ya ben ya motor diyen eşe çare

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Dr.Koray tarafından paylaşıldı.

1. Dr.Koray

Dr.Koray Yeni Üye

Motosiklet:
    Piaggio
    biz eşimle liseden beri tanişiyoruz ve 1.5 yil önce evlendik.
    2 ay önce motor almak istedigimi söyleyince önce ciddi olmadigimi düşündü. piyasa araştirmalari ehliyet falan derken alacagim motoru gösterdim kesinlikle olmaz dedi.
    israr, israr.... dinletemedim. bu arada arabayla giderken yanimdan geçen,kaldirimda gördügüm her motora uzun uzun bakmaktan alamiyordum kendimi. bu durumumu da anlattim. sonunda YA BEN YA O dedi.
    ben de ne şiş yansin ne kebab: ALDİM MOTORU, söölemedim.

2 aydir haberi yok. motoru sitenin deposunda sakliyorum, kiyafetler de ful bagaja sigiyor(piaggio x8)

havalarin düzelmesini bekliyorum şimdilik belki şööle güzel bir iki tur atarsak alişir diye ....

bu arada 11 yildir birlikteyiz ve hiç aldatmadim karimi: ama şimdilerde sanki aldatiyormuşum gibi hissediyorum...:confused:

NOOLUR akil verin biraz

2. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Akşam akşam keyfimiz yerine geldi.. Halen gülüyorum :)

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın.

Evet kesinlikle tercihiniz doğru ;) Sizi tebrik ederim inanın ben de aynısını yapardım :)

1.Aldığınız tarihi sakın ola belli etmeyin... Risk :) Her zaman koz olabilir.
    2.Diyelim ki ortaya çıkacak kesinlikle kendinizin olduğunu kabul etmeyin.
    3.Her zaman reddetmek karşı tarafı rahatlatır..

Bunlar acil durumlar için bir kenarda dursun...

Şimdi gelelim

Motosikleti sevmesini istiyorsanız kısmına.. :)

Motosiklet Forum'dan bahsedin ve benim size link olarak vereceğim konuları ona çaktırmadan gösterin.. Siz istediginiz zaman özelden link atarım. Atacağım konulara hiç bir bayanın yok diyebileceğini de sanmıyorum ;)

Bu arada önceden haber verin de bu konuyu saklayalım :) Ortaya çıkmasın bu saatten sonra risk altındayız :D

3. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    tayfun.vurmaz ve ulas bunu beğendi.
  4. Gulcin.Cingiz

Gulcin.Cingiz Üye

Motosiklet:
    Honda
    Şimdi Ulaşcım ilk sana yazmak istedim erkek gözüyle yaklaşmışsın tam eheuehuehe:):):)... Burak (Dr. Koray'a açıklama olması için eşim) benim ilk zamanlarda sergilediğim tavırlarımda senin anlattıklarını yapsaydı daha tersine giderdi gibi.

Şimdi Dr. Koray'a yanıt vereyim:) Öncelikle büyük bir tebessümle okudum yazdıklarını çünkü eşinin yaşadıklarını ben de yaşadım. Nedenlerini sıralayayım:

1) Seni çok seviyor ve motor tehlikeli olduğu için başına birşey gelebilme ihtimali onun korkulu rüyası

2) İkincisi bir kadın ona gösterilen sevgisinin ikiye bölünmesinden hiç hoşlanmaz bu nedenle motoru da kıskanacaktır hala motorumuzu evlat gibi benimsememe rağmen hala içten kıskandığım oluyor:):):)

3) Motora harcayacağın parayla daha normal ya da normal demeyeyimde daha eşinlik bişey alabilirsin diye düşünüyordur eheuehue....Yani senin motorla yaşamına dahil olmayacağını düşünüyordur. Ben mesela benim arabamı değiştirelim motoru ne yapacağız ya gibi hissetmiştim eheueheuheue....

4) Sana tiyoları sıralayayım daha doğrusu ben motorumuzu kabullendikten sonra eşim anlatırken gülmekten koptuğumuz benim eşimin icadı tiyolar. Hayallerinden bahsetmişsin evet ama motorla hayallerinin hepsinde eşin olsun. Yani hayallerini anlatırken motorun değilde onunla yaşayacaklarınızın seni heyecanlandırdığından bahset...Önemli nokta vurgunun eşin olması lazım:):):)Bunları yazdıklarıma resmen kandırıldığımı anlatmama çok gülüyorum şu an ama gerçekten kandırıldığım için memnunum....

