vites sorunu :)

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında kayra_ayazma tarafından paylaşıldı.

1. kayra_ayazma

kayra_ayazma Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    adım kayra aranıza yeni katıldım arkadaşlar,şu an tekirdağda oturmaktayım.
    tahmini olarak 1,5 senedir motor kullanıyorum.benim sorunum kullandığım mondial ukt 125 motorumun (1600 km'de)ilk çalıştırıp 5-6 dakika sonra vitese taktığımda altımdaki motoru felaket bir şekilde sarsıyor ve stop ediyor.
    motorumun yağını her depomu fullediğimde değiştiririm,şu ana kadar 4 kez yağını değitirdim çünkü en korktuğum şeydir yağ ile ilgili problemler.
    yağımı castrolden başka kullanmam,sizce bu yaptığım yanlış bir uygulama mı?
    birde sizce bu sarsıntı neden kaynaklanıyor,bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

2. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    debriyaj ayarından olma ihtimali çok yüksek.vitese geçirince sert bis ses
    geliyor ve motor duruyorsa debriyaj telinin elciğe gelen kısmında yuvarlak
    bir ayar somunu bulunur oradan bu ayarı yapabilirsin.yada hiç ellemeyip
    herhangibir motor ustası bu ayarı 4-5 saniyede yapar.
    inşallah sorunun sadece budur.

motor yağını bu kadar çok değiştirmen castrol firmasına para kazandırmaktan başka bir işe yaramaz;)

bu arada forumumuza hoşgeldiniz.

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Takriben her 300 km de bir yağ değiştirmek nerden aklınıza geldi.Elinizdeki motor 4 zamanlı.
    2 zamanlılarda benzine karıştırılan yağ vardı o ayrı.Onla karıştırıyor olabilimisiniz.

Yada bu aklı size kim verdi.Yağ 4 zamanlı araçlarda 3 bin km de değişrilir.Her 300 km de bir bir yağ değiştirmek Barış'ında dediği gibi yağ firmasını zengin etmekten başka hiç bir faydası olmaz.Motorunuzun servisine gidin devriyaj ayarınızı düzeltsinler.Bakın nasıl yapılır ayar ileride siz de yaparsınız.
    Burdan ne desek siz bunu becermekte zorlanabilirsini,z.En sağlıklısı servis yapar.

Bu arada birde kendinizi detaylı tanıtırsanız seviniriz.

4. kayra_ayazma

kayra_ayazma Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    çok teşekkür ederim arkadaşlar yağ konusunda sizin tavsiyelerinizi dinleyeceğim,en kısa zamandada yetkili ustaya göstereceğim.