Uzun Yol Yapabilir Miyim?

Konu, 'Chopper - Cruiser Kullanıcıları' kısmında Selkut Erkmen tarafından paylaşıldı.

1. Selkut Erkmen

Selkut Erkmen Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar. Keeway superlight 150 lik temiz bir motorum var 600-700 km yol yapmak istiyorum acaba 70-80 km hızla 1.5-2 saatte 15 dakika molayla bu yolu gidebilirmiyim çok merak ediyorum :) Yolda kalma korkusu var biraz :)

2. B.Hurkan.Çoban

B.Hurkan.Çoban Üye

Motosiklet:
    Honda
    Tabiki gidebilirsin ama yanlız olmamanda fayda var ve forumdaki gezileri dikkatle okuyarak sağlam bir malzeme listesi hazırlamalısın.Mumkun mertebe tecrubeli guruplar ile bir kaç gezi yaparak deneyimlerini artır... :harika:

3. Bilgin Turan

Bilgin Turan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Gidebilirsin kesinlikle. Ben honda cb125 ile istanbuldan denizliye denizliden ankaraya gitmistim tek basima. Ama oyle 1.5-2 saatte mola hikaye oluyor. Bir sure sonra yarim saatte bi mola verme istegi duyuyor insan toto agrisindan. Altiniza minder alin mutlaka. Tabi ikinci bir motorlu arkadasin olmasi can sikintisi acisindan ve guvenlik acisindan uygun olur.

4. Yavuz ÇIBUK

Yavuz ÇIBUK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Arkadaşım, Bilgin çok güzel söylemiş 1,5-2 saat hikaye. 15 gün evvel Gaziantep'ten geldim motorla. Şöyle söyleyeyim Antep Pozantı arası yaklaşık 300 km ve ortalama 100-120 giderek, neredeyse otoban üzerindeki tüm benzinliklerde durdum. 200-300 km den sonra 15 dakika dinlenmek yetmeyebilir. Hedefiniz 2 saat motor kullanmak olmamalı. Olması gereken, parkuru güvenli ve sorunsuz tamamlamak olmalı. Size akıl vermek haddime değil ama motor, araba gibi binelim benzin bitene dek durmayalım tarzında bir araç değil. Motorunuzun gücü yetse bile, siz fiziki olarak ister istemez yorulacaksınız ve bu da dikkat dağıtacak. Eğer ilk uzunyol deneyimin olacaksa tek motor kesinlikle yapma. Şimdiden iyi yolculuklar..

Sedat Karaer, Bilgin Turan ve İsmail bunu beğendi.
  5. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Yavuz abiye eklemek istediğim be Hürkan Bey'e katıldığım konuyu atlamayın.

Kesinlikle kısa turlarla önce kendinizi denetin be mümkünse grup gezilerine katılın. Son olarakta yanınızda daima birinin bulunmasında fayda var

Bilgin Turan bunu beğendi.
  6. Selkut Erkmen

Selkut Erkmen Yeni Üye

Tesekkur ederim bilgilendirmeniz icin aslinda hic motorlu bir arkadasim yok. 2 kisi gitmeyi dusunuyoruz artik yarim saattede mola veririz napalim :) Benim tek korkum yolda kalmak allahin izniyle yavas yavas cok mola vererek gidebilecegimi dusunuyorum.

Bilgin Turan bunu beğendi.
  7. Sinan Ayten

Sinan Ayten Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Kardeşim gitmesine rahat gidersin. Ben yamaha cryptonr(cup) ile gidiyorum o kadar mesafeyi. Arkadaşlar çok güzel yorumlamış. Bir süre sonra 15 dk lık molalar yetmiyor. Yanına mutlaka forumda yazan listeyi tamamla sırt çantası yap.Ufacık bir sırt çantası bile belli süreden sonra belini ağrıtıyor.Şimdiden hayırlı yolculuklar ..

Selkut Erkmen bunu beğendi.
  8. Selkut Erkmen

Selkut Erkmen Yeni Üye

Önerilerinizi dikkate alıcam herkese teşekkür ederim.

9. Yavuz ÇIBUK

Yavuz ÇIBUK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Sana bişey olmasında yolda kal kardeşim. En fazla bi kamyonetle geri getirirsin.

10. ismailcil

ismailcil Üye

Motosiklet:
    BMW
    Bence; Çin malı bir motorla kesinlikle şehir dışına çıkma arkadaşım !

11. melihozcelik

melihozcelik Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Bence de çin malı dışında başka motorla çıkma arkadaşım. her köşede parçasını bulursun.Seni üzmez yolda da kalmazsın. Yıllardır çin kullanıyorum hiç sıkıntı yaşamadım,bakımlarını yap,gazına bas. Sür motorunu keyfine bak. Kazara japon malı ile yolda kalırsan adamı ayakta götürüler. Bi daha oralardan gelemesin.

12. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    2011 model Yamaha Ybr 125 esd ile 167 bin km dir yollardayız.Eşimle 2013 mayıs ayında İstanbul çıkışla Makedonya turu yaptım.15 günde 7000 km.2013 eylül de karadeniz turu ve gürcistan yaptık dönüşümüzü akdeniz ege Marmara olarak tamamlayıp 3 ayda 16500 km yaptık hiç sıkıntımız olmadı.Japon motora laf edenler siz buna benzer ne kadar lık km yaptınız.167 bin km lik motosiklette hala kapak açılmadı.Var mı sizin bu kadar faal bir motosikletiniz ve sürücülüğünüz.Sanmıyorum.

ismailcil bunu beğendi.