Yakın zamanda motorsiklet alanlar yardım !!

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında Ozgur.Bakacak tarafından paylaşıldı.

1. Ozgur.Bakacak

Ozgur.Bakacak Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Öncelikle herkese iyi pazarlar.Kısmetse 1-2 gün içerisinde sıfır x max ime kavuşucam.Bunun plaka ruhsat ve sigortasını takipçiye vermeden kendim yaptırmak istiyorum.Ücretler, hangi evrak gerekiyor ve bilmem gereken püf noktalar vs hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Henüz almadıysanız kaliteli bir diğer scooter var onu söylemeden edemedim, Aprillia Scarbeo 200 i.

3. Ozgur.Bakacak

Ozgur.Bakacak Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    İlginize teşekkür ederim.Ben de şunu söylemeden edemeyeceğim ; bu X max hakkında türk forumlarında okumadığım yorum nerdeyse kalmamıştır.Ben hem görünüş , hem konfor , hem de yamaha kalitesi olarak düşünüp aklıma en çok yatan cıhazı almaya karar verdim.Tabi alternatif olarak peugeot satelis , piaggio x evo , kymco downtown 300i de sürekli aklımdaydı.Gönül isterdi burgman 400 lerin sıfırlarından almayı ama çok para.Daha Önce sizin önerdiğiniz hondalarında üretimi epeydir durdurulmuş olduğu için baştan eledim.1 haftadır beklediğim,kaporasını yatırdığım beyaz x max cmtesı gelmiş.kısmetse salı gününe alırım diye düşünüyorum.

Bunların haricinde bu konuyu açmamdaki sebep olan plaka ruhsat sigorta ücretleri ne kadar lütfen yardım :)

4. Gökhan TUNALI

Motosiklet:
    Honda
    Çok iyi seçim hayırlı uğurlu olsun,belge-plaka işlerini motosikleti satın aldığınız yerin çıkartması daha uygun bence ben de hiç anlamıyorum-sevmem:D
    Normalde 250 civarı alıyorlar,anlaşmaya bağlı bazısı da tüm işlemleri 200'e bitirebiliyor.:)

5. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    xmax doğru seçim. Hayırlı olsun kazasız belasız kullan.

Ruhsat kısmına gelince. Bayisinin yaptırmasıyla senin yapman arasında 50 TL oynar. Bayi yaptırırsa bir günde sen uğraşırsan en az iki gün uğraşırsın. Bence değmez bırak bayi halletsin.

6. huseyin.sait.61

huseyin.sait.61 Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    öncelikle hayırlı olsun bende 2 hafta öncealdım cbf150 mi pilaka ruhsat sigorta hepsi içinde idi ama şuanda en uygun motorsiklet sigortası 80lira motor pilaka masraflarıda 130 diyebiliyorum 210liraya gelir takipciyi araya sokacaksanız 40 lira noter vekaleti artı takip parası vereceksiniz bence en mantıklısı ya aldıgınız firmaya pazarlık yapın o masrakları fiyata dahil ettirin yada kendiniz yapın motoru aldıgınız firma sizi yönlendirecektir iş ikametinizin baglıoldugu trafik şubesinde biter kolay olsagerek bence siz buişi halledersiniz :)

7. Ozgur.Bakacak

Ozgur.Bakacak Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Öncelikle hepinize teşekkür ediyorum.Ayrıca cbf150 de hayırlı olsun.Aslında tam olarak öğrenmek istediğim son mesajda yazılmış.Xmax i aldığım firma ile masraflar hariç olarak anlaştık.Bu işlemler için ederinin üzerine 100tl takipçilik ücreti alacaklarını söylediler.Ve birkaç yerden okuduğum kadarıyla 2. el yerine sıfır motorsiklet işlemlerinin daha kolay olduğuymuş.Zaten x max ile tüm sınırlarımızı zorladık dahada 100tl bile kaçırmaya nıyetım yok :) Bence de ben bu işi halletmeliyim :) Tekrardan teşekkür ederim.

8. huseyin.sait.61

huseyin.sait.61 Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    motorun tüm evraklarını al ve ikametininin baglı oldugu trafik şubesine git (mesela ben eyüpte oturuyorum bizim buraya rami trafik şubesi bakıyor başkayerden çıkaramam ruhsatımı ) ordaki memur sana yardımcı olacaktır tümiş trafik şubesinde bitiyor başka biyer yok pilaka ruhsat parası vereceksin sadece okadar birde sigorta yaptırdımmı iştamam

9. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Hiç biriyle uğraşmanıza gerek yok. Notere gidiyorsunuz satışı alıyorsunuz 70 tl gibi bir fiyat ödüyorsunuz ister en yakın emniyete gidip ertesi gün alın ister gitmeyin 15 gün içinde zaten adresinize gönderiliyor ruhsat. Artık muameleci diye birsey kalmadı. Yeni sistem gayet güzel. Noterde alınan 70 tl nin 30 u satış ücreti 40 ı ise ruhsat için alınan ücrettir başka 1 kuruş ödeme yapılmıyor. Hayırlısı olsun diyelim.

Gökhan TUNALI bunu beğendi.
  10. Gökhan TUNALI

Motosiklet:
    Honda
    250 nerede 70 nerede, yuh diyorum o zaman.

11. bülent tenikeci

bülent tenikeci Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    plaka+ruhsat+sigorta+muameleci= 203 tl.

Gökhan TUNALI bunu beğendi.
  12. Ozgur.Bakacak

Ozgur.Bakacak Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Herkese günaydın.Dün tüm işlemlerimi halletim.Bilgilendirici olması adına buraya yazmak istedim.

Trafik şubeye giderken evraklarınızı önce bir takipçide dosyalatmamız gerekiyormuş yoksa kabul etmiyorlar.bunun için 20tl alıyorlar.Sigortasını da yaptırmadan kabul etmiyorlar.Sigorta için ben 60tl ödedim ama daha ucuzada yaptırılabilirmiş.Trafiğe 108 tl ruhsat parası ödeniyor.Plaka için de 12.5 tl plaka atölyesine.

Sigorta60+dosya20+ruhsat108+plaka12,5 = 200,5 tl ye bu işi hallettim.Ayrıca takipçiye hallettirmek isteyen bir vatandaş + olarak 44tl noterden vekalet ücreti ödemesi gerekiyormuş.

X Max içinde yorum yapamayacağım.Anlatılmaz yaşanır güzellikte bir sürüş keyfi var.
    İyi forumlar :)

13. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Hayırlı olsun :)

14. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

özgür hayırlı ugurlu olsun x max scooter un,bende 2006 da sıfır aldım halada kullanıyorum,çok memnun kalacagına inanıyorum,frenlerinden,performansından kulanım rahatlıgından pratik ve gücü tatmin edici,kesinlikle motosiklet degişmek istersen ilerde gör bak kıyamayacan satmaya her yönüyle ben cok memnunum,arada küçük sorunlar yasadıysam da görmüyo insan,kazasız sürüşler dilerim

15. bülent tenikeci

bülent tenikeci Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    hayırlı olsun,güle güle kullan.güzel seçim.

16. Ozgur.Bakacak

Ozgur.Bakacak Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Teşekkür ederim kazasız belasız inşallah hepbirlikte

17. Berk Berber

Berk Berber Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Hayirli olsun hocam :)

18. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    hayırlısı olsun özgür :) artık bol bol gezi yaparsın ve bizlerle fotolarını paylaşırsın ;)

19. Ozgur.Bakacak

Ozgur.Bakacak Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Teşekkür ederim.Gezi konusunda kısmet olursa haftasonu didime gitmeyi planlıyorum.Fotoğrafları da paylaşmak isterim tabiki :) 175 x 2 toplamda 350km yol.Bunun dışında aslında gezi organizasyonları araştırıyorum izmir ve çevresinde ama bulamadım.En samimi arkadaşımda da Satelis 500 var.Organizasyon bulamazsak 2 araç çıkmayı planlıyoruz.İzmirden selçuk kuşadası belki karaburun , çeşme vs :)

20. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    hadi bakalım hayırlısı olsun :)