Yamaha R6 vs CBR600RR

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Noyan Yıldız tarafından paylaşıldı.

1. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Forumu iyice aramadan attığım bir başlık ama yazacağım özel koşullarla beraber bir değerlendirme yapması mümkün deneyimli bir abimiz varsa mutlu olacağım.
    Ben motorumu küçüklüğümden beri racing tutkum olduğu için ve Honda markasına olan hayranlığımdan kaynaklı seçtim.Kasa ve grenaj olarak falan filan CBR daha çok hoşuma gidiyor diğerlerine göre.Ama 2.el alabildim gücüm buna yetti lakin piyasada temiz CBR bulabilmek çok zor.(600CC)2 ay kadar aradıktan sonra temiz bir 600RR bulamayacağıma kanaat getirdim ve kadıköyde bir motorcuda Yamaha R6 buldum 2005model 20binde idi tam kafamda bitirmiş onu alırım derken son bir ilan vardı ona da bakayım dedim ve kendi motorumu buldum şans eseri o 2006 model ve 22binde idi bu iki motorun fiyatları da aynı idi.Şimdi sevdiğim Honda markasına sahip olmama rağmen bu konudaki cahilliğime verin ama aklım biraz o yamahada kaldı sizce iyi mi yapmışım kötü mü?bu iki motoru kıyaslarsanız eğer?İkiside kazasız temiz motorlardı.

2. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Honda hayat onda, doğru olanı yapmışsın.

Noyan Yıldız bunu beğendi.
  3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sukuterden race tarzına hele ki yüksek bg ve cc ye geçmek yeterince yanlış.
    Birde üstüne acemilik bilgi ve tecrübe eksikliğide eklenince yanlış yanlış üstüne zincirleme olarak devam etmekte.
    Biraz daha sabır azcık sabır.

4. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Sonuçta kararı sen verdin ve en doğrusu oldu honda

5. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Kararı ben verdim elbette ama mekaniklerini bildiğim yada yıllardır edindiğim race tecrübelerimle vermedim bu kararı.Dediğim gibi Hondaya olan hayranlığım (markaya) ve dış görüntüsü daha güzel olduğu için(bence) bu kararı verdim fakat sonradan Yamahanın sürüşünün Hondaya göre çok daha rahat olduğu oturuş pozisyonunun daha yumuşak olduğu ve performans açısından da honda'dan daha yumuşak olduğu benim için daha uygun düşebilecek bir motor olduğu gibi konular geçti bir kaç arkadaşla konuşurken bu yüzden biraz tereddütte kaldım acabalar oluştu :D Neyse Şenol Abiye göre zaten hatayı baştan yaptık biz de oldu artık :D Sonuçta çok sevdiğim bir motorum var :D İlerde illaki sıkılırsam 1000CC'ye geçmek istersem mesela belki Yamaha düşünebilir o zaman değiştirebilirim :)

6. Edis Buğra

Edis Buğra Misafir

Kazasız belasız sürüşler. Ne kadara aldınız acaba?

7. Hakan ERSOZ

Hakan ERSOZ Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    r 6 acımasız bir motordur bana göre yamaha tercih ederdim honda 600rr 1000rr göründüklerinden daha boş makinalar:)

8. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Sizin motorunuz neden suzuki acaba?Race değil mi yamaha neden almadınız o halde

9. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Neyse eğer Yamaha acımasız diyorsanız ben doğru seçim yapmışım demektir bana tam tersi söylendiği için aslında aklım yamahada kaldı diyordum.

10. Hakan ERSOZ

Hakan ERSOZ Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    ben suzukiyi yamahadan önce tercih ettim açıkça 2 makinayada para vermem ama 2si arasında seçim yaptığın için r 6 derim kii acemi motoru değildir:) makinanı alda bir ara istanbula gel seni biraz gezdiriyim:)

11. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Hahaha abi gelirim de senle aşık atacak kadar süremiyorum zaten Uslu uslu gezip bana bir şeyler katacaksan geleyim. Amacım bu değildi siz yamahayı öyle göklere çıkarınca motorunuz da suzuki görünüyor o yüzden sordum.Scooterlarla epey yol yaptım banada onu sorsanız Burgmandan şaşma derim herkese.Hondanın maxisi ile Suzuki arasında çok fark var race leri tanımıyorum ama hondanın dediğim gibi çocukluğumdan beri hayranıydım bir de şekli suzukilerden çok daha fazla hoşuma gidiyordu.Ben moto gpye çıkmayacağım zaten.Görüntüsü ve estetiği ile beni tatmin edip race zevkini de yaşattıktan sonra benim için olay bitmiştir.Dediğim gibi suzukilerin racinglerinin görselliğini pek sevemedim zevk bu tartışılmaz bilirsin (Hayabusa hariç) Ama yamaha ile ilgili demişsinki acemi motoru değildir.Hakkını vermek gerekirse aslında Honda CBR 600 RR da kesinlikle acemi motoru değil hatta fleri bile değil.O kadar zorlanıyorum ki Genede Yamaha Hondadan daha acımasız diyorsan demekki doğru seçim yapmışım.Performans açısından yada iki markanın kıyaslanması açısından falan pek bir fikir zaten öne atamam deneyimli abilerimiz var onlar değerlendirir.Ama benim seçimimde etken olan dediğim gibi öncelikle honda markası sonra da estetiği idi teşekkürlerimle...

Dip Not:Belki ilerde epey zaman sonra bir Hayabusa düşünebilirim :D Honda'dan beni vaz geçirebilecek tek motor odur ama şimdilik hediye edilse gene alıp onla yola çıkmam anlatılanın yarısı kadarsa Hayabusa beni 200 metre gitmeden öldürür diye düşünüyorum ;) Sağlıcakla

12. Hakan ERSOZ

Hakan ERSOZ Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    seninkisi tutku gibi bişi herzaman tam gaz gidicek halimiz yok 600rr estetik bir motor onada lafım yok zaten almışsın hayırlı olsun ama 600cc makina ne olursa olsun tehlikelidir hayabusa binmek ölüm değildir yeniden doğuş diyebilrim:) dediğim gibi gezilere etkinliklere katıl görüşelim birde eğitimini kesin al dikkatli ol 600rr la yanlamakta gayet zevkli oluyor görüşrüz inş;)

13. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    İnşallah Görüşürüz tabii neden olmasın ama benim daha sanırım o turlar için önümde epey yol var genede isterim sizlerle tanışmayı...
    Bu arada Hayabusa ölüm demedim ben .Beni öldürür dedim,kullanabilen için elbette benim de en büyük rüyam o ama daha çok yolum var ve bir 600RR'ım var büyüyünce Hayabusa olacak abisi :D Sağlıcakla

14. edip.aksoy

edip.aksoy Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Honda
    Bence çok iyi yapmışsınız. Kafanıza hiç takmayın. Güle güle kullanın, kazasız belasız..

15. Elbruz Dagistanli

Elbruz Dagistanli Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Honda almissin iyi yapmissin. Honda cok daha saglam bi motor. R6 acimasizin tam aksine koyun gibi bi motor digerlerine kiyasla. Dikkat ederseniz S modelinden R type a gectiler, ondan sonraki her modelde performansini artirmaya calistilar, Reklamlarinda hep orta devir gucunu artirdik diyolar.

Yamahalarin gorunusu genelde hep guzel oluyo ama cok problemliler digerlerine gore. YCC-I, YCC-T (Yamaha Chip Controlled Intake, Fly by Wire) motorun yolun ortasinda istop etmesine sebep oldu, millet mahkemeye vermeye calisti ama olmadi. R1 yeni motor tipine gecince (Crossplane Crankshaft) daha ilk 500 milinde motor dagitmaya basladi, hafif hafif duzeltiyolar bir iki modelde problemsiz olur insallah.

16. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Mesajın yazım tarihine dikkat ettiniz mi ?

Zaten burası yol geçen hanı olduğu için bu kişi artık aramızda bile olmayabilir.

17. IŞIK OCAK

IŞIK OCAK Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    ;)ben de 2008 model 600 rr aldım. Kazasız, sorunsuz bir motor. Tecrübem olmamasına rağmen çok hoşuma gidiyor. Yavaş yavaş alışıyorum motora. Sana tavsiyem yedek anahtarlarını ve kullanma kitapçığını istemeyi unutma. Bence honda'yı al. Iyi alışverişler dilerim ...

18. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Bu kişi aramızdadır yazılan notlara tekrar tekrar teşekkürlerimle 600RR aldım uzun bir süre önce ,kullandığım ilk devirli motor ve hala sağım Şenol Abi ama malum yaz :) Gezme tozmalar :D vakit bulamıyorum :D Kararımdan ötürü de son derece memnunum :)600RR asla hayal kırıklığına uğratmadı beni şimdiye kadar :D

19. Elbruz Dagistanli

Elbruz Dagistanli Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Hayirli olsun, Allah kaza bela vermesin.

20. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    noyan abicim nerdesin sen yha :) walla dedik forumda ki baskılara dayanamadı kaçtı girri..ama buradayım diyorsun..fazla gezmede arada foruma katıl ;) hani hem geziyorum iyorsunda fotolar nerde nerede geziyorsun bi ıspatla bize :p :)