5) Kadınlar alışveriş delisidir. Anlattıklarının bir çoğunda eşin odaklı davran. Yani motoru alacağın demek ya da senin durumun şu alın demek maddi olarak sonuçta daha kendin odaklı birşey aldın demek. Eşine ilk önce kask al eldiven al mont al onu mesela Ulaş'a götür. Eşim öyle yapmıştı benim:):):)Ulaş'ın eşi vardı onların arkadaşları, bir an aslında normal olan birşeyin bana anormal geldiğini düşünmüştüm. O an yumuşamıştı içim. Evet ilk gittiğim gün Ulaş bilir ya ben kask istemiyorum ben birşey istemiyorum triplerindeydimmm ama şimdi Burak'tan çok eldivenim şu marka istiyorum bu marka istiyorum şeklindeyim:):):): Yani onu alışverişe götür sizin gibi eşli insanların olduğunu göster ona, ve kilit şu asla kendine malzeme bakma:):):)Eşine mont kask eldiven bak bu sana çok yakışır şeklinde....

6) Ve de forum tabiki forumdaki eşli toplantılar, hoş sohbetler yeni bir çevre, şimdiki benim kalbimdeki haliyle dostlarrrr....

Daha yazılacak çok şey var ama sanırım sana işin gizeminin çözdürür gibi bunlar...Eşim motoru aldığında ben yurt dışında bir iş gezisindeyim. Döndüğümde ise motor bizim garjda değilmiş. İlk önce yukarıdaki turları yaşayıp sonra evladımızla tanıştım HONDA CBR 600F:):):)

Şimdi eşime sor o da yazar sana zaten. İşten eve döndüğümde evladımı oyy yerim ben onu kızım diye ben garajda neyi seviyorum hemde her gün bıkmadan, kim sürekli yazın şu gezi bu gezi şu tur bu tur diye hayaller kuruyor, ve kim forum toplantısı nerde ne zaman olacağın sıkı takipçisi, ve motoplus fuarına gidip bana şunu da alalım bunu da alalım diye tutturan kim:):):)::):):

Dr. Koray hayırlı olsun bir evladınız olmuş, tebrike diyorum ve inanıyorum bir gün sizde kahkahalarla güleceksiniz bu yaşanılanlara.....

Tekrar Tebrixxx....

Gülçin (Evladımızsız olmaz:):))

5. Gulcin.Cingiz

Gulcin.Cingiz Üye

Motosiklet:
    Honda
    Unutmadan bir ara not: A2 Ehliyet bile alıyorum, 8 kere düştüm dizlerim morardı ama sınavımı verdim sadece dosyamla emniyete gitmek kaldı....Kask, eldiven mont bakma turları derken, şimdi yana yana sele yüksekliği boyuma uygun motor bakıyorum, hatta öğrendiğime göre beğendiğim motorun sele yüksekliği de 8cm'e kadar düşürülebiliyormuş....
    İşin buralara geldiğine bende inanamıyorum ama gelmiş bile baksana...

Gülçin (Evladımızsız olmaz:):))

6. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
  7. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bir bayan olarak çok güzel açılamış ve olayı en güzel şekilkde aktarmışsınız...

Askerlik yaptığım alayda Üsteğmen bir bayan vardı eşide Genelkurmay Başkanının Helikopter pilotuydu.Bir Ford focusları birde 250 cc bir chooperlerı vardı...İkiside mesaii sonrası evlerine gider arabaları ile alaya gelip aly garajında duran motorlarına atlayıp Ankara'da gece gezilerine çıkarlardı ve ya haftasonları.Benim için nasıl bir eziyet düşünsenize :D Ben orda nöbette :D

Turgay ve Gulcin.Cingiz bunu beğendi.
  8. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bence Koray abi eşine söyledikden sonra bir tanışın ve Koray abinin eşine yüz yüze bu anlattıklarınızı anlatın.. :)

