Yamaha Motor San.Tic.Ltd.Şti'ni açık şikayetimdir

Konu, 'Güncel Haber ve Duyurular' kısmında savaskayan tarafından paylaşıldı.

?

bu yazıyı okuduktan sonra Yamaha alır mısınız?

1. hayır asla

oy sayısı 5
    35,7%
  2. evet

oy sayısı 9
    64,3%
  1. savaskayan

savaskayan Üye

26.03.2010 tarihinde Yamaha bayii Daytona'ya sipariş verdim ve sipariş bedelini aynı gün gönderdim.
    O günden bu güne her gün Daytona'yı arıyorum,Onlar da bana
    büyük bir sabırla yaklaşıyorlar,Daytona'dan Gökhan günlerdir benim parçalar için özel çaba sarfediyor.
    Sonuçta onların çabası da sonuç vermiyor ve her gün Yamaha Türkiye'den parçaların gelmediğini söylüyorlar.
    Bu gün en sonunda Yamaha Türkiye'den Yedekparça Yetkilisi Mehmet Ali Bey'le görüştüm ve"sizin yedekparçalarınız geldii,henüz raflara yerleştirilmedi, önümüzdeki hafta bayie göndereceğiz"cevabını aldım
    o bahsettikleri önümüzdeki hafta geçen Haftaydı.
    Ben de Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tüketiciyi koruma ve rekabetin korunması Genel Müdürlüğü'ne şikayet dilekçesi yazdım dedim ki özetle"
    " uzun süredir parasını aldıkları halde yedekparçamı teslim etmiyorlar,
    tüketicinin korunması hakkındaki Kanun'un 15. maddesini açıkça ihlal ediyorlar,
    % 100 parça stokları olması gerekirken hiç bir yedekparçayı ellerinde
    bulundurmuyorlar,
    Servisleri de yönetmelikte öngörülen nitelikleri haiz değildir"
    dedim.
    15.05.2010 da kendilerine bir telgraf gönderdim,"telgrafın elinize geçmesinden itibaren 24 saat içinde siparişlerim gelmezse sizi tüm yasal yollarla kamuoyuna şikayet edeceğim"dedim.Adamların umrunda bile olmadı.
    Şimdi hukuki çözümün dışında gerçekten etkili bir yol var ama kendime yakıştıramıyorum. abdesti küfür ile bozmak istemiyorum.
    48 günü geçti parça bekliyoruz ,var mı böyle bir rezillik?.
    Yamaha nasıl bir ticaret yapıyor biliyor musunuz?
    Müşterinin parası ile ticaret.Sanki burası Afrika ülkesi veya bizler koyunuz.
    Nasıl bir anlayışları var?
    10 Tl lık parçayı bile stoklamıyorlar,Motorun arka fren hidrolik kutusunu Çin malı motordan uydurdum.
    dikkatinizi cekerim,koskoca distribütörde taşradaki her hangi bir motosiklet tamircisinin stoklarında bulunan parça kadar bile stok yok
    Müşteriye saygıları var mı?bence yok.Pahalılığından şikayet ettiğimiz Borusan bile ellerinden bulunmayan parçayı en çok 3-5 günde yurtdışından getiriyor.
    Bu da bana ders olsun,
    Bir daha Yamaha motor alıp kapıma sokmam.
    Hiç kimseye de almasını önermem.Almaya kalkanı soğuturum
    Yamaha Türkiye ticari ahlaka ve yasalara aykırı olarak çalışmaktadır.
    Yamaha Motor San.Tic.Ltd.Şti'ne de ,çalışanlarına da tek kuruş paramı helal etmiyorum.
    Yamaha mı Aman ha.
    Yamaha'yla tüm yasal yollardan uğraşacağım,her fırsatta bu durumu kamuoyu ile paylaşacağım ve herkese Yamaha'nın ne olduğunu anlatacağım.
    Bekliyorum ki Yamaha bana dava açsın,bekliyorum ki bu yazdıklarıma cevap versin.Korkan namert ve ********dir.

2. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Geçmiş olsun Savaş Bey.

Motosikletiniz şimdi üretilmiyor değil mi, işte onların anlayışı sadece bu kadar.

Koli ile getirtmek de isteyebilirler. Toptan alıp alırken kazanmak düşüncesinde olmaları muhtemel. Yada parça partisini belli büyüklükte koli dolmadan getirmezler.

Her türlü kolaylığı kendilerine yaparlar, aynı sıfır kilometrede satışı yaptıkları gibi.

Kritik bir parça olduğu belli hangi parçayı beklettiler acaba.?

3. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    şimdi savaş bey yaşamış olduğunuz sorun gerçekten üzücü ve bir okdarda sinir bozucu görünüyor..ama gel gelelim yamaha ve diğer markaları kıyaslayacak olursak yamaha benim bakış açımda diğer motorsikletlre gmöre daha uzun ömürlü ve dayanıklı burada biraz servisi suçlasak daha mantıklı ki zira sizde böyle yapmış bulunmaktasınız. motorsikletinizden memnunmusunuz peki ? çok sık arıza yapıyor mu ?

