Yamaha bws 100 konusunda yardım

Konu, 'Yamaha' kısmında Çağlar KARA tarafından paylaşıldı.

1. Çağlar KARA

Çağlar KARA Üye

arkadaşlar cross alayım derken yamaha bws 100 buldum bir tane benim masaüstü pc üzerine 200 lira vereceğim. yani toplamda 900 liraya gelecek motor plaka ruhsat sorunu yok 10 bin km de 2006 model motorun hiçbir sorunu yokmuş sadecee arka teker istiyor dedi satan kişi. bana fiyat uygun geldi bws için. birde vergi borcu varmı 200 lira onu bugun yatırdım dedi şuan satışta sorun yok dedi. alıp ilerde satarım vitesliye oyle geçerim diyorum satılması kolay olur. şimdi sorum nelere dikkat etmeliyim alırken başka bir borç çıkarmı karşıma motorla ilgili. yakıt olarak 20 lira ile 160 km yaptım dedi uzun yolda sizce nasıl çok geldi bana 100 lük motor için son olarak bu scotorın vergisi varmı 100 cc altı vergi ödemiyor diye biliyordum

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    bu sukuterin 2 zamanlı olduğunu biliyorsun değil mi.2 zamanlı sukuterler 4 zamanlılara karşı hep sorun çıkarırılar.artı bu sukuterle öğreneceğin hiç bir şey olmaz uzun yolda olmaz.Çünkü 2 zamanlı ve hava soğutmalı.Atik bir sukuterdir.Kalın ama ufak tekerleri vardır.Şehir içi için ideal olabilir ama uzun yol için sorun yaratır.
    arka lastik değişimi demişken bilgin olsun diye yazıyorum.Lastik takım olarak değişirse daha uzun yaşarsın.
    sukuterde olsun motosiklette olsun seni hayata tutan yegane şey lastiklerdir.
    lastikler ne kadar iyiise gazlarken de fren yaparken de o kadar güvende olursun.
    3 kuruş kar yapacağım derken 1000 TL den de olma ihtimalin çok yüksek.
    Motosiklet olsun sukuter olsun atıl bir yatırım aracı olarak gör.İstisnalar haricinde pek kar olmaz alım ssatım işlerinde.
    Ama son karar yine senin
    Bize bilgi vermek ve en fazla hayırlı olsun demek düşer

Çağlar KARA bunu beğendi.
  3. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Fiyatı bedava, bir sorun olmadığından emin olmak için iyi bilen ustasına göstermelisin.
    100 km'de 4-4,5 lt yakar.

Çağlar KARA bunu beğendi.
  4. Çağlar KARA

Çağlar KARA Üye

sorun olmadığını söyluyor bir sorun olmaz ise salı gideceğim bakmaya. sadece teker masrafaı var dedi sorunsuz dedi zaten yamaha olduğu için pek sorun olacağını sanmıyorum çin işi olsa korkardım. yakıt konusunda 4-5 litre çok. araba gibi yakıyor nasıl oluyor bu iş anlamadım tek silindir motor benim 4 silindir 1.4 araba kadar yakıyor :S

5. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Şasesine baktırın çarpıksa yan gidebilir,egsoz, motor istemesi, varyatör-kayış mekanizması masraf açacak diğer yerler...

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    2 zamanlı motorla 4 zamanlı motor arasında ki fark budur işte.
    2 zamanlıda sipop olmaz
    2 zamanlı da benzin yağla karışıp yanar ve yakıtın çoğunluğu egzosttan çiğ atılır.

7. Çağlar KARA

Çağlar KARA Üye

aradım tekrar kesinlikle kazasız dedi ufak tefek çizikler var dedi. tmm baktırırm hocam sağolasın

8. Çağlar KARA

Çağlar KARA Üye

bilgi için teşekkürler..

9. Soner Usta

Soner Usta Üye

Motosiklet:
    BMW
    çok sağlam güzel motor biliyorsundur birçok yerde kiralama şirketlerinde bu motor kullanılır.. yakıt konusu malum çok.. 2 zamanlı olduğu için seridir ve gazı açarsın gider gittiği içinde yakar.. birde bws100'ün silindir hacmi 101cc yanılma. 2cc için vergi ödendiğini duymuştum..

10. Çağlar KARA

Çağlar KARA Üye

tek korkum bana masraf açması ilerde yağ vs..sorun değilde. büyük masraf açarsa diye. evet kiralama şirketlerinde hep bundan km si ne bakıyorum 50 binden aşağı değil bu 2006 ve 10 binde ne gibi agır masrafı olabilir bilen varmı?

11. Mehmet Sert

Mehmet Sert Üye

Motosiklet:
    Mondial
    altı aylık vergisi var bunların 100 cc den biraz fazla.....arkadaş sana satabilmesi için tüm vergilerinin ödemesi gerekiyor zaten..plaka değişmicekse noterde toplam 70 tl masrafı var .plaka değişcekse 130 tl güzel motor ..ben olsam 30 40 km gezerim sahibi arkamda sonra alırım..

12. ö. faruk

ö. faruk Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    bende kınetic 100 kullandığım için vergi konusunda ödemen gerekiyor öncelikle.yağ haznesi bws de de aynı sanırım bende 1 lt lik yağ haznesi var yağı ayrı konuyor.350 km yol yapabiliyor 1lt lik yağla.eski motorlar gibi benzine oranını ayarlamaya çalışıp karıştırmaya uğraşmıyorsunuz yani.gerekirse birkaç ustaya götürün japon diye güvenmeyin her japon iyi olucak diye bir kaide yok.imkanınız varsa honda activa veya beat modellerine yönelin illaki scooter diyorsanız yeni modeller herzaman daha güvenlidir.4 zamanlı motorları tercih etmek daha mantıklıdır.

13. Çağlar KARA

Çağlar KARA Üye

yorumlar için teşekkürler arakdaşlar inş sorunsuzdır boşa 500 km yapmış olmam

14. Çağlar KARA

Çağlar KARA Üye

yarın gidecektim adam benden habersiz satmış :mad::mad::mad: insan bir haber verir anlaştığımız halde satmış k.bakma fln diyor birde:mad: satıcıları inandırmak için illa kaporamı vermek lazım anlamıyorum istese yine verirdim:confused:

15. Çağlar KARA

Çağlar KARA Üye

16. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
  17. Çağlar KARA

Çağlar KARA Üye

Şenol hocam ben sizin yüzünüzden motor alamıyacağım :D emsallerine göre aslında ucuz görünüyor :) neyse en iyisi birazdaha paraya kıyıp iyi birsey almak

18. Mehmet Sert

Mehmet Sert Üye

Motosiklet:
    Mondial
    bence alınır hocam 700 ee ama problemi yoksa km si de az yine aynı paraya rahat satarsın

19. Çağlar KARA

Çağlar KARA Üye

motoru yarın göreceğim kafama yatarsa belki alırım. 700 lira teklif edeceğim. motor 4-4 lük diyor antalya ısparta yaptım 3 saat hiç durmadan dedi :) hava soğutmalı bir motor yapabilirmi ant-ısp yolu engebeli ve virajlıdır bayagı

20. ahmet atay

ahmet atay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    arkadaşım 900 liraysa çok iyi fiyata alacaksın fakat bana kalırsa bws alma derim bi kaç kez onunla uzun yola gitmeyi denedim... uzun yolu bırak ufacık bir kasiste sanki altından motor kayıyormuş hissine kapılıyordum allah korusun ... fakat şehir içi kullanacaksan kedi gibi her heryere girer... 2 zamanlı olduğu içinde yağıyla hiç uğraşılmaz