yamaha xt660r ve bmw f650gs

Konu, 'Enduro Kullanıcıları' kısmında ferit.yigit tarafından paylaşıldı.

1. ferit.yigit

ferit.yigit Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    selam arkadaşlar. kullanan arkadaşlar bu iki motor hakkında bilgilerini paylaşabilirler mi? performans, yakıt tüketimi, servis-parça, artılar-eksiler vs. teşekkür ederim.

2. ANIL

ANIL Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Forum kuralları gereği kendinizi tanıtıp profil bilgilerinizi tamamladıktan sonra sorularınıza en doğru cevabı aramak için aramıza doğru bir giriş yapın lütfen..

3. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    her iki motoruda çok iyi bilirim,hatta kitabını yazarım!! ama
    lütfen üstteki mesajı okuyup uygulayınız.

Hakan ERSOZ ve Erol Ceyhan bunu beğendi.
  4. ferit.yigit

ferit.yigit Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    tekrar selam arkadaşlar. öncelikle acemilikten kaynaklanan yanlış giriş için herkesten özür dilerim. ben eskişehirde yaşayan, 4 yıl önce motorla tanışıp, 200 lük cross'la (zongshen) yaklaşık 4 yıl tecrübe kazandıktan sonra artık motoru büyütmek gerektiğini düşünerek eskisini satan ve 500-650 sınıfından enduro veya cross bir motor almayı düşünen biriyim. karar vermeden önce tecrübelerden istifade etmenin çok faydalı ve gerekli olduğunu düşünüyorum. aktaracağınız bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

5. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    performans: xt arazide daha agresif ve kıvraktır yolda ise gs ağır ve oturaklı olduğundan biraz daha fazla keyif verir. yakıt tüketimi:her ikisininde 3 aşağı 5 yukarı aynıdır ama uzun yolda gs çok az farkla daha az yakabilir(sürücü ve yol şartlarını katmazsak) servis-parça:servis ve yedek parça her ikisindede boldur ama bmw biraz daha abartılı fiyattadır. artılar-eksiler: her ikiside tek silindirli ve yaklaşık olarak aynı cc ve beygire sahipler
    bmw rotax motoru sorunsuz çalışır xt ise yılların eskitemediği dayanınklılığa sahipitir
    her ikiside şehir içi kullanımda çok rahattır tek silindirli olmaları vibrasyok konusunda
    biraz fazladır, bmw nin yakın tarihli modellerinde elvcik ısıtma ve abs bulunuyor
    yamaha biraz daha hafif olması yüzünden daha kıvrak.
    eğer dağa bayıra vururm dersen tabiki xt ama yok arada uzun yolada çıkarım dersen
    gs öneririm.

6. ferit.yigit

ferit.yigit Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    barış verdiğin bilgiler çok faydalı, teşekkür ederim. aslında ben doğa sporları ile uğraştığım için daha çok arazide kullanacağım. bu durumda xt daha mantıklı olacak gibi gözüküyor. bir de bmw'nin parça-servis fiyatları abartılı olabilir demişsin. bunu biraz açabilir misin? oranlanırsa yüzde kaç daha fazladır? tekrar teşekkürler.

7. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    bende eskiden suzuki dr 650 vardı onunla uzun yol yaptım ama
    dakar kadar tad vermedi. sonra dakarı araziye soktum ondada dr de olan tork yoktu.
    valla hemen hemen yarı yarıya fiyat farkı var.