yamaha tdm 850

Konu, 'Yamaha' kısmında ahmet katı tarafından paylaşıldı.

1. ahmet katı

ahmet katı Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    13 yıldır motor kullanıyorum.ilk defa büyük motora geçiş yapacağım.1998 model 44000 km,yamaha tdm 850 cc enduro almayı düşünüyorum.bir tanede buldum aslında.fakat motorun konjektörü yanık,ön amortisör keçeleri patlak,yeni bir aküye ihtiyacı var,500 tl vergi borcu var ve fiyatı 3500 tl istiyorlar.orjinal konjektör ne kadardır,yan sanayisi ne kadardır?yan sanayi taktırırsak uzun ömürlü olurmu?ilk defa büyük omtor kullanacağım sizce nasıl bir motor.tdm 850 nin avantaj ve dezavantajları nelerdir?biliyorum çok soru sordum fakat yardımcı olursanız sevinirim.

saygılarımla

2. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoş geldiniz. 13 yıldır motor kullanıyorsunuz ama ne tür olduğunu
    belirtmemişsiniz.
    tdm aslında bir unduro değildir daha doğrusu ne olduğu tam olarak çözülememiş
    ortada bir motordur:) sınıfı pek belli olmasada hızlı ve az yakan bir motordur
    sele yüksekliği hacmine göre düşüktür. enduro olmadığı için dağa bayıra
    gelmez daha çok touring amaçlı kullanılır.98 modelde abs bulunmuyor.çabuk hızlanır
    ve fren mesafesi uzundur.
    yukarıda belirttiğiniz motorun bu senede ve bu km de olması biraz düşündürücü.
    parçaları konusunda birşey diyemem nihayetinde herzaman orjinal kullanmak
    daha mantıklı.yan sanayi kullanmak bazen sorun yaratabilir.

sanırım alım satım ve bakımı size 5-5.5 tl ye patlar.buda fena sayılmaz.
    motorun kırığı döküğü yoksa ve içinize sindiyse güzel bir motordur.

bu arada şimdi size onu alma bunu alcılar bir sürü mesaj yazıp kafanızı karıştıracak
    hazırlıklı olun. siz kafanıza yatan ve maddi durmunuza göre hareket edin.;)

serkan thundercat ve ahmet katı bunu beğendi.
  3. ahmet katı

ahmet katı Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    şu ana kadar 250 cc den yukarı motosiklet kullanmadım,büyük motorların ne kadar süratli ve hırçın olduğunuda duydum.bu yüzdende biraz çekiniyorum.yardımlarınız için teşekkürler.

saygılarımla

4. serkan thundercat

serkan thundercat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    barış' a katılıyorum.. tdm 850 almaya çok yaklaştığım bi motordu.. sonra racinge karar verdim.. ani gaz açmazsan hiç bi sorun yaşamazsın.. iyi bi piyasa araştırması yap.. ustaların onay verirse bence al..

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Tdm 850 için eski kullanıcılarının demesi şudur.
    Ölüm makinesi
    Bir alırken sevinirsin birde satarken sevinirsin.
    Ben kullandım.Bilinçli kullanılırsa güzel makine.Ama gaza gelip gazı bilinçsizce açarsan işin biter.Bg gücü yüksek kasa hafif.ÖZellikle ıslak zeminde hemen kıç atmaya meyillidir.Hatta kuru zeminde bile tedbirsiz davranıp gazı kökledinmi hop yerde sürünmeye başlamışsın.
    Siz 13 yıl motosiklet kullanmışsınız.Bazı şeylerin farkındasınızdır.
    Bu yüzden size uzun soluklu bir motosiklet kullanabilmeniz için ehil bir kişi veya kurumdan sürüş eğitimi alın ve Full koruma ve illaki kaliteli bir KASK alın derim.

6. ahmet katı

ahmet katı Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    motorun konjektörü neden yaktığıda benim kafama takılan diğer bir sorun.şimdi paraya kıyıp orjinalini alacağım fiyatı 1700 tl diyorlar.3 gün sonra tekrar konjektör yakarsa o zaman yandım.anlayacağınız içinde ne olduğunu bilmediğimiz bir yumurtaya niyetlendik bunlardan başka problemide varsa çok kötü olur.

