Yamaha Mt-125

Konu, 'Naked Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Oktay Karateke tarafından paylaşıldı.

1. Oktay Karateke

Oktay Karateke Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Merhaba

Şu ara çok dikaktimi çeken bir motosiklet ancak 9 bin tl kusur parayı 125 cc lik bir motosiklete vermek doğrumudur ?
    Baya araştırdım olumsuz hiçbirşey yazılmamış sizlerinde yorumlarınızı almak istedim.

Sağlıcakla kalın
    Oktay Karateke

2. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu motoru neden yapmışlar? Bu motoru neden istersin? Yeni başladım, mt serileri çok güzel, 125, 05, 07, 09 diye gideyim diye heralde. Türkiyede yemez sanki :(

3. Oktay Karateke

Oktay Karateke Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Şuan Scooter kullanıyorum 8.000 - 9.000 tl bütçem var kücüklükten beri hayalim olan chopper tarzı bir motor almak sitiyorum ancak düşük modelli 250 cc chopper motor bile 8 bin 9 bin tl birde alıcısı az.
    Şimdi diyorum onu alacagıma mt alırım hem şekli yerinde kullandıktan epey bir tecrube kazandıktan sonra satması da kolay olur diye düşündüm. Şekil sever insanlarız hepimiz.

4. Armağan Pekatik

Motosiklet:
    Yamaha
    125cc lik pahalı bir oyuncak. Sana ekstra ne verebilir ki? Bence inazuma düşün.. Bu motorun türkşye de kolay satılabileceğini düşünmüyorum. Millet hemen o paraya cbr 125 hatta cbr 250 alırım der. Mantığın en düzünden.

Ya da maxi scooter da süper. Hayalimde bir joymax var.

5. Oktay Karateke

Oktay Karateke Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Haklısın bu kararsızlıkla alamıcam zaten nerden baksan 4 aydır kendıme model arıyorum bır yandan da kış gelsin ucuzlar ümidiyle teselli ediyorum kendimi.

6. Armağan Pekatik

Motosiklet:
    Yamaha
    Bana da hiç denk gelmedi. Hep bekledim kışın.

2011 XJ6 tam karenajlı diversion fiyat çizelgesi:

2013 yazı 2. el 14-16.000 arası idi. Sıfırı 18.500 idi.
    2013 kışı 2. el 15-17.000, Sıfırı 20.000
    2014 yazı 2. el 16-19.000 sıfır 21.500
    2014 kışı geliyor 2. el 17-20.000 sıfır 22.500

yani ne kadar beklersen bekle. Enflilasyon, vergi, zam ve doların yükselişi sezonu yeniyor :(
    ben 2013 kışına girerken 15 bin civarına aldım. Şu an en ucuz ikinci el 18bin.

Oktay Karateke bunu beğendi.
  7. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Mt 125 güzel motor,15 bg motoru ile diğer 125 lerden sıyrılıp kacar pahali olmasi 2.el piyasasını etkileyeceğini sanmıyorum.
    Ben enduro motorları severim şoparlardan anlamam :) ama kullanan bir iki arkadaşım Hyosung GW250 aldı çok memnun incelemekte fayda var ;)
    Sonuç olarak zevk aldığın tarzda bir motora binersen tadı damağında kalır, amacına göre motor nokta atışı olur.
    Ayrıca üzerine değinmek geçemeyeceğim cbr lar racing dir mt ise naket ne güç olarak nede tork olarak yanına yaklaşmak,ayrıca tasarım olarak da on numara bence. Eğer şopar demeseydin sana wr125 veya x tavsiye ederdim tr koşullarında gayet mantıklı :)
    Son olarak ortada bir arz varsa talebi mutlaka olur ama er ama geç elinde kalmaz mutlaka satılır , kısacası 2. El piyasasını fazla düşünme al ve tadını çıkarmaya bak... Hepinize kazasız sürücüler dilerim.

İsmail ve Oktay Karateke bunu beğendi.
  8. Oktay Karateke

Oktay Karateke Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Spro motor sevmiyorum aslında Daha öncede söylediğim gibi tek hayalim bir chopper MT-125 ise görüntüsü çok hoşuma giitiği için albenisi olduğu için düşündüm bir an endurolara gelince boyum kısa 1.70 sıkıntı yasayacağımı söyledi coğu kimse o yüzden baştan eledim onları Chopper olsun benım olsun ya ne yapayım birazdaha bekleyip 10.000 - 12.000 tl para yapıp öyle alacaz artık.

9. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    Ne alaka 1.70 dediğin tr standardıdır. 1.60 ile cross yapan kıyamet kadar adam var bu dediğine kesinlikle katılmıyorum.
    Daha dün Barkın BAYOĞLU `nun orta segment enduro çekimlerine gittik gelen arkadaşlardan birinde KTM 990 ENDURO vardı gayet de güzel kullanıyordu bence boyunu dert etme o boyla istediğin motoru kullanırsınız ;)

10. Oktay Karateke

Oktay Karateke Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    İşte Deneme şansım olmadığından dolayı tecrubeli insanların söyledikleri ile yön alıyoruz.

11. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu işin sırrı toplu organizasyonlara , toplu geziler katılmak...
    Böylece farklı motorları deneme Şansın olur ;)

Oktay Karateke ve İsmail bunu beğendi.
  12. Lidervet

Lidervet Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Merhaba arkadaşlar.
    ben aranıza henüz 2 hafta önce katıldım. MT07 almak niyetiyle başlayan motor isteğimi; yıllardır motor kullanan abimin ricası ile MT125 alarak başladım. Yeni başlayanlar için eşsiz bir motor Ve kesinlikle yüksek cc ile başlamak resmen intiharmış.
    Hetkes gibi bende aynalardan müzdariptim ve int den araştırma yaptım ancak güzel bişry bulamadım.
    25 tl ye on numara 25mm uzatma yaptırdım.
    resimlerini ekliyorum. Benim gibi arayıpta bulamayan arkadaşlar özelden yazsın yardımcı olurum.

Ekli Dosyalar: