yamaha rxz 6 vites 1995 model

Konu, 'Yamaha' kısmında Sercin Cabas tarafından paylaşıldı.

1. Sercin Cabas

Sercin Cabas Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Merhabalar arkadaslar,

Gunluk ihtiyac ve is icabi 15 senedir yari otomatik (debrijajsiz) ve otomatik motorsikletler surdum ve surmekteyim. Vitesliye heves ettim ve butcemi sarsmayacak , ite kaka surebilecegim , pisebilecegim bir motorsiklet almak istedim.

yamaha rxz 6 vites , 135cc , 1995 model motorsiklet aldim.
    299 TL odedim.

motor benden once 2 sahip gormus ben 3. sahibi oldum. Motorsiklet tamircisi ustadan aldim. Kendisinin gunluk bindigi bir motorsiklet.

Cekisi , dengesi ve dis gorunumu itibariyle temiz bir arac oldugunu dusunuyorum, orijinal motoru uzerinde daha once degismemis omru yettigi kadar beni surecek insallah,
    teknik bilgim olmadigi icin zinciri , diski , vites dislileri , balatalari , amortusor aksami ve vesayre parcalari inceleyemedim , sahibinin bir sikinti yok sozu uzerine aldim. Olurda ariza yaptiginda yine kendisine goturup baktirtacam.

1-) Motorsiklete odedigim fiyat uygun mu ?

Vites gostergesi gun isiginda gorunmeyecek kadar silik , gece ise vites lambasina bakarak hangi konumdaysa gorebiliyorum.

Sorunum su; debriyaji sikip vitesi 1 den yukari bosa cekerken nasil bir kuvvet uygulamaliyim , hafifce mi yoksa kuvvetlice mi itecem cubugu, gecip gecmedigini motoru ileri iktirmeden anliyamadigim gibi , vitesi bosa almak icin zaman harciyorum.

Hem debriyaj hem de bindigim motorla ilk tanismam. Acemiliginde verdigi triple istedigim gibi kalkis , durus yapamiyorum.

2-) Motoru kaldirirken ve durdururken debriyaj ve vitese nasil bir kuvvet uygulamaliyim , nasil hakim olabilir ve kolayca pisebilirim ?

Tesekkurler

2. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Burdan anlatılarak bu iş nasıl olacak? Valla merak ettim. Debriyajı yavas bırakırken gaz vereceksin. Şimdi bundan ne anladın? Ayrıca vitesi boşa almak için tam vurus yapmayacaksın pedala.

Sercin Cabas bunu beğendi.
  3. Sercin Cabas

Sercin Cabas Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    ''Burdan anlatılarak bu iş nasıl olacak? Valla merak ettim. Debriyajı yavas bırakırken gaz vereceksin. Şimdi bundan ne anladın? Ayrıca vitesi boşa almak için tam vurus yapmayacaksın pedala.''

debrijayi hafifce salarken bir yandanda gaz verip aradaki ritmik saniyelik dengeyi saglamam gerektigini ve vitesi 1 den bosa alirken nazikce az bisey iktirmem gerektigini anladim.

sen anlat ben anlarim,
    daha ilk bugun bindim. hocam yok kendi kendime dura kalka ogreniyorum.

ornegin kirmizi isikta debriyaj sikili vaziyette motor viteste mi bekliyecem ve kalkacam ? , yoksa bosa mi almaliyim ? , elim ayagima dolaniyor motor stop ediyor

4. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Eliniz debriyajda, tam sıkılı vaziyette bekleyeceksiniz. Sol ayağınız yerde (temiz ve düz) sağ ayağınız fren pedalında olacak. Aşağıdaki eğitim başlıklarının tamamını hatim etmenizi tavsiye ederim.

Not: Gaz debriyaj işi anlatılarak öğrenilecek iş değil. En iyi eğitim farklı eğimlerde trafiğe kapalı bir mekanda 1000 kez tekrarlamak olacaktır.

http://www.motosikletforum.com/forumdisplay.php?f=63

Sercin Cabas bunu beğendi.
  5. Sercin Cabas

Sercin Cabas Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    tesekkurler

6. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Bu arada özel mesajlarınızı kontrol etmenizi rica ederim. Tanışma mesajı ve üye adınız ile ilgili uyarı mesajı göreceksiniz. Gereği yapılıncaya kadar konu tarafımdan kilitlenmiştir.

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu eylem anlatılarak öğrenilmez ki öyle olsa idi herkes kullanırdı.
    Siz en iyisi bir kursa gidin akredite olmuş bireğitmen nezaretinde öğrenin yoksa çok ağlarsınız acı çekersiniz.Sonra bize siz öyle dediniz şöyle dediniz muhabbeti yaparsınız.Biz dedik ama senin neyi nasıl yanlış veya doğru yaptığını bilemeyiz göremeyiz.
    Bir örnek
    Bir göz doktoruna telefon açık dr beğ ben görmüyorum bana bir gözlük verin derseniz sizce dr size ne der.
    Muayene olmadan gözlük alınmaz gel muayene edeyim neden görmüyorsun onu tesbit edelim sorunu çözelim gerekirse gözlük olmadı cerrahi müdahale de bulunalım der.
    Bu da aynı şeydir.

Motosiklet sürücülük eğitimlerinizi www.rahmibarutcu.com adresinden randevu alarak öğrenebilirsiniz.En sağlıklısı bu olur.
    Bu eylem düşe kalka öğrenilmez mümkün değildir.
    Amerikayı yeniden keşfetmenin alemi yok.Siz bu keşifden ne kadar faydalanabilisiniz onun derdin de olun yeniden keşfe kalkmayın ağlayan üzülen canı yanan siz olursunuz.

Bilmem anlatabildim mi