7. ziya

ziya Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    merhaba ben antalyadan ziya bende 15 senedir motor kullanıyorum ama 115 cc geçemedim ama hayalim tdm 850 inşallah bir gün hepimiz hayallerimizdeki motoru kullanırız

8. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

Merhaba,

Öncelikle sitemize üye olduğunuz için teşekkür ederiz.

Fakat bir sorunumuz var.

Sitemize kayıt olmak için, genelde isim veya isim.soyisim kullanmak gerekiyor.

Sanırım üye olurken bunu farketmediniz. Kullanıcı isminizi değiştirerek üyelik aktivasyonunuzu isim veya isim.soyisim olarak bize bildirmeniz gerekiyor. Ayrıca kendi isminizde başka bir üye yok ise sadece isminizi de kullanabilirsiniz. Yine de önerimiz isim.soyisim olarak kaydınızı tamamlamaktır.

Sitemizin sol üst kısmında yeni üye olan arkadaşların isimleri gözükmektedir. Eğer kullanıcı adınız siyah olmuş ise kullanıcı adınız onay almış ve aktivasyonunuz tamamlanmıştır. Eğer kullanıcı adınız ince yazı ile kırmızı renk ise bu kaydınızın onay almadığınızı gösterir. Bu durumda sadece forumun anasayfasını görebilirsiniz. Mesaj yazamaz ve konulara katılamazsınız.

Ayrıca kendinizle ilgili mesajları başka başlıklar altında açmayınız. bu tip
    durumlar da hem sizin hem de başlığı açan kişinin açtığı konu dağılmış oluyor.

Sizden ricamız en kısa sürede bu mesaja geçerli bir kullanıcı adı yollamanızdır.

Bunu yapmamızın amacı Forum Sitemizde daha güvenli ve daha samimi bir ortam yaratmaktır.

Yeniden aramıza hoş geldiniz. Umarız her zaman sizi online olarak görürüz.

Saygılar

Bülent.Ö bunu beğendi.
  9. Hakan ERSOZ

Hakan ERSOZ Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    güzel motor ama tavsiye etmem yinede seçim senin

10. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Ahmet Bey kardeşim hiçbir konjektörün fiyatı o kadar para etmez!..İthal getirtecek kişi sizden büyük kazanç sağlıyacak!..eBay'dan getirtmeye çalış,en çok olsun 140-190 Euro civarı olması lazım sitede araştırırsan öğrenirsin..Yalnız konjektörün yanında''stator''denilen elektirik üretecinin elemanı da bozuk olma ihtimali yüksektir!..Motor çalışıyorsa usta bir elektrikçiye kontrol ettirebilirsin..Bu fiyata alacağın motor uygun;tamir ve bakımını uzman kişilere kontrol ettir ve masrafı araştırarak yaparsan daha ucuza mal edebilirsin hayırlı olsun!.. Şimdi baktım 33 ve 27,99 Euro imiş !..(eBay england'ta TDM 850 diye ararsan görebilirsin..)

11. ahmet katı

ahmet katı Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Ve sonunda aradığım motoru buldum.honda cbf 250.....850 cc kadar olmasada süratli bir motor.yardımlarınız için çok teşekkürler.iyi bir motorsiklet almamda büyük yardımınız oldu.

Saygılarımla
    ahmet

12. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

ahmet arkadasım ben bahsettigin motoru tanımıyorum,ben başka bişey diyecem,imkanın varsa sıfır yoksa bildik yerden tanıdıgın motor almanı tavsiye ederim,bakımsız bir motor bence yüzmeyi bilmeyenin denize girmesiyle eş deger kadar, kullanılması tehlikeli,sonucta canımızı emanet ediyoz motora,motorumuza güvenmemiz sart

13. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    ''Ve sonunda aradığım motoru buldum.honda cbf 250.....850 cc kadar olmasada süratli bir motor.yardımlarınız için çok teşekkürler.iyi bir motorsiklet almamda büyük yardımınız oldu.''

demiş mesaj sahibi arkadaşımız!!!;)