Yamaha Mt-o7

Konu, 'Naked Motosiklet Kullanıcıları' kısmında ismai sayar tarafından paylaşıldı.

1. ismai sayar

ismai sayar Yeni Üye

Arkadaşlar yamaha MT-07 almayı düşünüyorum bu makina hakkında bilgisi olanlar paylaşabilir mi?

2. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Erhan Başımığlu ve Yavuz Çubıkta var.

İkiside son derece menmun. Anak kışın zorluk çektirebilir.

Bende test ettim, çok torklu seri ve hafif ve rahat bir makina

3. Yavuz ÇIBUK

Yavuz ÇIBUK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Kardeşim ilk motorun olacaksa zorlanırsın. Ancak kullanıyorsan şehir içinde kıvrak atik ve hafif bir motor. Kullanımı çok rahat. Scooterin geçtiği heryerden geçer. Olumsuz tek yanı bana göre aynaları. Sadece kollarını görüyorsun. Bakımları pahalı değil. Kendine iyi bir servis bulursan hiç sıkıntı yaşamazsın. Tüm viteslerinde ve ara hızlanmaları gayet iyi. Yakıt, eğer uslu uslu ( 5000-6000 devirleri geçmezsen) %4,8 yakıyor. Eğer gaz çevireyim sert kullanayım dersen %5,5/6 yı görürsün. Ben normal kullanımla 266 km'yi 58 TL'lik benzinle yaptım. Kısa mesafeli şehirlerarası yollarda sıkıntı vermiyor. Uzun yolu da esasen rahat tek kişi için. Artçı için çok rahat olmayan bir motor. Kimi arkadaşlar cam takmayalım bu makina naked, ruhuna aykırı da dese öne cam takmanı tavsiye ederim. Ses olsun istiyorsan egzos taman gerekir. Motorun orjinali çok sesli değil. Yamaha'da ki orjinal aksesuarları ciddi derece de pahalı. Mümkünse yurtdışı sitelerinden oldukça ucuza getirebilirsin.
    Bence fiyat perrformans olarak şu anda ilk sıralarda ki motorlardan biri. Bu tip ve bu güç değerlerinde ki motorları seviyorsan pişman olmazsın. Kazasız sürüşlerin olsun...

4. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    sanada merhaba abi :p

5. Yavuz ÇIBUK

Yavuz ÇIBUK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Bro sitemlerini direkt mesajla da yazabilirsin. :) :)

İsmail bunu beğendi.
  6. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Hahah abim bi kerede buradan diim dedim yav :) şaka bir yana tabi seviyorum seni :) sevginide mesajla ilet deme he :)

Yavuz ÇIBUK bunu beğendi.
  7. TalipBoz

TalipBoz Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW
    Herkese Merhaba... Ben de MT-07 düşünüyorum, verilen teknik/kullanım bilgileri ve uygun fiyatı cazip. Ancak daha fazla yorum (fiilen kullananlardan) gelirse, daha emin olarak karar verebileceğim.. Su anda (2 senedir ama sadece Mayıs-Ekim arası) 125 cc scooter kullanıyorum, ev-is yapıyorum (hergün 20 km).. Biraz daha buyukce ve daha fazla mesafede (otoyol sartlarında) güvenle sürebileceğim bir motora gecis icin degisiklik dusunuyorum (bu sene gecti, muhtemelen onumuzdeki bahara).. Esasen gonlumde Honda'nın CB500X'i vardı ama HondaTR getirmedi, F versiyonu geldi sadece...

8. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Vitesli motor tecrubeniz yoksa tavsiye etmem. Mt ailesi biraz bıçkın bir aile. Agresif ve kontrolsuz olabiliyor.gerci modlari varmis ama bizim halkimiz en yuksek ayarda kullanmayi sever. Uzun yolda da rahat edemezsiniz. Bence xmax 250 den yuruyun. Kafaniz da gonlunuz de rahat etsin. Ayrica cb500 ailesi de hondanin yurtdisinda az benzin yakar ve ekonomiktir (dandik malzeme) diye kelepir dagitmak icin urettigi ama Turkiyemizde vergilerle abileri cb6 ailesi ile neredeyse ayni paraya satilan bir motor. Mt almak daha iyi bir secim oldurdu. Cb5xxler sanki ninja250r gibi bir sey. yani cbr250r in birazcik ustu. Size tavsiyem para dusunmezseniz honda integra olurdu.

9. Mehmet CINBIL

Mehmet CINBIL Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Arkadaşlar merhaba. Uzun süredir yazmıyordum gerek sevgili MT03 umu satmam gerekse işlerden dolayı. 1.5 ay once bir Mt 07 aldım ve tekrar aranızdayım. Oncelikle 07 ve 03 u karşılaştrmk isterim. Ama yapamiycam 03 u ne kdr secsem özlesrmde 07 inanılmaz baska guzel ve eglenceli her yondrn daha ustun pisman degilim. Motoru almamda yardımcı olan Davut abiye tesekkur ederim 1 gun icinde istedigim makinayi race blue yu ayirdigi icin. Yeterli tecrubeye sahip oldugunu dusunen ve herneolursa sakin kalan arkadaslara tavsiye ederim.

İsmail bunu beğendi.
  10. Erhan Başımoğlu

Erhan Başımoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Fuar sonrası gelen ilk parti MT den aldım. Dün de sattım... Yaklaşık 3 ay kadar sürede 9.000 km yol yaptım. 250 cc den sonra gönül rahatlığı ile alınıp sürülebilecek bir motor. Adamına göre de değişir tabi... Teker yapmayı ve yanlamayı seviyorsanız 07 size göre... Max. gördüğüm hız 207 km. Milletin anlattığı gibi korkulacak bir motor değil... 07 de herhangi bir mod bulunmamaktadır. Her viteste 5.000 devir altında kaldığınız zaman eco mod olarak göstermektedir. Abs li model bana göre değil... Autodrom da abs li modelini uzun uzun test ettim ve tekrar frenin kontrolünün bende olmasının daha iyi olduğuna kanaat getirdim.

Mehmet CINBIL bunu beğendi.
  11. Lidervet

Lidervet Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Atkadaşlar ayna uzatması arayan arkadaşlar lütfen özelden yazsın çifti 25Tl ye yaptırdım. İsteyen arkadaş olursa yardımcı olabilirim

Ekli Dosyalar: