Vespalı Okan.

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Bozkurthakan tarafından paylaşıldı.

1. Bozkurthakan

Bozkurthakan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Harley Davidson
    Şimdi Recep'in avartarı görünce aklıma geldi.
    Geçen bizim Bakırköydeki yere uğradım.Amcamın koca tamirhanesi.Tadilatı var.Oturuyoruz.Amcam aynı zamanda sıkı Vespacıdır.Bursa'daki vespacıların alayını tanır.Servisliği de var.Vespa'ya gözünü kapatın dokundurun anlar hangi model olduğunu.
    Çay içiyoruz.Biri aradı.Bir samimiyet bir samimiyet.Vay Okancım nasılsın vay okancım nasıl gidiyor? derken.Tamam ben hemen geliyorum dedi.Sonra bana döndü "Hakan hadi beni Çengelköy'e götür" dedi.Tanıdığın yanına.İyi dedim.Benim de yol o taraftaydı.Attım Vara'ya amcamı.Gidiyoruz.
    Bilen bilir yalılar Çengelköy'de boldur.O tarafa dön dedi bu tarafa dön dedi.Bir yalının önünde durduk.İndi."Ben şimdi geliyorum" dedi.Girdi içeri.Ben de bekliyorum dışarı da.
    Neyse agacım.Şöyle 15 dakika geçti.Amcam yanında bir sakallı herif bir de yalının güvenlikçisi.
    Yanıma kadar geldiler.
    Amcam "Bak bu benim yeğen Hakan ben yokken o da bakar senin motora" dedi.Sakallı da "Tanıştığıma memnun oldum genç" dedi.Der demez benim jeton düştü bu sakallı Castro tipli herif benim her Cumartesi seyrettiğim Okan Bayülgenmiş.Dumurun babası oldum.Tanıyamadım bir an.Saç sakal karışık.Meğer saat olmuş 2 bu adam yeni kalkmış.TV'ci kısmı işte.

Daha sonra amcam anlattı her bir şeyi.Bu Okan ağabeymiz hasta motorcuymuş.Ama hem kız tavlamakta kolaylık oluyor diye hemde tv'ci ya kötü örnek olmamak adına Vespa'yla idare ediyormuş.Amcamla da sık sık görüşüyormuş ve o günde Vespa'sında bir sorun çıkmış.Amcam diğer kardeşleri duymasın diye kimseye söylemiyormuş ama acil çağırınca ben yanındaydım bana söylemek zorunda kaldı.

Bende bana ilk çıktığında Honda CBR 1000'i kullandırmayan amcama inat "Kimseye bahsetme" demesine karşın bütün bu sırrını tüm motorcu cemharisine açıyorum.:D

Okan gibi bazı tanıdık simaların motor aşkı olduğunu biliyordum ama... daha sonra bu tanışmamızın sonrasında Okan'ın menajeriyle de tanıştık ve konuştuk.Çok acaip şeyler öğrendim.

Yılmaz Erdoğan'ı,Osmantan Erkır'ı,M.Ali'si,Serdar Ortaç'ı,Adnan Şenses'i:D,Hakan Peker'i,rahmetli Cem Karaca'sı,Yıldosu,Beyaz'ı,Necosu,Engin Günaydın'ı,Sarp Apak'ı,Şahan'ı daha nice ünlü 2 teker delisiymiş.Ve sık sık kullanıyorlarmış.Dediğine göre İstanbul'da her an bir Trimphi Enduroyla Mustafa Sandalla karşılaşabilirmişim.
    Siyah bir kask camı da filmli e kim tanır sizi.Arabadan daha güvenli.

Ben biliyordum ama sadece gezi amaçlı olarak kullandıklarından haberim vardı.Bazı ünlülere de motor satmışlığımız oldu ama dediğim gibi ben onları heves almaları için motor alıyorlar zannediyordum.Meğer bir çoğu harbiden gönülden bağlıymış.

Benim bu olaylardan sonra bir kaç kere daha yolum düştü baktım o yalıda pek insan yok.Güvenlikçiye zarf attım düştü keriz:DOkan aslında başka yerde oturuyormuş.Bir tanıdığınınmış burası.Benimde teyzenin biraz ileride yeri vardı.Sevinmişti komşu olduk diye:D:D

İşte 2 teker bu ünlü münlü tanımaz.

Bu arada Recep bu avatarı neden koydun?Ben Vespa'yı biraz kız işine benzetiyorum.Sen ne dersin?:D:D:D

2. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    hakancım sen benim showroomun önünden geçip selam vermedin durmadın o yüzden ilişkimizi merhaba merhaba boyutuna indiriyorum :D vespa bir tutkudur kardeşim anlatılmaz illa 1000 cc ve üstümü erkek işi? benim kuşadasında r-1 kullanan bir kız arkadaşım vardı aklını aırdı valla :D silverwing olsun x max olsun burgman olsun hepsi kaliteli ve özel motorlar ama şunu hatırlatırım scooterlar ikiye ayrılır vespa ve diğerleri :D

3. Bozkurthakan

Bozkurthakan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Harley Davidson
    Ne taktın showroom'un önünden geçmeme.:DSöylemesem haberim olmayacaktı:D.Ayrıca işim vardı işim.Vallahi işim vardı acil:D
    Ben kendim scooter kullanamıyorum.Öyle iri yarı da bir şey değilim aslında ama ne bileyim güvensiz geliyor.Zaten senin göz diktiğin scooter vardı ya işte onu bile getirememiştim hatırlıyorsan.
    (Ayrıca kendini üzme mavi motor sana yar olmadı:D diye bende kimseye yar etmedim.:DBizim eleman kaza yapmış.:DÖn takım mort bende baktım fazlalık yapıyor.Çektim trafikten parça niyetine kullanacağm.Gözün mü kaldı nedir:D?)

4. mehmetpolat

mehmetpolat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    evet tvlerde hiç bahsetmiyorlar nedense benim bildiğim acunda motorcu imiş.

5. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    allahın sopası yok deyip gülcem ama kıyamıyorum umarım bişeyi yoktur? artık tam 2 sene oldu hakan motorsuzluk canıma tak etti :D birde motosiklet showroom satış sorumlusu olarak hepten gıcık bir durum :D sen motor sat motorsuz gez olcak işmi :) bu arada sanatçıların motorla içiçe olması gayet doğal bir durum bende motorla içiçeyim ne varki bu durumda :D