yamaha R1 yardım ve öneri ihtiyacım var

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında taylan tunalı tarafından paylaşıldı.

1. taylan tunalı

taylan tunalı Yeni Üye

öncelikle merhaba arkadaslar.
    birkaç yıldır scooter ve chooper kullanıyorum
    fakat oldu bitti racing almak istiyorum.
    r1 model olarak hosuma gidiyor
    fakat 9000 tl ye kadar limitim var
    hangi kasa almalı alırken neye dikat etmeliyim..
    sizce R1 doğru tercihmi. ayrıca racinglerin yakıt tüketimi nasıl ?
    yardımlarınızı bekliyorum
    saygılarımla..

2. Veli Özarslan

Veli Özarslan Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    normalde kuruş olarak vermeyi sevmem ama hemen aklımdayken verim normal rahat kullanımda 25-30 kuruş sert kullanımda 30-40 kuruş yakar

3. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    ben yenı sattım modelıne egzozuna ve kullanımına gore deıgısır kardes arkadasın soledıgı gbı duzgun kullanımda 270 300 kurus basarsan 400 450 yakar..

Şimdi limitine gelince o limitlede bir r1 alınır alınmaz değil yanlız temiz bi makina olmaz açıkcası ve yeni kasa olmaz yeni kasa kırlangıç kasa diye söz edilen kasadır 2003 ve uzerı modeller kırlangıc dıye adlandırılır eskı kasaya gore kat kat guzel gorunumu araştırırsan sende katılırsın söylediklerime..

Lakin şöyle bir mevzu var schooter ve choper diyorsun racing çok farklıdır birde binlik makina düşünüyorsun çok riskli bir karar bence...

İstersen 1000lik choper kullanmıs ol ama yınede 1000lık bır racınge dırek gecmen dogru olmayacaktır bence 600 le basla derim racınge (250 cc uzerı deneyımın varsa tabi buda cok önemli)

Benim sana tavsiyem yamaha f6 fazer yada honda cbr 600 f olacaktır yada cbr 600rr en dorusu bu olur bence bak r6 da 600 luk bır makına ama oda cok delidir r1 i aratmaz oyuzden dusuk beygır ve bıraz daha dusuk cc ıle baslamak daha akıllıca olur kanımca..

Önemli Not: Tabi bunları 250 cc uzerı motosıklet tecruben ve deneyımın oldugunu var sayarak söylüyorum...Saygılar Arkadaşım...