Yakında zat'lanıcam

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında Fatih Benli tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Benli

Fatih Benli Üye

Evet arkadaşlar. Yakında mondial 150 zat almayı düşünüyorum. Almadan önce yada aldıktan sonraki önerileriniz nelerdir, nelere dikkat etmem gerekir?

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bence alma.Uzak dur.Alan bin pişman.kazaya belaya uğramadan satan nerdeyse takla atacak konuma geliyor.

3. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    sitemiz aktif yorumcularından ve eski bir zat 150 kullanıcılarından olan erol ceylan kardeşim sana bu motosikletin artılarını-eksilerini söyleyecektir ben kısa bir süre kullandım sana tavsiyem tasarımına aldanma ;)

4. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Hocam bende bir tane var dükkanda git gel işleri için kullanıyoruz 30.000 km de daha motoru açılmadı sınırlarını zorlamassan motorun rodajını güzel yaparsan eksoz boğaz civatalarını yerli sağlam civatalarla değiştirirsen kayışını bando takarsan gaz telini ve fren tellerini honda activianınkilerden takarsan bakımlarını zamanında yaparsan birde yalnız sen binersen seni üzmeyeceğini düşünüyorum...

5. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    bence bu kadarını düşünüp uğraşacağına, al bi yamaha :D

6. Fatih Benli

Fatih Benli Üye

O kadar bütcem olsa alırdım emin ol..

7. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    fatih kardeşim, yamaha almak için inanki çok büyük bir bütçeye ihtiyacın yok. bahsettiğin motosikleti kullanmadım ama kullanan insanları tanıyorum. sanırım o motosiklete yapacağın masrafla bir yamaha çok rahat alabilirsin.

bence sen bir daha araştır. yamaha almanın bütçene daha iyi geleceğini göreceksin...

8. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

mondial zat ı 1 sene kullandım,ama aradıgımı bulamadım idare eder diyelim,hatta demesekde daha dogru olur,sorun cok cıkarıyo,arka fren yok sayılır,ya karalamayımda iyi deyil işte kullandım,yamaha xmax250 scooterre gecince motosiklet kullandıgımın farkına vardım gerçi kıyaslamakda yanlış yamahayla zatı

9. metin coşkun

metin coşkun Üye

Motosiklet:
    Mondial
    arkadaşım ben 2 senedir zat kullanıyorum...tamire götürmekten işe gidemez oldum.en sonunda bir köpeğe çarptım da ön granajları dağıttım da yatırıyorum. anca rahatladım.(aldığında paahalı,satarken ucuz.)parçaları çok pahalı,servis adı verilen yere ötürdüğün de orjinal ayarları tutturamıyolar... kısaca sı arkadaşım hiç bulaşma ......:D

10. Çağlar Çıkılı

Çağlar Çıkılı Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Çok yakın bir arkadaşımın babası sıfır olarak aldı geçen seneydi galiba..

Bencede hiç yaklaşma , motorlardan aşırı fazla anlamam fakat adam 3 ayda bir tamirciye uğruyor ve kendide çok pişman aldığına..

11. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

fatih ben almadan önceki soruna cevap vereyim,cünkü almayın diyecem,ben kullandım sıfır aldım hemen gerisinde sattım,fren yok denilecek derecede yok arka fren,altı cok alcak değiyo cogu zaman,cok da sorun cıkarıyo hergün biyeri calışmıyo diye tamirciye gidersin,sorunlu yani alma derim,başına bela olur

12. Tayfun Seyrekbasan

Tayfun Seyrekbasan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    aman arkadasım aman sakın bulasma zata sadece bunu söylüyorum.yaklasık 1yıl kadar kullandım ama tamire gitmekten daral geldi.2009 model sıfır bir zat alacagına git eski model markalı bir motor al emin olki çok daha iyidir.bakımlarını yaptırırsın yoluna devam edersin.ama zatın yani çin motorlarının bakımını tamirini yaptırsan bile emin olki tekrar farklı biyerden arıza cıkartıyo.çünki kullanılan parcalar cok kötü ve kalitesiz.ha parcaları değiştirirken kaliteli parcalarla değiştirmek istesende değiştiremiyosun çünki uyum sağlamıyo.bu motorlar seni motor kullanmktan soğutur.sadece uzak dur derim...