tüple çalışırmı

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında A.HAMDİ tarafından paylaşıldı.

1. A.HAMDİ

A.HAMDİ Organizatör

Motosiklet:
    Kawasaki
    motosikletimi sinop ta bir işyerinin önüne park ettim.
    dükkan sahibi benden epeyce yaşlı bey bu neyle çalışıyor diye sordu.
    benzinle diye cavap verdim. yaşlı bey e sen şimdi buna tüp taktırır baya
    ucuza gezersin diye sordu bende cavap sadece bildiğim kadarıyla tüplüsü yok diye cavap verdim ama gülmektende kendimi alamadım.

sonra düşündüm ya varsa?

varmı arkadaşlar?????:confused::confused::confused:

2. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    teoride tabiki mümkün ama arabadaki gibi tüpü daha doğrusu depoyu saklayacak yerimiz olmadığı için pratikte sorun olabilir :) birde o ince işçilikten anlayacak onu yüzüne gözüne bulaştırmadan takacak usta nerdee :D

A.HAMDİ bunu beğendi.
  3. husfecan

husfecan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Arkadaşlar merhaba
    Böyle birşey mümkün.
    Bu şekilde çalışan bir yamaha xjr 1200 gördüm.
    Bilginize..

A.HAMDİ bunu beğendi.
  4. Recep Varlı

Motosiklet:
    Salcano
    iyide enjeksiyonluda sıralıyı beyini dahada önemlisi yakıt tankını nasıl gizlemişler bak merak ettim :)

5. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Amerikan ordusuna mazotlusu yapıldığını biliyorum(Discovery channel de izlemiştim)1 litre mazot ile 130 km gidiyordu galiba yanlış hatırlamıyor isem,ama tüplüsünü hiç duymadım...:)

A.HAMDİ bunu beğendi.
  6. Recep Varlı

Motosiklet:
    Salcano
    o da bişeymi metin kardeşim ben bir karo seramik fabrikasında dizel olan forkliftlere lpg takıldığını ve saat gibi çalıştığını gördüm :) motosiklete pekala takarlar özellikle 600 cc ve üzerisi motorlarda ciddide bir tasarruf yapılabilir :)

7. polat

polat Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Honda
    evet Amerikan ordusu için kawasakinin hazırladığı motosikletler var dizel bunu bende duydum şu anki bmw gs lere benziyor
    Amerikan ordusu, devasa karbon üretimini biraz olsun azaltmak ve zor görevlerde kullanmak için 2006 yılından itibaren özel olarak üretilen Kawasaki motosikletlere yöneldi. Motosikletler, Amerikan ordusunun isteğiyle, benzin yerine JP8 dizel uçak yakıtıyla çalışabilecek yeni bir ürün olarak Kaliforniya'da bulunan Hayes Diversified Technologies firması tarafından geliştirilmiş.

Başka birçok askeri uygulamada kullanılan bu yakıt, yeni geliştirilen bu makinaya 1 galon yakıtla 55 mil yerine 100 mil yol yaptırabiliyor. Dünya üzerindeki en zor koşullarda kullanılmak üzere hazırlanan bu motosikletler özel aydınlatma, dayanıklı süspansiyonlar ve özel lastiklerle donatılmış, ayrıca motorun temel bütün parçaları yeni dizel yakıt için değiştirilmiş.

HDT M103M1 koduyla üretilen model aslında Kawasaki KLR650'nin modifiye edilmiş hali ama yukarda belirtilen değişikliklerden sonra ortaya günlük kullanımdan Sahra Çölünde keşif yapmaya kadar her ihtiyacı karşılayabilecek bir makina çıkmış.

Ancak maalesef üretici firma bu motosikletin sivil piyasaya sürülmesiyle ilgili şimdilik bir planları olmadığını belirtiyor.

Sanem, A.HAMDİ, Metin ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  8. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Arkadaşım L.P.G. ile dört zamanlı motosiklet motoru çalıştırılabilir. Hatta konyaya yolun düşerse motosiklet tamircilerinin bazıları LPG li motosiklete biniyor. Ancak bunlar çok ilkel bir metod olan piknik tüpü kullanıyor. Bir forumda okuduğum kadarı ile BMW ninde bu yönde çalışması var. hatta resimleri falan vardı. bulursam eklerim. LPG deposu ise özellikle eşya taşımak için arkaya konulan çantalara gerekli güvenlik destekleri koyularak yerleştirilebilir.

9. semih_55

semih_55 Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    ewt bak piknik tüpü tarzı bişey olabilir anca sığar yanii öle bişey olursa zaten bazı insanlar motora ekononik diye biniyor bu işlev olursa sokaklarda biraz daha fazla motorlu kardeşler arkadaşlar görebiliriz

10. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Açıkçası ben motorda LPG ye karşı olan birisiyim. Tamam ekonomik olabilir ancak kazası malesef otomobiller gibi olmuyor. riski çok yüksek. artı yolda giderken bir yangın çıkması durumunda özellikle bir racingde plastik aksam çok fazla çabuk tutuşur ve siz durudum indim diyene kadar iş işten geçebilir. bu sebeple pek güvenim yok açıkçası. Ama yinede bu sistemler yapılıp trafiğe çıkıyorsa tüm güvenlik önlemleri alınmalı ayrıca bakımlar zamanında yapılmalı en küçük arıza dahi hemen giderilmelidir. yoksa çok tehlikeli bir sistem.

daelin bunu beğendi.
  11. daelin

daelin Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    motosikletler arabaya kıyasla yeterince ekonomik ulaşım araçları bence, bunun üzerine birde hem motoruna zarar verip hemde kendimizi riske atıp lpg takmaya hiç gerek yok. Ülkemizde maalesef bilinçsiz motosiklet kullanıcısı bilinçlilerden daha çok, etrafta çinli scooterlarıyla patlamaya hazır bomba gibi gezindiklerini düşünmek bile beni korkutuyor.

12. Halit Batmaz

Halit Batmaz Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kymco
    bence millet yakıttan tasaruf etmek istiyorsa gideceği yerin önceden krokisini çıkarsın en kestirme yolları bulsun emin olun gene yakıttan tasaruf eder pratik sizlere benzin tasarufu saglar