Dr.Koray ve Gulcin.Cingiz bunu beğendi.
  9. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    süper valla koray bende eşimle butür sıkıntılar içindeydim ilk motorumu sormadan aldım ve bu ilki dedim 150 rokko kanuni scoter kapıda gördüğünde beni asla bindiremezsin dediğini hatta ve hatta onun üzerinde uyursun artık dediğini hatırlıyorum .
    hemen ilk günü aldım arkama (biraz baskın olmak lazım):) o gün bugündür benimle ve motorumuzla bu arada kanuni ms3 250 maxi sucoter aldık hala beraberiz motorum karım ve küçük kızımla:)

ulas bunu beğendi.
  10. hay.alper.est

hay.alper.est Aktif Üye

Motosiklet:
    Keeway
    Bir bayan motosiklet sürücüsüyle anlaşıp eşinizle konuşturmak ve içini rahatlatmak etkili ola bilir.

11. seckin.dabi

seckin.dabi Üye

üfff süper tüyolar. çünkü ben de aynı dertten müzdaribim.

Hem sizin yazıyı okumadan bu tüyolardan birini uyguladım. Eşime süpriz olarak bir kask aldım. Şu anda şehir dışındayım ama hafta sonu hediye edeceğim. Reaksiyonunu merak ediyorum :confused:.
    Örnek olması açısından buraya da yazacağım. :cool:

ulas, Turgay ve Gulcin.Cingiz bunu beğendi.
  12. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hadi bakalım abi sonuçu merakla bekliyoruz.Ayrıca Koray abide buradan gelişmeleri bizimle paylaşırsa seviniriz ... :)

13. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Eşinize tabiki MOTOR diyin :)

benim hanım alıştı allaha şükür, o arabayla ben motorla idare edip gidiyoruz..

14. Murat ORAK

Murat ORAK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Merhaba motorunuz hayırlı uğurlu olsun kazasızbelasız kullanın.Bende tıpki sizin gibi direksiyon başındayken yanımdan gecen motorları her gördüğümde içim cız ediyordu.
    Artık daha fazla zaman kaybetmek istemiyordum ve hiç motor kullanmayı bile bilmediğim halde honda transalp 650 aldım.
    Benim asıl sorunum babamdı kesinlikle 1 dediğini 2 etmedim bugüne kadar motor hariç :)
    Dedim ya motor kullanmayı bile bilmiyordum tarnsalpta biraz deneyim kazandıktan sonra bana göre olmadığını anladım ve yamaha fz-6 aldım bütün bunlar gecen yıl mart tan hazirana kadar gibi bir sürede oldu.Daha sonra fazla dayanamadım ve gidip babama her şeyi anlattım biraz kızdı küstü ama şimdi SAKIN KASK TAKMADAN BİNME diyor BABAMI VE MOTORUMU ÇOK SEVİYORUM....
    ....HAYATIMIN KÖŞE TAŞIDIR M.S....

15. mehmetpolat

mehmetpolat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    öncelikle kazasız belasız sürüşler dilerim ve aramıza hoş geldiniz. gerçekten yazınıza çok güldüm belki şu makaleyi okutursanız fikrini değiştirebilir:):)

Ey motosiklete karşı olan sevgili:

Ey motosiklet sevdalısı sevgiliye sahip sevgili, bil ki yüreği motosiklet sevdası ile yanan bir mecnunu, ancak onun bu sevdasına saygı duyarak, bu sevdası konusunda ona baskı yapmadan kabullenerek, hatta bilinçli bir motosiklet sevdalısı olması şartı ile destekleyerek mutlu edebilirsin. Sanma ki senin uğruna bu sevdadan vazgeçmiş görünen mecnun mutludur.

Sanma ki onu koruma içgüdüsü ile vurduğun tutsaklık dayanılası bir şeydir. Ve sanma ki motosiklet sevdası bir gün tamamen geçecektir. Bilakis sen her karşı çıktığında, her surat astığında mecnunun içinde büyüyen alevler güçlenecek ve mecnun her motor sesi duyduğunda, yolda yanından geçen sevgiliyi her gördüğünde yüreği hop edip, asla küllenmeyecek aşkı depreşecektir. Ve bu aşkı ile arasına giren diğer aşkı yani sen, seviyorum dediğin, kılına zarar gelmesin istediğin bu mecnunu içten içe yok ettiğini, onun aşına saygı duymayarak kendi aşkınızı baltaladığını fark etmeyeceksin.

