sayın Yiğit GÜLER'e, Sayın Engin BALABAN'a, Sayın Hakan ERMAN'a, Sayın Ahmet MURATOĞLU'na, Sayın Levent VARDAR'a, Sayın Mehmet GİRGİN'e, Sayın Vedat KÜRSÜN'a ve tüm OMM ekibine teşekkür eder.

  Bir Mil Daha Sürün...

  H. Yiğit GÜLER
  OMM Derneği Başkanı Y.K. Üyesi,

  Engin BALABAN

  ARA-IAM Senior Observer
   
 2. tolga demiray

  tolga demiray Yeni Üye

  Kayıt:
  10 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  5
  Beğeniler:
  0
  bu kitabı nereden temin edebilirim?
   
 3. Şenol SEL

  Şenol SEL Site Müdavimi

  Kayıt:
  27 Şubat 2009
  Mesajlar:
  9.464
  Beğeniler:
  9.031
  Şehir:
  Altıntaş Mudanya - Bursa
  Motosiklet:
  Yamaha
 4. tolga demiray

  tolga demiray Yeni Üye

  Kayıt:
  10 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  5
  Beğeniler:
  0
  cok tesekkurler
   
 5. Eren KOÇAK

  Eren KOÇAK Üye

  Kayıt:
  1 Aralık 2009
  Mesajlar:
  87
  Beğeniler:
  28
  Şehir:
  istanbul avp
  Motosiklet:
  Henüz Yok
  Şenol Hocam bu hani geçende farklı bir link te bahsetmiş olduğunuz kitap mı
  ?
  Eğer o ise toplu alımla ilgili bir kaç arkadaş isim yazdırmak istemiştik...
  Belki fiyat ile ilgili bir işe yarar organize olalım isterseniz...

  Saygılarımla...?
   
  Eren Göksel bunu beğendi.