Yakıcam bu motoru artık

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında Alican tarafından paylaşıldı.

1. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Selam arkadaşlar bir çok konuda bahsettiğim bu teknik servis lerle sorunlarım bu günde patlak verdi.Olayı anlatayım.
    Dün gece 22.00:Evden çıktım ve markete gittim yerler ıslak olduğu için yavaş tin tin gittim yaklaşık 500 mt marketten istediğimi alıp marşa basıp ordan ayrıldım daha 10 mt gitmeden motor boğularak stop etti.Kesin benzin bitti diye kendime sövdüm her neyse 1 km uzaktaki benzinliğe kadar ittirip bayır aşağı pek zorlanmadım benzin alıp bi köşeye oturup dinlendim
    23.45:Motosikleti çalıştırıp benzinlikten ayrıldım 20 mt gitmeden yine aynı şekilde stop etti üzerimde telefonda yok gecenin bi vakti ittirmeye yardım edecek kimseyide bulamadım .Kendi başıma ittirerek eve çıkardım.
    Sabah 9.30 :Dün gece ne kadar yorulduğumu şimdi anladım her yerim sızım sızım sızlıyordu.Motorun yanına indim yine çalışmadı bujiyi çıkardım kapkaraydı her halde bujidendir deyip bujiyi temizleyip yerine taktım sorunsuz çalıştı.Dedim böyle olmaz servise gideyim onlar halletsinler.
    10:30:yoldayım motor tekleye tekleye çalışıyo yine stop etti servise daha 1 km var hadi bakalım kollara kuvvet.
    11.30:Servisteyim 45 dk bekledikten sonra ustamız geldi.
    Sonuç:200 km önce kendi koyduğu yağ eksiltmiş.2000 km önce yaptırdığım sübap ayarı bozulmuş.2000 km önce aldığım buji pörlemiş dahada önemlisi ateşleme bobini ve beyin yanmış:(
    Ustaya sordum abi bu beyin neden yanmış su kaçmış dedi.Garanti kapsamındamı ?
    -yok
    Birden tüm sinirlerim gerildi sevdiğimin:) motoruyla dereye düşmedim ki yağmurun altında ıslandığı için beyin yanırmı diye soruyorum hala benle kafa hareketleriyle konuşuyolar.20 lik anahtarı ustanın kafasına vurasım geldi ama gene kendime hakim oldum.
    Suç kimde ben çok iyi biliyorum bu motosikleti aldığım güne lanet ediyorum.

Hasan M.Mustafa bunu beğendi.
  2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ah be canım kardeşim
    Daha başında çok dedik almayın şu laneti diye.Biriktir paranı iyi bir şey al diye.
    Bak gördün mü.Boş yere psikolojinde bozuluyor maddiyatında maneviyatında.ne gerek var bu kadar sıkıntılara.
    Bak benim ybr 136 bin küsürda hala tık yok.Koy yağını ver gazı gitsin.ne sipop ayarı ne ateşleme bobini ne segman vs vs.Bir kaç kez debriyaj değiştir Bir kaç kez zincir dişili takımı ve 10 kez lastik takımı değişti ve hala tıkır tıkır yola devam ediyor.

bak ne demiş yahudi.
    Ucuz mal alacak kadar zengin değilim.
    Anladın sen beni :D

Alican ve Eren Göksel bunu beğendi.
  3. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Sabır sabır, 2000 km de bu bahsettiklerinin olması zor bence, vardır bir sıkıntı yanlış birşey yapılımıştır, yada sorunlu motor denkgelmiş sana...

Sat kurtul üçüne beşine bakma...

Alican ve Eren Göksel bunu beğendi.
  4. Murat Burak

Murat Burak Aktif Üye

Motosiklet:
    Ducati
    tamamen şenol ve umut hocama katılıyorum kardeş özellikle ucuz mal alma kısmına yinede geçmiş olsun

Alican bunu beğendi.
  5. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Satmak zaten kesin kararımda dün akşam olayı pedere havale ettim gidip bakmış
    Sübaplar çok sıkı olduğundan bujiyi ıslatıyormuş yeni ayar ve buji ile işi kapatmış.Beyin bobin felan yalan dolan işte ********ler.

6. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Çok geçmiş olsun Alican...Tecrube de önemli birşeydir...;)

erkan filizol ve Alican bunu beğendi.
  7. Mesut Korkmaz

Mesut Korkmaz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    geçmiş olsun Alican

Alican bunu beğendi.
  8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Metin hocam tecrübede önemli bir şeydir demiş.
    İzin verirsen bir açıklama yapayım mı Alican kardeşim.
    Tecrübe= Hayatta yediğin kazıkların bileşkesidir.:)

Alican bunu beğendi.
  9. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Bende dün sabah yağışlı ve rüzgarlı havada arkadaşımla birlikte memleketi olan Çankırı tarafına gittim.Bugün döndüm.Gidiş-geliş 260 km yol yaptım ne bu şekilde ne de yağmur altında kaldığında hiç bir problem yaşamadım.Gerçekten Şenol abiye ve Umut abiye katılıyorum..
    Motorunun sık sık arızalanmasına üzüldüm..Umarım bir daha bu tür sorunlar yaşamazsın.geçmiş olsun..

Alican bunu beğendi.
  10. Ziya Çerezci

Ziya Çerezci Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    geçmiş olsun

11. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Baya bi tecübe kazandım heralde.

12. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

bende şenol abinin yazısına ekleme yapayım tecrübenin oluşmasını saglayan zaten yedigin kazıklar ve yanlışlar toplamıdır:):)

not: hulki cevizoğlunun akşam gazetesinde 4 mart 2001 tarihli köse yazısında hayatın altın kuralları diye bir yazısındaki bir bölümde aynen şunu yazıyo,,,
    ,,,,, Göğün heryerde mavi oldugunu anlamak için dünyayı dolaşman gerekmez,,,,

yani tecrübeli olmak için illada yanlış yapılmasına gerek yokdur başkalarının yanlış ve doğrularıda bizim için tecrübe olabilmelidir

13. mehmet ciftci

mehmet ciftci Yeni Üye

geçmiş olsun alican benim motor da evin bahçesin de yağmur altın da duruyor 2 gün bazen de bir hafta binmiyorum sonra ki dönemlerde binmeye karar verdiğim de tek marşta lıyor

14. Erdal Özgüner

Erdal Özgüner Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Geçmiş olsun kardeş.

15. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Geçmiş olsun biz uyarılarımızı işte bu yüzden yapıyoruz bu tarz makinalardan uzak durun diye daha kötüsü olabilirdi diceksin satıp iyi bişey alacaksın tavsiyem budur

16. Hakkı Hızır

Hakkı Hızır Aktif Üye

Allah sabır ve kolaylık versin.