TRT'deki şaka(!) programı

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Mesut Korkmaz tarafından paylaşıldı.

1. Mesut Korkmaz

Mesut Korkmaz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Güya şaka programi. Hem de TRT'de.

Bu uzun sacli gencin yerinde oldugunuzu dusunun ve videoyu oyle izleyin. Diger 2 serseriden, çakaldan piyasada yerince var zaten. Bunlarla hergün birimiz muhakkak karşılaşabiliyoruz. Özellikle de trafikte motosiklet ile yol yaparken daha çok karşılaşıyoruz.

http://video.milliyet.com.tr/TRT-sakanin-tadini-kacirdi_1_32489.htm?auto=1

İnsanların üzerine korku salarak bir şeyleri yürütme çabasında olanlardan ilham alıyorlar sanırım.

Aşağıdaki metin TRT sitesinden alıntıdır.
    "Aktif Hat : Kurumumuzda izleyici ve dinleyicilerden faks, telefon, mektup, internet aracılığıyla ve şahsen gelen eleştiri, yorum, öneri ve istekleri yönlendiren veya ilgili birimlere ileten, birimlerde yapılan değerlendirmelerin sonucunu takip eden, çözümü başvuru sahibine ileten birimdir."

aktifhat@trt.net.tr Bu adrese tepkiniz gosteren bir mail atarsaniz belki ilgilenirler.

Omer, ulas, gueldali ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. SERVET

SERVET Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Şiddetle kınıyorum

3. Erhan.HÜRYAŞAR

Erhan.HÜRYAŞAR Üye

bu videoyu ilk defa dün aksam bi arkadasım izletti...komik dedi ama zaten insanlar gergin bu gibi tipler sokaklar da dehset sacıyor...

ya o genc arkadasım biber gazı sıkıp sopayı ele gecirip daha saka olduğunu acıklayamadan yaralsaydı onları ya da cevreden gecen birileri ne oluyor diye...

bana cok sacma gelen bir program değişik tiplemelerde değişik olalarsa bu sakaları yapmaya devam ediyorlar..

temennim sinirli bi adama denk gelip sonucuna katlanmaları...

4. Huseyin.Guler

Huseyin.Guler Üye

İste sehire ozgu issizligin yarattıgı lümpenligin geldigi son nokta budur, bu tipler sokaklarda gordugumuz gercek tiplemeler, TRT'nin bu tipleri ve soylemlerini(örn karı mısın lan sen ne bu saclar, gel buraya, yuru lan) bu sekilde saka programı potasında eriterek kendince komiklestirmesi(!) kabul edilebilirliği de beraberinde getiriyor, yani demek istedigim gercekte var olan tiplerin televizyonda gosterilmesinde bir sorun yok ama bu sekilde saka sahnesinin kahramanları olarak gosterilerek komiklestirilmesi ve mesrulastırılması kabul edilemez.
    Yazıklar olsun, son yıllarda bu kadar sinirlendigimi hatırlamıyorum.

5. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

allahtan bana öyle saka yapan olmaz

6. İlhan.Aydınlıoğlu

İlhan.Aydınlıoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Demekki zamanla TRT nin de kriterleri değişiyor.
    Bu programın TRT de yayınlandığını söyleseler inanmazdım.
    Türkçeyi en iyi şekilde kullanmaya özen gösteren TRT nin böyle argo kelimelerle yapılan bir şaka programını yayınlaması hiç yakışmamış.
    Bence RTÜK işlem yapmalı.
    Bazı kanallarda yayınlanan yerli filmlerdeki "lan, eşşoğlueşek" gibi kelimelerin bile RTÜK korkusuyla "bip" lendiği bir dönemde TRT nin bu cesaretini anlamıyorum.
    Tek kelimeyle iğrenç olmuş.
    Şakalanan gencin yerinde olsam tazminat davası açardım.
    Böyle bir programdan sonra insanın psikolojisi bozulur.

7. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

ilhan abi bu trt,devlet yani her olayda bile ilk haber onlara veriliyo,duyuruyolar,trt nin eşit şartlarda yayın yapma gibi endişeside yok ister izlensin ister izlenmesin trt zaten burasına bakmıyo,niye baksınki baksanıza trtye vergide kesilecek yakınlarda kanun cıkdı fatura vatandaşa gene

İlhan.Aydınlıoğlu bunu beğendi.
  8. Mehmet_Begec

Mehmet_Begec Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Vatanimizda süper Medya anlayisinin yine süper ispati! Insanlara eglence amaci ile gösterilene bak! Rezaletin üstnoktasi. Eger buna Saka veya Espiri gözüyle bakanlar var ise yazik!
    Millete böyle Program sunulan bir Devlette, o "Sakamagdur" Arkadasin herhangi bir hakkini savuna bileceginide sanmiyorum.
    Benim sonderece sinirlerim gerildi ve TRT`nin sundugundan dolayi cok üzüldüm.

9. Hakan ERSOZ

Hakan ERSOZ Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    ben öyle düşünmüyorum hayatımızın içinden insanlar ve bu insanların beslenmesini sağlıyan koyun sürüsünü anlatmakta on numara video komikte:)

10. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu sadece eşkıyalığın,maçoluğun dışa vurumu!..Günümüzdeki kültür ve eğitim erozyonunun dışavurumu..Bunun komedi diye halka TRT'den verilmesi ise utanç verici..
    Bu gencin hiç olmazsa o aldığı paralarla bir avukat tutup tazminat davası açması gerekir..
    Yazıklar olsun bizden zorla kesilen paralarla bütçe oluşturan TRT'ye!..

11. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    TRT
    kendini baya aştı bu programı izliyorum fırsat buldukça çok iyi yada çok kötü deyil

12. SERVET

SERVET Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Erhan kardes bızler mıllet olarak bu tur olaylara tepkısız mılletız ben sahsen yasadım maltepe postanesınde adam ölmüş sıra beklerken dıgerlerıde uzerınden atlayıp işlemlerını yapıyorlardı hıc kımsenınde umrunda degıldı yanı bana dokunmayan yılan bin yasasın mantıgı bızde bu mantık oldukca daha cok yolumuz kesılır

Hakan ERSOZ bunu beğendi.
  13. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    hayatımda bu kadar saçma ve gereksiz bir şaka görmedim.

fatma okçu bunu beğendi.
  14. Umur.Arsoy

Umur.Arsoy Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu tür seviyesiz, zeka ve espri kalitesi açısından kıt programları koyanlara bu cesareti ''kayıtsız şartsız önümüze konan, sorgulamadan, tartmadan bize dayatılan herşeyi izleyen bir toplum olarak, buna alıştırılıpta sesimizi çıkartmayan'' bizler veriyoruz... Sokakta bolca bulunan bu tiplerin bir özeti olan recep ivedik tiplemesine katıla katıla gülüyor bayıla bayıla izliyoruz, ama gerçek hayatta bunlarla karşılaşınca rahatsız oluyoruz.Tuhaf bir çelişki değil mi? TV karşına geçince ''hiç adam gibi program yok'' bahanesiyle devamlı zap yapıyoruz ama sanki var olanı, dayatılanı izlemek dünyanın en önemli olayıymış gibi inatla o 'off' yazan kırmızı düğmeye basıpta buna son verme iradesini göstermiyoruz..Sonuç olarak bundan başka ne beklenebilir? Geçen hafta Okan Bayülgen'in oynadığı Kanalizasyon filmini izledim, bu arz talep ilişkisine dair çok güzel bir özeleştiri yapmış, tavsiye ederim...

fatma okçu bunu beğendi.
  15. ANIL

ANIL Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Bende izlediğim ve gözlemlediğim kadarıyla bu güldürme-eğlence programı değil yarışma programı.çünkü insanlara para kazandırıyorlar.Size yoldan geçerken kim para verirki? Ama saçma ama gereksiz orada o çocuğu ve bu yarışma programının diğer bölümlerinde yapılanlar ne kadar şiddetli veya saçma sapan bile olsa bu yarışmaya dahil olan yarışmacılar parayı aldıklarında yarışma süresince yapılan bütün herşeyi unutabilir ;)

16. Hakan ERSOZ

Hakan ERSOZ Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    benim söylemek istediğimde tam olarak budur servet abi millet izin veriyor sonrada tv de görünce kızıyor mahallenizde izin vermeyin ozaman eşkiyalarada eleştiricek kadar yüzünüz olsun

17. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Tam bir rezalet !

Hayatımda ilk izlediğim kamera şakaları gençliğimde Kuşadası'nda yazlık sinemada izlediğim bir filmdeydi. Bir yandan gülmüştüm ama bir süre sonra bunun aslında sadece Afro-Amerikan'lara uygulanan şakalar olduğunu anlamış ve tam bir ırkçılık olduğunun bilincine varmıştım (o zamanlar onlara "zenci" deniyordu).

Şimdi şakayı uygulayan tiplere bakın... Alın kodese koyun !

18. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    valla arkadaşlar cok güzel yorumlar var. öncelikle TRT nin bu programını birkaç kez seğrettim. saçmalamaya başladılar. TRT den beklemezdim derhal yayından kalkmalı. sadece bu değil değişik programlar var, insanı rezil ediyor, 5 paralık ediyor. bazı yapılan yardımları da zamanla seğrediyoruz , insanı rezil ediyorlar 5 kuruşa. aynı mantığın eseri . insana değer vermek yerine insanlığından ediyorlar. M.A. .rbil programları da aynı seviyede, yok telefon klubesi, yok kutudan ne çıkacak.... beni çileden çıkarıyor.

zaten medyada görmeye alıştığımız kaç tane aklı başında program yada kişi varki. milletimiz zoraki olarak bir dejenerasyon hareketiyle başbaşa. magazin seğredip, ,iç çekiyor ,hayal dünyasında yaşıyoruz ve yapılan kasti hareketlerin farkına varamıyoruz.

ben mail atamıyorum ama tüm arkadaşlarımın buna tepki vermesini de can-i gönülden istiyor ve bekliyorum. ÖZLLİKLE TRT nin böyle bir programa devam etmesine izin vermemek lazım.

Mehmet_Begec bunu beğendi.
  19. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    bu arada bülent abi hoşgeldin. uzun zamandır göremedik , yoksun ortalıkda hayrola

20. Erhan.HÜRYAŞAR

Erhan.HÜRYAŞAR Üye

şimdi olayı tartısma boyutuna tasımak istemem lakin 1-2 cumle cevap hakkım doğduğu için bunu değerlendirmek zorundayım...

uzun uzun yazmıstım ama konuyu kirletmemk için sunu soleyip susucam...

1) benim bu tiplere ses cıkarmadığımı nereden biliyorsunuz?

2) tv de ornek bir davranıs gibi gosterilen bu davranısı benimseyip yollara cıkacak cahil cuhela kesimi bir dusunun...

3)yok eğer yarısmanın bu bolumunde yayınlanan tiplemenin arkasında duruyorsanız sunu belirtmek isterim

2-3 gundur kedi kesen bi kızın goruntuleri dolasıyor trt ne kadr haklı ise bu kızda o kadar haklıdır...