Dr.Koray bunu beğendi.
  16. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

transalp gibi bir deveyi ilk aldığınızda babanızdan nasıl sakladınız? :)

17. ferhat_sevinc

ferhat_sevinc Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    zor bir durum ya eş yada motor...ben olsam motorum derim başka birşey demem..şaka tabiki :) hanımefendi gerekli açıklamayı yapmış bize laf düşmez burada..

Dr.Koray bunu beğendi.
  18. Burak.Cingiz

Burak.Cingiz Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    simdi gulerek benim hanim bu linki gosterdi bana. yazida gecen ve taktigi bir zat gelistiren burak benim. abi olay kaski vs almada degil. ne aldiginin hicbir onemi yok aslinda. olay hatun kisinin magaza magaza gezmesi denemesi begenmesi begenmemesi yani rutin hayatinda yaptigi normal bir isi motorsiklet icin yapmasi. tabi bu isin isitma ayagi. gulcin yazmamis ama bir aylik bir surus deneyimine alisma safhasi var. onu da bari kisaca buradan yazayim ne yaptigimi cunku bence o asama daha kritik. bir korktumu yandin.

1. ilk bir hafta neredeyse her gece ciktik motorla. gittigimiz yer basotanci mado starbucks vs benim hanimin aktivite olarak sevdigi yerler. hizimiz 30 vitesimiz yokus asagi 2 yokus yukari 1 bu siralar ekipmani yok kask mask hak getire cunku bizimki sevmiyor.

2. kiyafetleri almisiz muhabbetini sevdigimiz orta mesafedeki es dost tanidik ziyaretleri. 1 haftadan fazla bu surdu. hizimiz e5 te 50 ya da 60 virajlarda nerdeyse duruyoruz.

3. sonraki 15 gun degisik hizlanma turlari. ornek bak simdi birinci viteste sonuna kadar basacagim sakin ols sonra duracagiz. bunu ilk yaptigimizda korkudan aglayacakti ama eve geldiginde mutluydu. bu donemde yagmur da da bindik temde kademe kademe de hizlandik. anide hizlandik. ama her yapacagim seyi yapmadan once anlattim hazirlikli olmasini sagladim

4. en zevkli asama artik benden fazla hevesi var. kisin ortasinda atasehirden mecidiyekoye gidip isten aliyorum. beraber eve donuyoruz. ilk aldigimda cok soguktu hava inince motordan bir sure yurumek zor geldi. bacaklarimiz dondu. ama isin guzel yani cok gulduk aksam yattigimizdada birbirimize bakip dedigimiz cok ozlemisim tum stresimi attim demek oldu cunku ondan oncesi 1 ay kadar binemedik hava muhalefetinden dolayi.

dilerim ki bu kisim da isinize yarar bu is esli gercekten cok guzel. hatta sadece eslilerin katildigi turlar var. gectigimiz hafta motorsuz akcakocaya gittik dehsetti. yas ortalamasi 50 herkez evli herkez motorcu ve hepsi bizden daha genc.

Dr.Koray, seckin.dabi, ulas ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  19. Murat ORAK

Murat ORAK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    transalp gibi bir deveyi ilk aldığınızda babanızdan nasıl sakladınız?
    Evet biraz zor oldu saklamak değilde kullanmak baya sıkıntı çektim :) ama şuan iyiki transalpta başlamış diyorum baya faydasını gördüm :)

Omer bunu beğendi.
  20. Burak.Cingiz

Burak.Cingiz Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    bu arada bende ulasa bir kez daha tesekkur ediyorum. benim ilk goturdugum yer gulcini ulaslarin orasiydi. o aksam hanimi da oradaydi. o hakikaten harekattaki en onemli andi. bizimki hic gitmeyi istemiyordu kavga dovus gittik ilk yere orada ulasin hanimi gorunce birden degisti euyheuheuheuhueheuh tesekkurler ulas... bu arada benim de gittigim ilk yer ulasin dukkani...

ulas ve Gulcin.Cingiz bunu beğendi.