windy 125 hakkında

Konu, 'KANUNI' kısmında talibim_ tarafından paylaşıldı.

1. talibim_

talibim_ Yeni Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    herkese selam arkadaşlar. motor alacağım da araştırdım kanuni windy 125 uygun gibi geliyor. bu motor hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa beni braz bilgilnedirebilirmi?

2. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Merhaba,

Başlamak için fena değil uygun fiyatlı motosiklet. Hayırlı olsun

3. Ozgur Baglama

Ozgur Baglama Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    bencede iyi ama maddi yönden biraz daha imkanın varsa honda yada yamah modellerini öneririm ileride çok faydasını görürsün

4. umut_can

umut_can Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    ewet orko arkadaşıma katılıyorum bence almadan önce biraz araştır mondial ve diğer marka morosikletlerde aynı kasa hemde daha ucuz fiyata mevcut onun yerine ikinci el honda veya yamaha araştır derim bende rokko var pek memnun sayılmam daha 3500 km de ama sağı solu dökülmeye başladı...

5. Mustafa.Dağ

Mustafa.Dağ Üye

almadıysan bekle bu hafta yeni modelleri çıkacak windy s, ama o modellerde çok kaliteli

6. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

arkadaşlar jawanın yeni versiyonlarından olan 350 cclik bi kross motosikleti var alma niyetim var ama fiyatı konusunda bir bilgim yok ve hava soğutmalı olması beni biraz düşündürüyor.hava soğutmalı oluşu 350cc bir motorun performansını etkilermi. şehir ler arası yolda kullanımı nasıl olur.kuru ağırlığı 148 kg kross için uygunmudur herkesin bu konudaki fikrini bekliyorum.özellikle kross tecrübesi olanlardan.daha önce 185 lik bir honda kross kullandım.105 kg ağırlığı vardı.

7. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    ben klr 250 kullanmıştım ağırlık-güç uyumu harikaydı jawanında yeni modelleri güzel gözüküyor ama piyasada pek bulunmuyor eskisi kadar çok değilller

8. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

benim kendimi ikna etmeye çalıştığım şey acaba 350 lik bir hava soğutmalı kross mu yoksa 250lik bir su soğutmalı krosmu daha avantajlıdır 4-5 saatlik sürekli kullanımlarda havasoğutması 350cc lik bir kross motosikleti için yeterli olurmu

9. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Suat bey. 8500 cc dizel motor olupta ağır hizmet tipi görev yapan hava soğutmalı motorlarda var. Fabrika bir motor tasarımı yaparken bir çok parametreyi göz önüne alır. örneğin bir traktör motoru dahi traktör piyasaya sunulmadan yada sunluduktan sonra gerek görülürse bremze tezgahında aralıksız 300 saate kadar çalıştırılır. Bu sebele sıfır km her motor belirli yolları gidebilir. ancak gerçek kullanım koşullarına gelirsek durum biraz değişiyor. Hava soğutmalı motorların uzun yol için ideal olduğunu pek söyleyemeyiz. halk arasında şişme diye tabir edilen soğutma yetersizliğine bağlı metal parçaların şekil değiştirmesi, Termodinamik verim düşüşü gibi faktörler bir su soğutmalı motora göre daha fazla olmakta. bu sebeple uzun km ler yapmayı düşünüyorsanız hava soğutmalı motora pek yaklaşmamanızda fayda var. uzun yol için en ideali su soğutmalı motorlardır. tabi yapacağınız km de önemlidir. örneğin kırşehirden ankaraya bir gelişimde temmuz sıcağında hava soğutmalı cbf 150 ile gaz kesmeden inerken kasım ayının başında meiduo marka çin malı bir 150 lik scooter ile 4 kez zorunlu mola ile tamamladım. burada motorun kaliteside önemlidir. bana sorarsanız hem yedek parça temini hemde ikinci el piyasasınıda göz önüne alarak su soğutmalı başka bir markaya bakmanızdır.