Xenon far

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında Umut Özçelik tarafından paylaşıldı.

1. Umut Özçelik

Umut Özçelik Yeni Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Selamlar,

Motorsikletim Kawasaki GTR 1400, aracıma xenon far taktırmak istiyorum, nereden ve ne kadara taktırabilirim yardımcı olabilir misiniz?

2. mertcebi

mertcebi Yeni Üye

Bende xenon la ilgili birsey bakmak icin dolanıyordum sizi görünce cevaplamak istedim. Gec oldu belki fakat motorunuza uygun ampül türünü bulduğunuz zaman biraz da el beceriniz varsa inanın cok sorunsuz bir sekilde kendiniz de takabilirsiniz. Ben scooter icin otomobil H7 ampülünden aldım kendimce bir yolunu bulup alakasız olan scooter ın far modülüne takıcaktım. Fakat planladığım gibi gitmedi montaj. Xenon ampülü orjinal ampülden cok daha ileride kaldı ve ısığı birtürlü odaklayamadım. Son care mercek yada farklı cözümler icin nette arastırıyorum. Fakat sizinki gibi büyük motorlarda eğer uygun bir ampül tipi bulursanız yani aynı ampülün xenon unu, inanın bir kac delik delip kablo bağlamaktan ibaret.

[​IMG] [​IMG]

Bu arada ben H7 8000K xenon kit ini 170 ytl ye aldım. Coğu motorda olduğu gibi birini uzun diğerini kısa kullanıcaktım. Fakat odak sorunu işte, kısa bile kullanabilsem dua edicem :) Eğer tek ampülden uzun ve kısaysa ozaman H4 oluyor onun fiyatı da 250 Ytl demislerdi aldığım yerde.