yamaha FZ6

Konu, 'Naked Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Çağrı Ok tarafından paylaşıldı.

1. Çağrı Ok

Çağrı Ok Yeni Üye

merhabalar arkadaşlar siteye yeni üye oldum hepinize tekrar merhabalar.
    motor almayı düşünüyorum daha önce tek silindirli ve vitessiz sukuterları saymazsak motor kullanmadım. vee acayip naked hastasıym zaten alırsam kesin naked olur. şimdilik araştırıyorum ve yamahanın fz6 modelini buldum sizce nasıldır ne yapmalıym ne önerirsiniz? bu arada boyum tam 1,80 mt-03için bu boy uzun demişsiniz bunuda belirteyim. şimdiden teşekkürler..

2. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    forum kurallarını okumanı tavsiye ederim.

3. Çağrı Ok

Çağrı Ok Yeni Üye

hayırdır istemeden kusurmu işledim ?

4. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Forum olarak nick yerine isim soy isim kullanıyoruz kurallar gereği değiştirmen gerekir.
    Konuna gelince pizzacı motorundan inip fz6 binmek çok tehlikeli ve sorumsuzca bir davranıştır.İyi bir başlangıç yapıp bu hobiyi sağlıklı devam ettirmek istiyorsan yapman gerekenler ilk olarak kendine ekipman alman gerekir.(kask eldiven korumalı mont pantolon ve mont)sonra kendine uygun 125 veya 150 cc bir motosiklet (yamaha ybr125 honda cbf 150 tvs apache 125)almalısın.Sonra güvenli sürüş teknikleri alman gerekir.Forumumuzda bu tekniklerle ilgili bir sürü konu var.Bunları okuyunca motosiklet hakkında ne kadar az bilgiye sahip olduğunu hissedeceksin.Bunu gidermek için www.lamatech.com sitesinden rahmi barutçu ya ulaş ve uygulamalı dersler al.Rahmi beyin dderslerinden sonra fz6 nın ne kadar kontrol edilmesi zor bir güç olduğunu kendin anlayacaksın.Hayırlı günler.

o.somuncu bunu beğendi.
  5. Çağrı Ok

Çağrı Ok Yeni Üye

alican sana çok teşekkür ediyorum hem uyarın hem tavsiyen için..
    kesinlikle hız düşkünü falan değilim amacım birazdaha sınıf atlamak. kontrol ve güvenilir bir şekilde sürüş yapmak benim için ilk sırada gelir.

6. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Selam çağrı, kendini biraz daha tanıt bize istersen. Sonra fz6 konuşalım :)

7. Çağrı Ok

Çağrı Ok Yeni Üye

merhabalar özgür bey, ben veteriner hekimim özel bir firmada çalışıyorum motor merakım çok önceden beridir var. dediğim gibi naked tarz motorları seviyorum. amacım hem şehir içinde ( özellikle) hemde seyehat için bir motor sahibi olmak. beni yarı yolda bırakmasını tabiki istemiyorum çok fazlada masraf yapmamalı fz6yı geçen ikinci el satışında gördüm fiyatı baya ucuktu. örnek olsun diye söyledim. daha ucuz bir motor bana daha uygun olur ama küçükte olmamalı gösteriş önemli tabiki. zaten ikinci el alıcam. daha önce bu tarz bir motor kullanmadığımı söylemiştim. Hyosung GT 250 Naked ler daha uygun gibi ama nasıldır hiçbir fikrim yok

8. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ben de bir naked severim. Yalnız size bazı şeyleri söylemem gerekiyor :)
    Ben de daha 1ay oluyor FZ6 fazer aldım. Daha önceden ybr125 kullanıyordum.

Size tavsiyem şu olacaktır, özellikle şehir içinde kullanacağınızı söylüyorsunuz, eğer gidip bir fz6 alırsanız, şehir içinde birçok sorun ile karşılaşabilirsiniz. Allah göstermesin düşebilirsiniz. Hiç motosiklet kullanmadım dediniz (scooter hariç), o nedenle hiç motosiklet kullanmayan bir insan için fz6 çok tehlikeli olacaktır. Ayrıca fz6 neredeyse otomobil kadar benzin yakar bunu da unutmayın.

Mutlaka ama mutlaka gazını açacaksınız. Bir düzlük, boş bir yol bulup açacaksınız. Buraya kadar sorun yok, ya sonrası? Ne yapacaksınız? Viraj, fren?? Bunlar işte çok sıkıntılar yaratabilir.

Hiç hız yapmadığınızı düşünün ki bu fz6 ile imkansızlaşıyor, yavaş giderken bu ağırlıkta bir motosikleti trafikte götürmek de bir o kadar zor olacaktır. Ben ce siz düşük motor hacimli, hafif bir motosiklet alın. Hyosung GT 250 bile çok hızlı olabilir. Full koruma alın, bir de forumu takip edin ve güvenli sürüş eğitimi derslerine katılın. Ybr125 alın, tecrübeleri dinleyerek aldım, kullandım, hiç pişman olmadım. Siz de olmazsınız. Zamanı gelince fz6 neden almayasınız.

