Wr250r,crf250l 2. el piyasası

Konu, 'Enduro Kullanıcıları' kısmında Doğan PARILTI tarafından paylaşıldı.

1. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Merhaba arkadaşlar,
    Kısa bir önce motorumu sattım ve sıfır veya 2.el bir motor arayışına girdim. Kafam da WR250R ve CRF250L var. Bu 2 motorun piyasasını incelediğimde CRF nin 2. el piyasası oldukça hareketli olmasına rağmen WR de tık yok. Tık yok derken ya alan adam çok memnun kaldı ve satmayı düşünmüyor, yada hiç alan yok. Bu ihtimal pek olası görmüyorum ama düşündürücü doğrusu.
    Sıfır bir WR almam çok zor ama 2.el bir WR mümkün görünüyor ama diğer taraftan CRF de fiyat performans açısından oldukça cazip duruyor. Anlayacağınız kafam biraz karışık. Karşılaştırma yaptığımda tabiki WR birkaç adım önde gidiyor ama fiyat performans diyince CRF sınıfında bir numara kanımca.
    İşin komik tarafı 2.el bir WR bulamadım dolayısı ile bir fiyat araştıramadım bir tane buldum oda 2011 model 13.000 TL fiyat çekmiş. Anlayacağınız kafam oldukça karışık, bu iki motorda ısrarcı değilim ama fiyat aralığım sanırım belli oldu :) bazen aklıma F650GS veya KLE500 hatta XT660R geliyor ama şimdi DL650 ise beni biraz aşıyor. Diğer yandan 150cc bir motordan birden bu kadar zıplamadan bir 250 lik bir almak daha mantıklı geliyor ama bu benim 650 lik bir motora kendimi hazır hissetmediğim anlamına gelmiyor tabi hatta bana sorsanız kesinlikle 650 lik bir motor beni ancak keser diye düşünüyorum ama.... neyse ne demek istediğimi anladığınıza eminim. Fikir ve düşünceleriniz benim için çok önemli, nihayetinde bu foruma motorumu almadan önce başladım ve motosiklet geçmişim bu forumun sayfalarından oluşuyor :)
    Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim ;)

2. Kaan Tunç

Kaan Tunç Üye

Motosiklet:
    Honda
    Vay abi döktürmüşsün :) Abi modeller hakkinda pek bir bilgim yok ama bence 2.El piyasasi olan bi alet al sonuçta değiştireceksin.Benim istediğim model olan cibir 125 peynir ekmek gibi sahibinden.com da :D

Doğan PARILTI bunu beğendi.
  3. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    Valla bu gidişle sanırım bir CRF alacağım, ama aklım hep WR de kalacak...
    Aslında evet 125likler peynir ekmek gibi gidiyor ama 2.elde temiz bulmak zor gibi alan bir acemiliği çıkarıyor motorunda canını tabi :)

Kaan Tunç bunu beğendi.
  4. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    hocam bu CRF'e hiç baktın mı bilmiyorum ama bana biraz selesi yüksek gibi geldi. Hani seni biraz forumdan biliyorum, yoğunlukla şehiriçi kullanıyorsun, sıkıntı olabilir boy pos çok yoksa :)

5. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    boyda sıkıntı yok binince ayaklarım rahatça yere basıyor, aslında ben biraz daha yüksek olmasını dilerim yamaha gibi :)