Viraj videosu

Konu, 'Motosiklet Videoları' kısmında Şenol SEL tarafından paylaşıldı.

1. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    http://www.v-izle.com/detay.php?v=0nrMQ3QwyPo

Buyrun izleyin.
    Ha birde düzde otoban da bilmem kaçla gittim diyenleri bu yollarda gormek isterdim.Hadi burası Türkiye değil diyecek birileri.İyi buyrun Bursa Orhaneli virajları yada Kemer virajları datça virajları karadeniz virajları buyrun orda gazlayalım.

2. Murat Koseoglu

Murat Koseoglu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Adamın sonunu cok merak ettim nasıl kullanıyor öyle ya.. video nun sonunda adam kazasız belasiz bitirdi .. Helal olsun

Paylaşım için teşekkürler bu arada

3. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Profesyonel sürücü işi!..Video amaçlı olduğundan biraz agresif sürüş olmuş!..Normal sürüş için bu kadar riski arttırmaya değmez!..Ama bu şekilde yine de usta ve profesyonel sürücüler kullanabilir!..Paylaşım için teşekkürler Şenol Bey...Benim asıl dikkatimi çeken Goldwing gibi ağır ve uzun bir motorun şaşılacak derecede kıvrak oluşu!...

4. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Şenol abi valla başımı bir o yana bir bu yana yatırmakdan başım döndü :) Bu nasıl bir pilotajdır böyle??? :)

Bide merak ettim valla bak kötü niyetle sormuyorum...! :) Sende böyle cesaretle girebilirmisin virajlara?Millete soruyosun yaa ondan merak ettim...

Abi bizim buralarda asfaltda olsa kum,çakıl,toprak eksik olmaz...! Daha ilk km.de yapışırsın yere :)

Bende bir video sitesinde buna benzer bir video izlemiştim.Bir çok kişide görmüştür o videoyu.Bir gün denk gelirse eklerim...Böyle giden bir motorcu virajı alamayıp sol şeride kayıyor...Karşıdanda aynen senin video da olan gibi motosiklet geliyor...Ve kafa kafaya çarpışıyorlar... :( Valla acayip kötüydü...!

Valla ben kendime güvensem dahi zemine ve lastiklere güvenerek böyle deli gibi gidemem...

Not:Şenol abi önden giden alet Gold Wing miydi? :)

5. Baris Coskun

Baris Coskun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Goldwingle helal olsun adama. Sadece bir yerde yanlis aciyla girdi.

6. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Bu ne ya vallahi bir büyük içmiş kadar oldum. Resmen beynim döndü. Akıl işi değil böyle virajlara girmek. Tamam motoru çok iyi kullanıyor olabilir ama karşıdan gelen kişi acaba motorcu kadar virajlara iyi girebiliyormu :) Bu sadece bir video arkadaşlar aman ha sakın denemeyin bile.

7. Baris Coskun

Baris Coskun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Yaziyi okudum da.. Ondeki adam bu pisti binlerce kez bitirmis bir adam. Ben de diyorum ne bicim kullaniyor :D
    Adama para veriyormusuz, sonra onde o arkada biz, pisti tamamliyormusuz.
    Burasi(deals gap) unlu bir yol zaten cogumuz biliyoruzdur. Kaza videolariyla unludur hatta bu yolun. Bu arkadas da hem millet kaza yapmasin hem biz nasiplenelim diye boyle bir atilimcilik yapmis. Hem ticaret hem sevap, ikisi bir arada :D

8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Evet Goldwing tir p araç

Ben de ybr min gücü nisbetinde boyle yapamaya çalışıyorum. :D

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Motosiklet hareket ettiği andan itibaren ağırlığı sıfırdır

10. ibrahim KARAGÖZ

ibrahim KARAGÖZ Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    nasıl bir insan evladı ya :p

11. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    İnsan değil o bir melek :p

12. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Her virajda sürtme sesi gibi bir ses geliyor. Siz de duydunuz mu? Nedir bu?

13. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Şenol abi ybr demişken,geçen Murat Demiral hocamızın konusunda senin ybr deki engin tecrübene biraz değindik ama beni kesmedi. :) Murat hocamıza olan saygımızdan dolayı da orada bu konuyu çok uzatmadık.

http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=3165

Senin açtığın konulara baktığımda sadece ybr ve ybr nin artı ve eksi yönlerine ilişkin bir konu göremedim.Bu konuda forumda yeterince bilgi ve paylaşım olsada hepsi değişik konularda ve dağınık durumda.

Biliyorsun özellikle yeni başlayanlar ybr 125'mi ,cbf 150'mi gibi soruları bol bol soruyorlar.
    Dediğim gibi bilgi çok ama dağınık.Sen özellikle bu konuda bir topik açasanda biz sorularımız ile senin teçrübe ve deneyimlerinden faydalansak.Hemde bu konuda şüpeleri olanlara dört dörtlük bir bilgi kaynağı üretmiş oluruz..! Nedersin?

