Venom çeneden açılan kask

Konu, 'Motosiklet Kaskı' kısmında Selcuk Gurdal tarafından paylaşıldı.

1. Selcuk Gurdal

Selcuk Gurdal Aktif Üye

Motosiklet:
    Kymco
    şu an kullandığım kaskım motorumu alırken bedava verdikleri Shad marka anladığım kadarı ile kötü kalite bir kasktı, ayrıca medium beden almıştım ve kafamı çok sıkıyordu ve gözlük kullandığım için kulaklarıma nasıl bir acı veriyordu uzun süreli kullanımda anlatamam.
    bu yüzden large beden çeneden açılır ve güneş vizörlü (gözlerim ışığa inanılmaz hassas) bir kask istiyordum ve bugün linkteki Venom marka kaskın siparişini verdim.
    http://urun.gittigidiyor.com/VENOM-CENE-ACILIR-KASK-GUNES-GOZLUKLU-KARGOSUZ_W0QQidZZ18052854

biliyorum bu kask da çok yüksek kalite bir kask değildir ama bendekinden daha iyi olacağı kesin. ayrıca feyizoğlu'nda aynı kask bluetoothlu olarak satılıyor ve fiyatı 325 TL, bu adamlar herhalde içindeki dahili bluetoothu sökmüşler ondan fiyat bu kadar farketmiş diye tahmin ediyorum. kaskım gelsin izlenimlerimi paylaşırım.

2. Selcuk Gurdal

Selcuk Gurdal Aktif Üye

Motosiklet:
    Kymco
    ayrıca deseni de süper :D

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    kask almak için ideal olanı bir mezuro ile alnınızdan kafa nızın tam arkasından ölcünüzü alın.L M S XL gibi kodlamalara bakmadan çlcünüze göre kalsk alın
    İyi satıcılar bunu yapar mezura ile kafa ölcünüzü alır ve size ideal kaskı verirler

4. Selcuk Gurdal

Selcuk Gurdal Aktif Üye

Motosiklet:
    Kymco
    zaten ölçtüm almadan önce 59cm çıktı yanlış hatırlamıyorsam o da L bedene giriyormus

5. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Benim aldığım kasktan farkı yok gibi gözüküyor..Ben yaklaşık 300 tl ye aldım,ancak bu kadar ses alabileceğini hiç düşünmemiştim..Sanki motor kaskın içinde çalışıyor!..Sonra ilave kulak kapatma modülleri varmış ayrıca verilmiş,onları taktım.%10 azaldı fakat yine de kulak tıkacı arayışındayım şu anda!..İnşallah senin kaskında bu sorun yaşanmaz,aldıktan sonra izlenimini yazarsan sevinirim,merak ettim!..

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bütün kasklarda bu sorunu yaşarsınız.
    Schubertte alsanız Araide shoei de alsanız bu sorun hep var olacak.

o.somuncu bunu beğendi.
  7. Mustafa Bilgin

Mustafa Bilgin Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    en güzeli kafana takıp öyle alacaksın.vede ses olayını tam olarak bitiremezsin ama kaliteli kaslarda daha az duyarsın .

8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Mustafa Bilgin bunu beğendi.
  9. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Hocam ilk olarak hayırlı olsun şimdiden. Bir kaç ay önce aynı model kaskı çok yakın bir arkadaşıma kredi kartına 6 taksit 190 tl ye almıştık. Kaskı bir kaç kez kullandım. Camı temiz bakarsan kolay çizilmiyor,iç astarı çıkabiliyor çenenin alt kısmında rüzgar engelleyici var ve açıkçası çok rahat bir kask. Ayrıca çeşitli onaylarıda almış bir kask. Rüzgar sesinide benim safebet e göre çok daha az aldığı ayrı bir gerçek. Bana göre eksi olarak üç yönü var bu kaskın. Birincisi eğer kaskınızı motorun çantasına koyacaksanız yün tarzı bir kumaştan bir kılıfa koyun buyası çabuk çiziliyor. Bir diğer eksiği yedek parçası en azından ankarada bir eksik çünkü bulmak biraz sıkıntılı birde güneş vizörü zamanla boşluk yapabiliyor.Bu sebeplerle dikkatli kullanmanızda yarar var..

10. Selcuk Gurdal

Selcuk Gurdal Aktif Üye

Motosiklet:
    Kymco
    bugunkü gezimizde kask bütün gün kafamdaydı, açıkçası tam doğru olarak kaskın iyi yada kötü yönlerini anlatamıyacağım çünkü çok yeni bir motorsiklet kullanıcısıyım kasklar hakkında fazla deneyimim yok ama farkettiklerim ;

-çenenin alt kısmında rüzgar engelleyici var fakat yinede kaskın icine rüzgar giriyor.
    -üzerindeki desenler boya ile yapılmamış, bi tür naylon kaplama gibi birşey.
    -ağırlığı biraz fazla galiba 1850 gr (+-50gr)
    +sürekli gözlük kullandığım için çeneden açılır kask istemiştim ve gerçekten çok rahat ettim bu kask ile.
    +güneş vizörü çok faydalı, güneş gözlüğüne gerek kalmıyor.

o.somuncu bunu beğendi.