TVS kullanna varmı?

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında DOGAN AVCI tarafından paylaşıldı.

1. DOGAN AVCI

DOGAN AVCI Üye

Motosiklet:
    Honda
    Merhaba arkadaşlar,

ybr 125, cbf 150 arasında gidip geliyorum ama cumartesi günü sahilde bisikletle dolaşırken TVS in apache sini yakından gördüm. oldukça alımlı ve güzel bir motor. forumlarda yazılanlar da motor hakkında gayet olumlu. aramızda mutlaka TVS si olan arkadaş vardır. fiyatları da ybr 125 ve cbf 150 ile aynı rakamlarda. Hint yapımı olan bu motor için düşünceleriniz nedir değerli arkadaşlar? özellikle kullanan, kullanmış olan veya test etmiş arkadaşların değerli yorumlarını bekliyorum.

selamlar,

2. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

dogan, düz mantıkla cevap veriyorumda herkesin bildigi onay verdigi tartışmasız ybr ve cbf varken neden hint yapımı, sormaya ihtiyaç duydugun motosikleti sıf görünüm için almak aklından geçiyo anlamadım,sadece görünüm için motosiklet alınmaz,karra senin

3. DOGAN AVCI

DOGAN AVCI Üye

Motosiklet:
    Honda
    ömer selam,

şu an birçok kuryenin de bu motoru tercih ettiğini öğrendim ve merak ettim bu forumda kullanan varmı yokmu. alternatifleri değerlendirmek ve seçenekler üstünde bilgi alış verişinde bulunmak sanıyorum çok da kötü birşey olmasa gerek::))

4. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Motosiklet satın alırken, özellikle de bizim gibi yeni başlayanlar için inanın dış görüntü oldukça önemli. Ben şahsen tarz olarak Ybr, Cbf gibi modellere hiç ısınamadım. ilk hevesle alınacak makinanın sağlam ve fonksiyonel olmasının dışında sahibine görünüm olarak da bir tatmin vermesi yanlısıyım. Bu motosikletlerin kargocular tarafından çok tutuluyor olması aslında motosikletleri ne kadar sorunsuz ve güvenilir olduğunun göstergesidir, ancak aynı şekilde itici bir intiba da katmıyor değil. Bilirsiniz yıllarca Fiat Albea, Siena tarzı araçlar taksi olarak çok tercih edildi ve Taksici arabası intibası yüzünden fazla albenisi kalmadı.

Bu motosikletlerde de aynı durum olduğunu düşünüyorum.

DOGAN AVCI bunu beğendi.
  5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ben kullandım.Oldukça konforsuz geldi bana.Neyle kıyasladın da bu sonuca vardın derseniz.Yamaha ybr 125 ve Honda Cbf 150 ile kıyasaladım.
    TVS nin Türkiye'de geleceği çok parlak ama benim açımdan vasat bir araç
    Bg gücü açısından yeni başlayan hızı seven sesi sevenler tarafından tutulmaya başladı ama rüştünü daha ispatlayamadı.İspatlamasıda oldukça zor.
    Servisi heryerde yok.Örnek Bursa için.
    Olanlarda servis yönünde çok soru işaretli olan yerler.Çırak bile olamayacak kişiler usta! sıfatıyla motora bakıyor.
    Bana göre hiç bir zaman yamaha veya honda kalitesine ulaşamaz.
    Titreşim yüzünden uzun yolda rahatsızlık veriyor.Yani bana verdi.Ya da ben çok alıştım ybr nin haline bana öyle geldi.
    Bursa'dan Çankırı'ya götürdüm motoru ve çok yerde lanet ettim diyebilirim.
    Ybr ile aynı yolu hatta daha fazlasını kat ettim hiç lanet etmedim çok keyfli geçmişti.
    Ama değişik alternatif arayanların şimdiki yeni modası bu makine.
    Ama dediğim gibi servis yedek parça işcilik olayları yönünde bana göre vasat
    İmkanın varsa ybr 125 yeni modeline yönelmeni tavsiye ederim.
    Ha birde bg yüzünden yakıtı biraz fazla geldi bana.
    Bir kaç usta sürücü! bu araçla 150 yaptığını iddia ediyor (duyda inanma) ama benim ustalarla işim olmaz.

6. DOGAN AVCI

DOGAN AVCI Üye

Motosiklet:
    Honda
    gökhan teşekkürler yorumların için.

şenol abi sana da çok teşekkür ederim. bu konuda senin düşüncelerin çok önemli daha önce bunu konuşmuştuk bunu zaten. henüz daha vaktim oldugu için tüm alternatifleri değerlendirmeye almaya çalışıyorum. forumlarda okudugum kadarı ile titreşim sorunu var ama bazıları bundan son derece şikayetçi iken bazıları da hissetmediğini iletiyor. bir de kilometre saatinin vızıltı yaptığı ve rahatsız edici düzeyde oldugunu iletti kullananlar. bu minör sorunların dışında büyük bir şikayet yok motor hakkında.yakıtı ile alakalı da cbf ve ybr kullanıp da tvs ye geçenler çok daha az yaktıgını iddia ediyorlar ( 7,5 kr/km). hız olarak da 140-150 km ile giderken çekilen fotolar var ama motor orjinal midir yoksa modifiye olmuş mu bilen yok. ama ben yine de ilettiğim gibi siz değerli arkadaşların yorumları çok önemli. özellikle motoru tvs olan birileri varsa bu sorunlar konusunda bilgi verebilir ise çok memnun olurum. saygılar.

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Göstergeden gelen vızıltıyı nasıl duymuşlar ya:D
    hani güneyde adana civarında motor kullananlar var ya üzerine yatarlar motorun.Bunu yazanda öyle mi yapmışta duymuş o vızıltıyı.Helal olsun bu usta!ların eli öpülür walla.
    Millet neye kafa yoruyor ya.
    Nasıl daha "Güvenli Sürüş" yaparım derdin değil nasıl daha güzel motor yaparım nasıl daha hızlı giderim derdinde.
    Bakalım ne zaman öğrenecekler aslolan yolda olmaktır anı yaşamaktır ama keyfli ve "Güvenli" halde.

Onur Filiz bunu beğendi.