Bir örnek vereyim.Benim yakın arkadaşım ybr sine güvenemediği için kendini max. 100 km ile sınırlandırıyor.!Bunun gibi ön yargıları kırmak için böyle bir konu çok faydalı olabilir diye düşünüyorum...

14. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

Bu arkadaş acilen bir "Güvenli sürüş eğitimi" alsın derim.
    Çünkü yanlış giden bir şeyler var.Birde herkes motosikletinin gücü nisbetinde limitlerini belirlememeli ona göre davranmalıdır.Ybr nin max hızı aslında 90 km dir.90 dan sonrası ybr için risk olabilir.Ama bu bizi şu söze çıkartır.
    At Sahibine göre Kişner.
    O arkadaşın ybr sine neden güvenemiyor bu bilmek lazım.Ki güven sorununa çare bulmak lazım.Nerde zorlanıyor hangi hareketlerde zorlanıyor hangi durumda ybr sine karşı güvensizlik duyuyor vs vs gibi soruları canlı bilmek lazım ki yardımcı olabileyim.

Öte yandan ;
    Bir ybr 125 - Cbf 150 tartışmasına girmek istemiyorum aslında.
    Seven var sevmeyen var.
    Birbirilerine karşı benim gözlemlerime göre artıları eksileri var.
    Ybr - Cbf kullanıcıları diye kategorize etmek yanlış olur.Neticede bu modeller bir geçiş motosikletleri ve yeni başlayan arkadaşları yanlış yönlendrimekten korkakarım.
    Diğer taraftan kimse üstüne alınmasın
    Anlattıklarımı anlayan da anlamayanda çıkıp ters sözler edebilir.Oradan buradan alıntılarla cevaplar verebilir.Ki bunlarla çok karşılaşıyorum.kendi fikriymiş gibi alıntılarla cevaplar yazılır yok yere birbirimizi üzeriz ve diğer katılımcılarıda yok yere rahatsız etmiş oluruz.

Soru cevap şeklinde gidebiliriz ve bende elimden geldiğince nacizane fikirlerimi tecrübelerimi yazarım.Diğer kullanıcı arkadaşlarımda yazarlar daha tatlı olur düşüncesindeyim.
    Malum burası sanal dunya.Soğuk Dünya.Yazılarımızda bu yüzden duyguları anlayamadığımız için ciddi sorunlarla karşı karşıya kalabilir birbirimizi üzebiliriz.

Ybr - Cbf ile sormak istedikleriniz varsa başka bir topik açılıp bunları yazışabilir tartışabilirz.
    Ne dersiniz.

15. planet75

planet75 Yeni Üye

burasıkemer belgrant yolu çok güzelyoldur ormanların arsında ama ben okadar hızlı gidemem allah var nasıl gidiyor lar ama ben oyolda yavaş gitmeyi tercih ederim havası nıkoklayarak

16. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Burasının o yol olduğuna emin misiniz.Benziyor olabilir mi yoksa dediğiniz yol mu.O yolda da asfalttaki yol işaretleri sarı mı.Yolda ki bir kaç tabelaya dikkat ettiniz mi.Bizde böyle trafik levhaları var mı.Bir daha bakarmısınız.

17. serkan thundercat

serkan thundercat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    ben kemerde 3-4 yaz geçirdim.yolunu ezbere bilirim. burası orası değil. video hakkında ise; inanın ben agresif bi tutum göremedim kullanışta. virajlarda motor sesi kesinlikle agresif değildi. ve çoğu virajı gaz keserek döndü arkadaki. yanlışsam kafadan özür..

18. Baris Coskun

Baris Coskun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    "deals gap" demistim daha once mekanin ismine, kacirdiniz heralde.
    Carolina'da.
    Agresif kullanmiyorlar, amac video cekmek zaten. 3000 dolarlik video ekipmani varmis goldwingin ustunde. Asil video ceken goldwing. Sarsilmadigi icin motor goldwing secilmis. Goldwingi kullanan dirtbike'ci iri cusseli (iri motorcular daha iyi yaylanir der amerikalilar) bir arkadas.
    "yellow wolf" diye aratirsaniz daha detayli bilgiye ulasirsiniz.

serkan thundercat bunu beğendi.
  19. serkan thundercat

serkan thundercat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    eyvallah barış.. 10 numara aydınlatma.. teşekkürler..

20. Ozgur Baglama

Ozgur Baglama Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    bu adam olayı yemiş bitirmiş sonra tekrar bütün çıkartmış devam ediyor.övecek söz bile bulamıyorum.