4. savaskayan

savaskayan Üye

Motosiklet yurtdısında satısta yani uretimi var.
    debriyaj gaz manetleri(muadili yok)
    konjektor(muadili yok)
    Komple grenaj takımı

Aslında bu motora dair ellerinde tek bir parca yok

5. savaskayan

savaskayan Üye

Servisin suçlanması niye
    Adamlar benim siparişimi aynı gun Yamaha ya bildirdi
    Benim muhatabım o günden sonra Yamahadır
    Motosikletin cok iyi olup olmaması da sorunun bir parcası degil.
    Keşke Çin malı alsaydım Haftada bir bozulsaydı ama hiç degise bu gün itibariyle 49 gün bekleyecegime 7 günü tamirde gecse 42 gün binerdim:)

Erol Ceyhan ve Onur Filiz bunu beğendi.
  6. Gökhan TUNALI

Motosiklet:
    Honda
    Bu duruma ben de muhattap kalmıştım ,Çin motorun parçası uysa bile israrla orjinal parçalarımı yetkili servisinden istettim , ancak 1,5 - 2 - 3 ayda parçalarım gelebildi.

Böyle kalite olmaz olsun, Çin motoruna laf söyleyip duruyoruz en önemli kısım yedek parça tedariği olmalı, bu hususta Çin motorları daha kaliteli oluyor.

Onur Filiz bunu beğendi.
  7. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    aslında anladım ben olaya farklı bir yorum getirmiştim kendi bakış açımla.. şu anda size katılıyorum ( bende çin malı kullanıyorum mondial agk 125 :) )

8. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    gökhan çin malına laf söyleyipte kullananlardan biriside benim :) karşıyım dez avantajı var ama avantajıda var :)

9. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Öyle demeyin çinlerde de arıza var bir modelde diyelim kaç tane satmış 1000 adet motor diyelim bulundurduğu yedek parça 100 adet motora denk geliyor ve bozulmaya başladımı hepsi sırayla bozuluyor ben yaşadım kanuni rokko 150 motor 10.000 km marş motoru arızalandı bana şunu dediler sen 10,000 km çok yapmışın senden sonra sattığımız motorlarınki 5000 km gelmeden gitti bozuldu o yüzden gemi falan filan derken 2008 yılıydı
    1 aydan fazla bekledim onlardada oluyor bence.
    Gelelim yamahaya arkadaşın biri borusan 3,yada 5 günde getirtiyor dedi doğrudur onların ne kadar profosyonel olduklarını gösteriyor tek parçada olsa hemen sipariş ediyorlar diğerleri ise 10 yada 15 gün bekliyip spariş adetlerini yükseltip kurye parasını yada nakliyesini uyguna getirmeye çalışıyorlar bence olmaması gerek bu yüzden borusan otomotivi kutlamak lazım diğerleride bana göre bmw ye rakip olamıyorlar.

Onur Filiz bunu beğendi.
  10. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    güzel bir açıklama yada yorum :)

11. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Savaş bey başınıza gelenlere üzüldüm, kendi çabalarınızla yurt dışından bu parçaları getirtmek isteseniz en geç 20 gün içersinde bu parçalar elinizde olurdu belkide daha ucuza bile gelebilirdi.

Ben honda transalp kullanıyorum ve servisten bu güne kadar hiç parça yada başka bir hizmet satın almadım ancak ihtiyacım olan bir parçayı sorduğumda şu yanıtı aldım "bizim ve merkez deponun stoklarında yok ancak parasını yatırdığınız taktirde yurt dışından 15 gün içersinde getirtiriz' denildi.

Ben bahsettiğim parçanın siparişini vermedim ancak servis öncelikle istediğim parçayı stoklardan kontrol etti ve Türkiyede bulunmadığını tespit etti ve sonrasında kısa bir sürede getireceğini beyan etti. Bence bu durum verilen hizmetin kalitesini gösteriyor.

Şuda bir gerçek çin malı motosikletlerin heleki mondial gibi çok satanların yedek parça sorunu hiç olmuyor parça en geç 1 gün sonra elinizde :)

12. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Geçmiş olsun savaş bey bu tür şikayetler aşşağı yukarı her markada oluyor mesela 0 km honda 600 lük makinada problem yaşamıştı bir arkadaşımız uğraştı durdu kawasaki nin parça konusunda hiç acelesi olmadığını biliyorum 2 ay 3 ay parça bekleyenleri biliyorum italyan makinalara zaten diyecek bişey yok paranızla parça bulamıyorsunuz piyasada bukadar sorunlu marka varken gül gibi yamahayı kesip atmayın derim hee bi cahillik etmişler ama bu seferlik affedin siz yinede....

13. Gökhan TUNALI

Motosiklet:
    Honda
    Bazı modellere 15 gün içersinde yurtdışından getirebiliriz,bazısına da 2-3 ay beklersin derler bunların tek derdi ticaret yapmak, hizmet değil. Honda Türkiye için söylüyorum.

14. Hakan ERSOZ

Hakan ERSOZ Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Hemen bende bir şey yazayım sadece yamaha değil kawasaki suzuki de aynı sistemle çalışmakta çok az serviste stok var buda fiyatlarda büyük bir kar koyuyor adam diyor başkasında yok git araştır nasılsa bana gelcen diye:)
    haberiniz olsun

Onur Filiz bunu beğendi.