Tüm arkadaşlarıma sıcacık bir bafra pidesi gibi selamlar:)

Konu, 'Karadeniz Bölgesi' kısmında erhan özşahin tarafından paylaşıldı.

1. erhan özşahin

erhan özşahin Yeni Üye

Merhaba sayın abilerim ve arkadaşlarım öncelikle ismim Erhan,bir aile olunduğu hissi veren formumuza yeni üye oldum ve siz değerli kardeşlerimden tecrübe , yılların verdiği birikimden istifade etmek ve bu aileye bende katılmak için buradayım beni de aranıza alırsanız ne mutlu ki bana...
    Sadete gelecek olursam ben Bartın'da üniversite okuyorum ve çocukluğumdan beri hayalim olan motorlar ve bu tutku yaşım ilerledikçe beni de sizler gibi sardı ve bu sene bir motor almaya karar verdim tabi taksitle ve uygun olan bir motor:) şunu da unutmamak gerekir cruiser almak istiyorum dediğim gibi sadece küçük kardeşleri abilerinden tavsiye almak istiyor...:)

2. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimizle.
    motosiklet tecrübeniz,ehliyet durumu,fiyat aralığınız hakkında
    bilgi verebilirseniz daha çok yardımcı olabiliriz;)

3. erhan özşahin

erhan özşahin Yeni Üye

Ehliyetim yok lâkin bu sene alıcam insallah. motor tecrübemde pek yok malum şartlardan dolayı hem görünüşü heybetli olsun istiyorum hende ucuz fiyat aralığı 2500-3500tl :)

4. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    aramıza hoşgeldin , keyifli forumlar.o fiyatlara kaliteli bir makina almak biraz zor, ayrıca kıyafet/koruma gibi aksesuarları da unutmamak gerek.

5. erhan özşahin

erhan özşahin Yeni Üye

Güzel söylüyosun da kardeşim maddi durumum iyi değil öğrenciyim dediğim gibi içim de bi tutku bi uktedir kaldı işte sırf bazı şeylerin esiri olmamak için biyerden başlamayı düşünüyorum ne yapıp yapıp idare yollu bir makina almak istiyorum mesela keeway yada regal raptor nasıl makinalar dır ?

6. munir

munir Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    öncelikle aramıza hoşgeldin .şunu belirtmek isterim ki motor işi keyif işidir vede biraz masraflıdır.dışardan bakarken güzel fakat iş ciddiye binip motor alayım falan derken epey bir bütçe ayırmak gerekiyor .hem kaliteli hemde ucuz motor olmaz varsa da ben görmedim ya kaliteli pahalı yada ucuz kalitesiz ayrıca a2 ,kask,mont,ayakkabı v.s daha bir çok ihtiyaç olacak bence biraz daha para biriktirip bir kaç yıl daha fazladan binebileceğin bir motor al.

7. erhan özşahin

erhan özşahin Yeni Üye

Evet abi haklısın doğru diyosun ama dediğim gibi içimde bir ukte dir kaldı gidiyor bende biyerden başlamak istiyorum beni 3 sene idare etse yeter :) sizce keeway superlight 150 yada REGAL RAPTOR DD 100cc E görüntüsü hoş REGAL RAPTOR DD 125cc E hangisi olabilir hangisi daha dayanıklı ?

8. erhan özşahin

erhan özşahin Yeni Üye

Eee nediyorsunuz arkadaşlar yok mu yardım edecek?

9. munir

munir Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    erhan kardeşim yazdığın motorlardan keeway yanılmıyorsam macar malı diğeride çin malı benim tavsiyem ikisinede bulaşma biraz daha kaliteye önem ver honda yamaha ve suzuki de senin bütçene uygun motorlar bulabilirsin hiç olmazsa aldıktan sonra elinden çıkartırkende zorlanmazsın benim motor servisi arkadaşım var dükkan ne biliyim işte çin malı falan motorlarla dolu adam artık bıktı motorların yüzünü bile görmek istemez hale geldi .artık sen düşün taşın hangisini beğeniyorsan onu al . . .

10. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Hoş geldınız
    Bence 2. el temız bır keeway alabılırsım Formumuzda Ethem abı var Onun keeway ı vardı onceden bıldıgım kadarıyla pek masraf acmıyordu çin malı motorlar gıbı deıl dıe bılıyorum
    Temız bulursan 2. el kaçırma derım hem koruma kıyafetlerınede butcen yeterlı olur
    Tabı ılk once ehlıyetını falan al sonra motorunu al bu aradada araştırmaya devam edersın bırde surus egıtımı alabılırsen senın için daha ıyı olur
    Bana gore hayallerını erteleme Bende senın gıbı Unı okuyorum Ankarada ybr 125 aldım sımdı keyıfle suruyorum motorumu
    Keyıflı forumlar dılerım

11. erhan özşahin

erhan özşahin Yeni Üye

anladım kardeşim ilgilendiğin için teşekkürler ama kullanmasını bildikten sonra sıkıntı olacağını sanmıyorum çin motorlarınında zaten şehir içinde kullanacağım. keewaylar güzel ama gönlüm regal regal deyip duruyor :) 100 cc yeterli olur mu ki hem ucuz hem de görünüşü güzel peki sen kaça aldın ?

12. Ekrem Kalafatoglu

Motosiklet:
    Honda
    regal raptor hakkında hıc bır bılgım yok nasıldır kalıtelımıdır bılmem Gorunusu guzel ama
    ben 2 300 e aldım ybr yı 4 ay falan oldu Şimdiye kadar hıc arıza vermedı çok şukur
    Şehır ıcınde kullancam bısı olmaz dıorsun ama şehır ıcınde motor daha cok yoruluyor ben ankarada oturuyorum sureklı dur kalk motor daha fazla yoruluyor

13. erhan özşahin

erhan özşahin Yeni Üye

anlıyorum kardeşim şu motor hakkında daha fazla bilgi verebilirmisin 0 mı aldın o fiyata nasıl havalı mı duruyor:) yakıt tüketimi sağlamlık vs nasıldır?şimdiden teşekkürler

14. Ekrem Kalafatoglu

Motosiklet:
    Honda
    Kardes benım Motor Ybr 125 Başlangıc ıcın en edıal motorlardan bırısıdır 100 150 cc motorlar arasında en kalıtelı 2 motor one çıkar zaten ya ybr 125 yada cbf 150
    Goruntu dıyınce kişiye gore gorsellık degısır tabı bence guzel ama çok da ahım şahım bısı deıl
    Yakıt konusuna gelınce yakıt kullanımı da gayet ıyı
    Zaten kuryeler bıle yakıt ve kalıte bakımından genelde bu 2 motoru kullanıyorlar
    Ama su da var benım tarzım ayrı ben chopper sevıyorum dıyorsan o alanda bı motor bakacaksın
    Ama benım onerdıgım 2 motordan 1 ını beyenırsen tabıkıde ya ybr125 yada cbf 150 al derım