Yamaha Wr 125 R için egsoz ve lastik seçimi

Konu, 'Cross - Off-Road Kullanıcıları Bölümü' kısmında ahmet atay tarafından paylaşıldı.

1. ahmet atay

ahmet atay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Bayramı fırsat bilerek bi miktar biriktirdiğim para ile Wr 125 R aldım.. Daha önce hiçbi kross tecrübem olmadı fakat merakım olduğu için şimdi tam sırası deyip aldım..
    Orjinal egsozu pek tatmin edici gelmedi..125 lik makinadan gerçi ne beklersin amma nette araştırmalarım sonucu tatmin edici sesleri yakaladım.. tiger rs 800 modeli uygun gibi geliyor..

Gelelim lastik konusuna.. Orjinal lastikleri asfaltta kullanabilmek için zaten crossun cadde modeli gibi görüyorum bu oyuncağı.. Fakat biraz tecrübe kazanmak adına arazi lastiği takmayı düşünüyorum(dağ tepe bayır üçgeni ) ve bu konuda hiçbir bilgim yok.. Araştırmalarım sonucu metzelerin bir çok lastik tipiyle karşılaştım ve kafamda soru işaretleri oluştu...

Bu anlattıklarımdan sonra öğrenmek istediğimse bana öneriniz ne olabilir bu motora egsoz ve lastik seçiminde... Belki tiger egsoz olmaz arrow olur, kullanan eden varsa paylaşırsa sevinirim..

2. ahmet atay

ahmet atay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
  3. Mehmet Tüfekçi

Mehmet Tüfekçi Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    slm hayırlı olsun. ben 6 aydır kullanıyorum. tiger yarım karbon taktım ses mükemmel. diğer pahalı egzozlardan daha iyi peformans verdi. makinayı herkses cross motosiklet diye değerlendiriyor fakat enduro. eylül ayı içinde Antalyadan başlayıp 1900 km karadeniz turu yaptım. 190 tl yakıt yaktı. lastik işine gelince arkaları 130 yap. ön 90 kalsın. yol tutuşu artıyor. üzerindeki lastikler %60 toprak %40 asfalt. daha önce büyük endurolara binmeme rağmen bu makinadan çok zevk alıyorum. kazasız belasız sürüşler.

ahmet atay bunu beğendi.
  4. Mehmet Tüfekçi

Mehmet Tüfekçi Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
  5. ahmet atay

ahmet atay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim kendimi yalnız hissetmeye başlamıştım bu model konusunda lastik ebatlarını dediğin gibi yapacam biraz kalınlık gerekiyor sanki orjinaline göre

6. Mehmet Tüfekçi

Mehmet Tüfekçi Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    wr 125 sorduğunda insanlar o motora o kadar para verilirmi diyorlar. bunu yakın çevremdeki motorcu arkadaşlarda da gördüm. ama bindiklerinde fikirleri değişiyor. bizde mi alsak gibi oluyorlar. bir şeye binmeden yorum yapanlara çok kızıyorum.. yakıt, tork, teknoloji herşey bu makinada var. yalnız tiger egzoz takınca mutlaka bujiyi iridyum yap. normal bujide avans yükseliyor ve yakıtı tam yakamıyor. düşük gazlarda patırtama yapıyor.

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ahmet elinin altında Can Ceylan gibi bir hazine varken burda soruyu sormanın alemi yok ama neyse sen bilirsin.

8. ahmet atay

ahmet atay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    tamamdır yarın alet elimde hepsini bir gün içinde yapmaya çalışacam kıyafetine kadar :)

9. ahmet atay

ahmet atay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    abi wr 125 i olan varmı merak ettim o açıdan :))

10. ahmet atay

ahmet atay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    tek kelime ile mükemmel çok zevkli bi motosiklet... herkese kazasız belasız sürüşler...

11. serkan hüseyin

serkan hüseyin Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar bende wr 125 aldım henü gelmedi bekliyorum egzoz konusunda tiger rs 800 almaya karar verdim fakat sadece son tüp mü değiştiriliyor yoksa komple egzoz borularuları mı değişiyor bunu merak ettim son tüp değişiyorsa bunun performansa bi katkısı olacağını sanmıyorum sadece ses ve motorda hafif bi rahatlama olur diye düşünüyorum iyi forumlar..

kutay aksoy bunu beğendi.
  12. Marskaan

Marskaan Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Bende cross egitimine basliyorum wr ile. Fakat disli lastik almam sart. Michelin ac10 uygun gibi.