Uşaktan Merhaba

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında Burak Çakır tarafından paylaşıldı.

1. Burak Çakır

Burak Çakır Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Merhaba sevgili motosikletforum.com üyeleri ve yöneticileri. Adım Burak. 20 yaşındayım. Uşakta ikamet etmekteyim. Çocukluktan beri hayalim hep motor kullanmaktı fakat babamın baskıları sonucu bir türlü fırsatım olmadı ve yine onun zoruyla 9 yıllık bir araba tecrübem var. Bu aralar onu ikna ettim. Fakat acemilik dönemini hızlı geçmek istiyorum. Hayalimdeki tek motor R6. Odamdaki duvar kağıtları kıyafetlerim bunun göstergesi. Bana yardımcı olacak birilerini arıyorum. Maddi yönden bir sıkıntım yok. Fakat direk büyük cc lerden başlamak istiyorum. Tavsiyelerinizi ve motor sürüş eğitimi alabileceğim bir yer göstermesnizi tavsiye ediyorum. Bu arada bikaç defa kaçak peugeot kullanmışlığım var :)
    Saygılar..

2. Ziya Çerezci

Ziya Çerezci Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoşgeldiniz. Kullanıcı adınızı ad soyad olarak değiştirmek için başvurunuz ve profil bilgilerinizi tamamlayınız.Başlangıç olarak 600 cc değil 250 cc bile fazla bence 125 yada 150 cc bir motosikletle başlangış yaparsanız daha iyi olur bence:)

Eren Göksel bunu beğendi.
  3. Burak Çakır

Burak Çakır Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Teşekkür.. 125 cc alsam bile ( ki almak istemiyorum hızlı geçmek istiyorum:)) çevremde bana motor kullanmayı öğretecek kimse yok bunu sıkıntısınıda yaşıyorum

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.157 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.lamatech.com/ bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sevgili kardeşim
    Sana bir kaç örnek vereceğim
    Sen doğduğunda hızlı mı başladın.Doğduğun gibi koşmaya mı başladın.Hiç emeklemeden tay tay durmadan yürümeden hemen koşmaya mı başladın.
    Veya,
    İlk okula başlamadan hemen yüksek okula mı başladın.Sence bu mümkün mü

Bu eylem diğer kara taşıtlarından 30 kat daha tehlikeli bir eylemdir.
    En ufak dikkat dağınıklığında basitçe telef olursun.
    Yaşın nedeniyle hemen yüksek cc ile başlamak istiyorsun.Yine gençliğin verdiği deli kanla bunun üstesinden geleceğini sanıyorsun ama bu mümkün değil.
    Biraz çevrene bak.büyük cc ile başlayanların kaç tanesi telef olmuş halde.
    Bana garanti verebilirmisin ben yanlış yapmam kendime hakim olurum diye yazılı garanti verebilirmisin.
    ya da sana bu konuda sen başarırsın sen yaparsın diyenler sana gaz verenler bu yazılı garantiyi verebilirler mi.
    Sen şu anda daha bu eylem için yeni doğmuş bir bebeksin.Önce emeklemyi öğren sonra akayta düşmeden tutunmadan durabilmeyi sonra yürümeyi sonra koşmayı öğren.
    Senin gibi düşünenlerin çoğu şu anda öte taraftalar.
    Sen hiç pejo ile gittiğinde ciddi düşüp yaralanıp o acıları yaşadın mı.
    Bu istediğin motorla başladığında hiç acı çekmezsin direk telef olursun.
    Peki anan babanın canı nasıl yanar bilebilirmisin.
    Bu imkansız mümkün değil onu anlayamazsın.
    Sana bu konuda gaz verenlerde bunu anlayamaz mümkün değil.
    Ama ben anlarım.
    Sana gaz verenlerin yanında ben çok ilerideyim.30 yılı aşkın zamandır motosiklet kullanıyorum.Bir kaç milyon km bitti.
    Ve ben hala acemiyim diyebiliyorum ama sana gaz verenler kendilerine usta derler.Bu eylemde ustalık olmaz.Usta ne zaman olursun biliyomusun.
    Kazasız ve zevkle keyfle bir ömür geçirirsin bu eylemde ve bilgilerini yeni nesile aktarırsın ve kaza ile değil ecelle öldüğünde usta olursun.
    Aptalca bir kaza ile öldüğünde usta olmazsın.Sadece telef olurusun bu kadar basit
    Sende hayat bu kadar basit mi?
    Hızlı başlayıp kendini düşünmüyorsun
    Ya aileni seni 9 ay taşıyan anneciğini sana bunca emek harcayan Babacığını düşünüyormusun hızlı başlayıp çabuk bitirdiğinde ne halde olacaklarını

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
  7. Çağlar KARA

Çağlar KARA Üye

hg arkadaşım..

8. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Hoşgeldiniz.
    Yapılacak bişey kalmamış o zaman R6 diye tutturmaya devam et baban da araba sürmeye zorlasın böyle gitsin.:D

Küçükten başla ki hem aile iznini rahat al hem de hayatta kal.;)

9. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    MF ailesine hoşgeldin,keyifli forumlar..

büyük cc motor ilk başlangıç motoru olamaz !!! burada biraz dikkat !!! ama yinede sen bilirsin tavsiye ve uyarıları dikkate almalı ve temkinli davranmalısın..

10. Burak Çakır

Burak Çakır Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Sayın Şenol SEL hocam ilginiz alakanıza çok teşekkür ederim. Yazdıklarınızı bir bir okuyup kafama kazıdım. Biraz geç başlamış olsamda ybr 125 ile 1-2 yıl geçirmek en doğrusu olacak galiba.. Sizleri bulduğum için sanşlıyım galiba. Eğitim için hemen araştırmalara başlacağım.
    Saygılar..

Tamam hocam isim soyisim için başvurdum..

Hoş bulduk sayın arkadaşım

Sanada merhaba : ) geç kalmış olsam bile küçük cc lerden başlayacağım. Artık ne kadar tecrübe kazanırsam o kadar kar..

Sayın arkadaşım ilgi alakana teşekkür ederim. Kesin kararım tavsiye üzerine ybr125 olmuştur. Saygılar..

11. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Forum kurallarımıza göstermiş olduğunuz ilgi ve hassasiyetiniz için teşekkür ederim.
    Diğer uyum sorunu olan arkadaşlara örnek olacak bir davranış şekli.

Burak Çakır bunu beğendi.
  12. Burak Çakır

Burak Çakır Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Teşekkür ederim sayın hocam gururlandım :) Forumun nezih ve ultraseviyeli olduğu her halinden belli bizimde öyle davranmamız gerekiyor zaten..
    Saygılar

13. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Aramıza hoş geldin 125 veya 150 cc uygundur yeni başlangıç için R6 da düşündüğün kadar kolay bir makina kesinlikle deyil geçişlerin hızlı deyil bence yavaş olmalı çünkü daha çok gençsin canım kardeşim tecrübe sahibi olman lazım binlerce km yapman lazım hayat senin hayatın unutma :)

14. Burak Çakır

Burak Çakır Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Sayın hocam tavsiye ve ilgi üzerine küçük cc lerden başlamaya karar verdim. Alakan için teşekkür ederim. Kısa zamanda ybr 125 alıp burada paylaşacağım. Tecrübe amaçlı bu süreçte motoru bayağı eskiteceğim galiba :) eğitimlerede başlayacağım. Saygılar.

15. Mümtaz Barış CİNGİZ

Mümtaz Barış CİNGİZ Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Hoş geldin ve iyi forumlar... Eğitimin faydası AŞIRI BÜYÜK sakın bunu es geçme... Bugün tamamladığım motorsiklet eğitim sonrasında iki gün evvel kullanmaya tamamen yabancı olduğum bir taşıtı bu akşam itibariyle ayağımı yere sürtecek kadar yatırabiliorum düşük hızlarda... Kesinlikle bunu es geçme mümkünse kesin bir eğitim al :)

16. öner coskuner

öner coskuner Site Müdavimi

Motosiklet:
    Suzuki
    Aramiza hos geldin kardesim keyifli forumlar....:)

17. ö. faruk

ö. faruk Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    hoşgeldiniz..

18. ferhat_sevinc

ferhat_sevinc Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoşgeldiniz...