Vn 900 Custom Aldım, Idmanlı Choppercılara Sorularım Olacak.

Konu, 'Chopper - Cruiser Kullanıcıları' kısmında egemen atasoy tarafından paylaşıldı.

1. egemen atasoy

egemen atasoy Yeni Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    İzmir - Ödemiş'te yaşıyorum. Ödemiş'te herkes gibi 125lik cub ile başladım motor sürmeye. Herkesin altında ufak yaştan itibaren cub olur burda. Sayısı arabalara yakındır. Cub ve scooter ile 50.000 km'nin üzerinde yol yaptım. 2 - 3 senedir motor arıyordum kendime ama hep chopper'a yakın hissettim. Bir iki naked denemesinden sonra (arkadaşlarımın motorları) chopper sevdiğimi anladım. Geleyim sorularıma;
    Kendime VN 900 custom aldım. Harika bir makina ama 150 scooter dan geçiş yaptım, büyük motor tecrübem fazla değil. Torklu makina özellikle dikkat etmem gereken birşeyler var mı? Frenleme teknikleri sağdan soldan okuduğum kadar, chopper ile ilgili özel birdurum var mı? İri yarı bir adam (1,98cm) olmama rağmen şehir içinde virajlarda zorlanıyorum. Yanlış yaptığım bir şey olabilir mi? Acemiyim:) yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli Dosyalar:

2. Mehmet Akif

Mehmet Akif Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha, BMW
    Chopperlarda ağırlık merkezi arkada olduğundan frenlemede %60 arka, %40 ön fren kullanılır diye okumuştum. Şehiriçi virajlarda zorlanmanızı da büyük(ağır) motosiklete geçmenin korkusundan kaynaklanabileceğini düşününüyorum. Bende öyle oldu en azından şehiriçi virajlarda da korkmadan ve rahatça okuduğunuz(contra, dış ayaklığa basma gibi) viraj tekniklerini uygularsanız rahatça viraj alabileceğinizi düşünüyorum.:):)

egemen atasoy bunu beğendi.
  3. egemen atasoy

egemen atasoy Yeni Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Korkudan olduğunu daha öncede söyleyen olmuştu. Heralde zaman lazım. Fren konusunda bişey okumadım ama kullanırken bende arka frenin etkili olduğunu hissediyorum. Bide lastik kalınlığı farkı var tabi. Arka lastik ile ön arasında çok fark var. Ön pek motoru durdurabilecek cüssede değil gibi :)

4. Mehmet Akif

Mehmet Akif Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha, BMW
    Bence bunlar motosiklete ısındıkça aşılcak şeyler :) Tabi fazla sürerse eğitim almakta fayda var. Eğer alamam diyorsanız bence bol bol okuyun. Ben iki senedir günde 2 saatten fazla bu konuyla ilgileniyorum. Boş vakitlerimde de okuduklarımı boş arazilerde uyguluyorum :)

5. Ali Kıyak

Ali Kıyak Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    motosikletiniz çok güzelmiş hayırlı olsun.

6. egemen atasoy

egemen atasoy Yeni Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Eğitim kesinlikle düşünüyorum. İzmir'de iyi bir okul arıyorum. Bu aldığımın yanına bide naked almayı düşünüyorum bu kış. Kısaca eğitim şart :)

eyvallah hocam teşekkür ederim

Mehmet Akif bunu beğendi.
  7. ismailcil

ismailcil Üye

Motosiklet:
    BMW
    Boyunuz Chooper için oldukça uzun. Aslında Chooperlerın daha güçlü ve kalın motoları olan BMW R 1200 C gibi bir motor sizin için çok daha iyi. Fren için çok emniyet aramayın. Genelde chooperda pek gerekmez ama ABS li olan dediğim motorlar size daha uygun.
    Kazasız yolculuklar

8. Mehmet Fatih Bütün

Mehmet Fatih Bütün Üye

Motosiklet:
    Piaggio
    Motosiklet sürüş eğitimi alırsanız herşey yolunda gider merak etmeyin. Aklınızda soru işaretleri kalmaz ve güvende olursunuz.