YAMAHA Ybr125-HONDA Cpf150-TVS Apache

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Ömer.Aydin tarafından paylaşıldı.

1. Ömer.Aydin

Ömer.Aydin Yeni Üye

Tekrardan merhaba dostlar...

Farkındayım bu üç motor çok yerde tartısılmıs kımısıne göre yamaha kimisine göre honda kimine göre de tvs alınması gereklı denmıs bırsuru artılar eksiler söylenmıs 4.5 milyar bütcem var motoru sıfır istiyorum.Sizce hangisini almalıyım.Sızın goruslerınız gercekten benım ıcın cok önemlı tasarım olarak tvs ve honda bıraz ön planda benım ıcın yedek parca ve fıyat olarakda yamaha bıraz ön planda ama diger yonden artıları eksılerı nelerdır bır acemı ıcın en uygun nedir?
    Yardımcı olursanız sevinirim.
    İYİ FORUMLAR...

2. hakan demirkapı

hakan demirkapı Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    şu başlığa bir cevap veren olsaymış keşke. bisan roadstar 250 cruiser alacaktım, ehliyetin gecikmesi nedeniyle şu zamandan sonra bahsettiğim motoru sorunsuzca (hem tecrübe hem de kışlık bakımlar nedeniyle) kullanmak konusunda tereddüte düştüm. şimdi aynı sizin sorduğunuz modellerden yamaha ybr ve tvs apache arasında kararsızım. tasarım olarak bence de tvs öne çıkıyor ama insanların kafasında ybr en iyidir şeklinde yer etmiş.

evet ben de merakla bekliyorum bilen/kullanan arkadaşların yorumlarını.

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Biri Yamaha diğeri TVs
    Fark bariz ortada.
    Yamaha ybr 125 bu segmentteki tüm motorlardan kat be kat fazla satan bir model.
    Bu bile yamaha ybr 125 için yeterli bir sebeptir diye düşünüyorum.
    Ben ybr 125 kullanıyorum.Şu anda ikinci Yamaha Ybr 125 i kullanıyorum.İlki 2004 kasa 2005 trafiğe çıkışlıydı ve 125 bin kmde sattım.
    Şu anda da 2004 kasa 2005 trafik çıkışlı modelini kullanıyorum.Şu anda km bozuk olduğu için net bir km diyemiyorum ama 100 binin üstünde.Ve hala bir sorun yok.Yağını değiştirip yola devam ediyorum.
    TVs de vibrasyon ybr 125 den fazla.
    Yaz kış GÜVEN'le kullanabileceğin motosiklet Yamaha ybr 125 tir.
    Gerisi size kalmış.benden bu kadar

hakan demirkapı ve semih_55 bunu beğendi.
  4. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Öncelikle aramıza hoşgeldiniz yamaha ybr tvs den ön planda honda cbf ise kasa bakımından biraz daha oturaklı bir motor yani size şöyle anlatayım eğer akşama kadar trafikte dolanacaksanız ve arabaların arasından geçecekseniz ybr ön planda dersenizki ben keyif için kullanıcam görüntüsüde güzel olsun birazdaha oturaklı olsun o zaman honda cbf 150 devreye girer hem kalıbı hemde görüntüsüyle biraz daha ön plana çıkıyor kalite bakımından iki markadada problem olmaz cbf 150 grenaj açısından daha zengin buda yan yatışlarda masraf olacağını ortaya koyuyor gerçi bu her motor için geçerli cbf 150 ile ybr arasında bir seçim yapmak istiyorsanız görünüş olarak karar verin sonuç itibariyle göreceli bir kavram...

5. semih_55

semih_55 Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    ben honda cgl125 kullanıyorum cbf yi de duydum idare eder ama ybr tek bence hondayı satıp ybr alabilirim