9. Çağrı Ok

Çağrı Ok Yeni Üye

çok teşekkürler özgür bey kesinlikle dikkate alıcam hatta kafamda birşeyler oluşmaya başladı sağolun..
    yinede nakedler hakkında daha fazla teknik bilgi almak isterim.. bir anket yapsak hangisini tercih ederdiniz diye ve diğerlerini neden tercih etmediğinizi sorsak nasıl olur?

10. Çağrı Ok

Çağrı Ok Yeni Üye

dediğiniz gibi "fz6lar bir araba kadar fazla yakar" çok güzel bir teknik bilgiydi...

11. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Neden olmasın, siz anketi açın.
    Ancak sizden ricam, kullanıcı adı değiştirmek için başvurdunuz. Onun değişmesini bekleyiniz lütfen.

12. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Tam otomobil kadar olmasa da, hergün kullanacaksanız, benzin açısından otomobil kullandığınızı yaklaşık olarak varsayabilirsiniz. :)

13. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Çağrı motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

Motosiklet seçiminde ilk başlangıç için kesinlikle ve kesinlikle büyük cc li motosikletlerle başlama. Birçok arkadaşımız yanlış seçimler yüzünden sıkıntı yaşamıştır. Arkadaşlarım size başlamanız gereken motosikletleri tavsiye etmişler. Uyarıları dikkate alacağınızdan eminim. FZ6 çok güzel bir makine, ama yeni başlayan birisi için bir ölüm makinesidir. Bu motora hakkıyla binebilmeniz için, ybr 125 veya cbf 150 gibi düşük bir nakedle başlayıp en az beşbin km yapmanız lazım. Ayrıca lütfen Güvenli sürüş teknikleri eğitimi ve full korumalı ekipmanlarınızı da unutmayın.

14. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Foruma hoşgeldiniz.

15. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Motosiklet gösteriş için alınmaz ijtiyaca göre alınır.
    Siz motosikleti önemseme küçük görürseniz o sizi daha da basite alır ve bu hobinin tadına varamadan Dünya değiştirebilirsiniz.
    Başlangıç olarak FZ6 /98 bg) şimdilik unutun.
    Alın bir Yamaha ybr 125 veya Honda Cbf 150
    Güvenli Sürüş Teknikleri eğitimlerinizi tamamlayın biraz öğrenin nedir ne değildir ve Güvenle bu eylemi yapın.
    Size bu forumdan bir kaç arkadaş veya çevrenden çok arkadaş al oğlum bir FZ6 korkma sen gaza hakim olursan sorun çıkmaz diyecektir.
    Sen aklın yolunu dinle.
    Birileri düşmenin ne demek olduğunu ne acılar yaşandığını bilmiyor olabilir düşmemiştir.
    Ama sen gel sana bilgi verenleri dinle.
    Çünkü biz artık Motosiklet sürücüleri acı yaşamasın ölmesin istiyoruz.
    Gösteriş yapmak yada gösterişli olsun diye büyük motordan başlanmaz.
    Unutma
    Emeklemeden yürünmez yürümeden de koşamazsın.
    Sen FZ6 ile direk depar istiyorsun ama motosiklette bu yanlış seçim olur.

Motosiklet kullanmak istiyorsanız başta egolarınızı ve çatlak sesleri kenara bırakın.
    Düştüğünüzde senin canın yanacak sana al bir şey olmaz diyenler bir gün ağlar sonra cesedin unututlur gider.

Bakınız siz eğitimli bir arkadaşsınız.
    Size çöyle örnek vereyim.İlkokula gittiniz mezun olunca direk üniversiteye gidebiliyormusunuz.
    Hayır.
    Neden motosiklette küçükten başlayıp yukarı doğru çıkmıyorsunuz.

Bakın imzamda neler yazıyor.

Tabii arif olanlar için geçerli.

Hayat bu kadar ucuzsa keyfiyet sizin.

16. Çağrı Ok

Çağrı Ok Yeni Üye

çok teşekkür ediyorum arkadaşlar gerçekten bu siteye girip fikrinizi almak ile doğru karar verdiğimi şimdi daha iyi anlıyorum hepinizin önerilerini titizlikle dikkate alıyorum..

17. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Çağrı Bey foruma hoş geldiniz...Umarım uyarıları dikkate alırsınız,yaşamak uzun ve sağlıklı olursa güzel bir şey!..

18. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    çağrı bey foruma hoşgeldiniz. keyifli forumlar.

zaten yeterli tavsiyelerde bulunulmuş. siteyi biraz karıştırırsanız yeterli bilgi mevcut.

kısaca yeni alacağını motorunuz ,eskisinden güç ve ağırlık olarak en cok % 50 ye kadar daha buyuk olsun. çok yogun binici değilseniz, sınıfınızı 2-3 sene de bir değiştiriniz. keyifli zaman geçirmeniz dileklerimle

19. oguzetuna

oguzetuna Yeni Üye

gazlarsan her motoro yakar, sakin kullanımda her motor ekonomi yapar..