Yamaha FZ6 Fazer hakkında....

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Vincent tarafından paylaşıldı.

1. Vincent

Vincent Yeni Üye

Ben 2005 ve üzeri FZ6 Fazer almayı düşünüyorum ve birkaç sorum var. Cevaplarınız benim için çok önemli.. İşte sorularım;

1-İlanlara baktığımda çoğu FZ6 nın Km'sinin yüksek olduğunu görüyorum. (15.000-40.000 V.S.). Bu motosikletin Km'sinin kriteri nedir? Yani kaç Km'den itibaren sorun çıkarmaya başlar?

2-Yakıt tüketimi nasıldır?

3-FZ6 kolayca satılabilen bir makinemidir? Yani piyasası ne alemdedir, elimden çıkarmak istediğimde rahatça satabilir miyim?

4-Bu makineye yıllık sigorta (Kasko) yaptırırsam ne kadar öderim?

5-FZ6'da İmmobilizer sistemi var mı?

Dediğim gibi yanıtlarınız benim için çok önemli. Şimdiden teşekkürler...

Saygılarımla.

Celil, yesim, ulas ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Merhaba,

1.Bu motosiklet genelde gezilerde kullanılır o yüzden km sinin yüksek olması gayet normal. Ne kadar düşük km li alırsanız daha iyi tabi. Motosikletin kaç km den sonra sorun çıkartacak diye bir şey diyemeyiz ama en düşük km lisi her zaman daha iyidir. Sonuc olarak 100.000-150.000 km den sonra o motordan hayır beklememek lazım. Aslında yollarımız ve servislerimiz güzel olsaydı çok daha fazlasını yapar.

2. Yakıt tüketimi yamahalarda oldukça iyidir. Anlayacağınız az yakar. Benzine sürekli zam geldiğinden hesapları tam olarak tutturamayabilirim. Bu yüzden kabaca söylemiyorum. Ama kendi alanlarındaki diğer motosikletlere nazaran az yakar. Bu yakıt durumu sizin motosikleti kullanma şekline göre değişir. Basarsanız çok yakar.

3. FZ6 Fazer olan model çok rahat satılabiliyor.

4.İşe kasko girerse modeline göre ve kasko şekline göre değişir. 2005 1000-1500 ytl civari tutarken 2008 1500-2000 civari tutar.

5.Yamaha kontak anahtarlarında ona benzer bir şey kullanıyor diye biliyorum. İçinde devreyi tamamlayan bir alet olduğunu biliyorum. O yüzden kontak anahtarlarını çoğaltamıyorsunuz. Sadece fabrikadan gelebilir.

Motosiklet temizse kazası belası yoksa fiyatları da iyi ise şimdiden hayırlı olsun

Vincent ve yesim bunu beğendi.
  3. huseyin.sait.61

huseyin.sait.61 Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    bence kaskosu okadar tutmamalı motorum kasko fiyatıvar çalınmayakarşı belirlenen birfiyat onum %5 ile %10 arsında deyişen birfiyat olmalı kaskodan kaskoyada baya farkediyor

Vincent bunu beğendi.
  4. yesim

yesim Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Fiyatlar doğru o aralıkta değişiyor. Ayrıca kaskonun şekli de önemli. Full kaskolar motosiklette çok pahalı.

Bu arada Hüseyin Bey sizden bir ricam olacak yazı yazarken biraz daha özenle yazarsanız sevinirim. Bazı kelimelerinizi eksik bazı kelimelerinizi birleşik yazıyorsunuz. Umarım yanlış anlamazsınız. Teşekkürler

Vincent ve huseyin.sait.61 bunu beğendi.
  5. huseyin.sait.61

huseyin.sait.61 Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    rica ederim teşekkür ederim uyardıgınıziçin bundansonra daha dikkatli olurumyazılar konusunda

yesim bunu beğendi.
  6. yesim

yesim Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Anlayısınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Size de bu yakışırdı.

huseyin.sait.61 bunu beğendi.
  7. Vincent

Vincent Yeni Üye

Ulaş bey Verdiğiniz bilgilere çok teşekkür ediyorum. Özellikle Km ve satış konusunda içimi rahattlattınız. :) huseyin.sait.61 bey ve yesim hanım sizlere de teşekkür ederim.

Saygılarımla...